800
۰

خاطره شنیده نشده از شهید محسن حججی + فیلم

یکی از کارشناسان برنامه «سمت خدا» خاطره‌ای شنیده نشده از شهید محسن حججی را بازگو کرد.
خاطره شنیده نشده از شهید محسن حججی + فیلم
به گزارش شستون؛  شهید محسن حججی یک روحانی واقعی بود، روحانی به معنی کسی که به جامعه روح تازه‌ای داد و توجه همه را بار دیگر به سوی ارزش‌های ناب الهی جلب کرد. او از جهادگران و اعضای فعال موسسه شهید احمد کاظمی بود که در عملیاتی مستشاری نزدیک مرز سوریه با عراق به اسارت گروهک تروریستی داعش درآمد و پس از دو روز به دست تروریست‌های تکفیری در سوریه به فیض شهادت نائل شد. شهید حججی 25 ساله و اصالتاً اهل نجف‌آباد اصفهان بود که از وی فرزندی دو ساله به یادگار مانده است.
خاطره شنیده نشده از شهید محسن حججی  + فیلم
بیشتربخوانید : روایت آسمانی شدن شهید علی‌اصغر الیاسی در برنامه «از آسمان»
رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به خانواده این شهید فرمودند: «خدا شهید شما را عزیز کرده، ببینید چه غوغایی در کشور راه افتاده به‌خاطر شهادت این جوان. شهدا خیلی هستند؛ همه شهدا هم پیش خدای متعال عزیزند لکن یک خصوصیّتی در این جوان وجود داشته -خداوند هیچ‌وقت کارش بدون حکمت نیست- اخلاص این جوان و نیّت پاک این جوان و به موقع حرکت کردن این جوان و نیاز جامعه به این‌جور شهادت، این موجب شده که خدای متعال، نام این جوان شما را -شهید شما را- بلند کرده است؛ بلندمرتبه کرده است. کمتر شهیدی را ما سراغ داریم که این‌جور خدای متعال او را در چشم همه عزیز کرده باشد. خداوند جوان شما را عزیز کرده است».
در همین راستا حجت‌الاسلام احمد لقمانی کارشناس برنامه «سمت خدا» در بخشی از این برنامه به بیان خاطره‌ای از شهید محسن حججی پرداخت و گفت: در استان اصفهان حسینیه‌ای وجود دارد که 40 شب روضه برگزار می‌کرد، شهید حججی به مدت دو سال جزو خادمان این حسینیه بود. او از نجف‌آباد حدود 50 کیلومتر را طی می‌کرد تا به اینجا بیاید، وقتی برای پذیرش آمد ...
ادامه این روایت را در فیلم زیر ببینید.
 
 
00:00 02:35
منبع: تسنیم
انتهای پیام/
پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۴
کد مطلب: 13023
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *