800
۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر؛

ابتلا به کووید-19جرم نیست/انگ اجتماعی برای بیماران کرونایی مانعی برای پیشگیری و درمان است

محمد مهران امینی فرد با اشاره به این که کرونا در حال تبدیل شدن به انگ اجتماعی است، گفت: شهروندان باید در صورت داشتن علائم اولیه این بیماری جهت تسریع در روند درمانی آن به مراکز درمانی مراجعه کنند.
ابتلا به کووید-19جرم نیست/انگ اجتماعی برای بیماران کرونایی مانعی برای پیشگیری و درمان است
به گزارش شستون؛ محمد مهران امینی فرد در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: شهروندان عزیز در صورت مشاهده علایم اولیه بیماری کرونا از جمله تب، تنگی نفس، سرفه، ضعف عمومی و از دست دادن ناگهانی حس بویایی و چشایی حتما به مراکز غربالگری کرونا مراجعه کنند.

وی افزود: پنهان کردن بیماری باعث می شود تا فرد علاوه بر تحمل درد و رنج ناشی از کرونا، بسیاری از اعضا خانواده و اطرافیان خویش را مبتلا کند. به خاطر حفظ سلامت خود و سایرین، بیمار پس از مشاهده علائم اولیه ویروس کووید_۱۹ بلافاصله به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اشاره به این که ابتلا به کرونا جرم نیست و نباید پنهان شود، ادامه داد: بسیاری از شهروندان به خاطر شایعاتی که در زمینه این بیماری می شنوند از مراجعه به مراکز درمانی خودداری می کنند.

وی اضافه کرد: یکی از موارد شایع دیگر که بیماران مبتلا به کرونا از مراجعه به مراکز درمانی پرهیز می کنند؛ ترس آنان از انگ اجتماعی است.

امینی فرد عنوان کرد: کرونا یک بیماری تنفسی می باشد و ممکن است هر کسی به این بیماری مبتلا شود.

وی عنوان کرد: در روزهای اخیر اکثر موارد فوتی که در رابطه با مبتلایان به کرونا داشتیم به دلیل مراجعه دیر هنگام به بیمارستان بوده که به دلیل ترس از انگ اجتماعی به مراکز غربالگری مراجعه نکرده و روند درمانی خود را به تعویق انداختند که خود این مسئله باعث پیشروی و حاد شدن کووید_۱۹شده است.

وی اذعان کرد: انگ اجتماعی می تواند باعث شود افراد به دلیل ترس از رفتار تبعیض‌آمیز بیماری‌شان را مخفی کنند و مانع از تلاش سریع افراد برای مراقبت‌های بهداشتی شود و آنها را از اتخاذ رفتارهای سالم دلسرد کند.


انتهای پیام/
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب: 18692
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *