800
۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛

مدرسه گاندو در روستاهای میزبان تمساح پوزه کوتاه تالابی

وحیدپورمردان گفت: اجرای برنامه های آموزشی رفتار شناسی و دوری از زیستگاه گاندو در روستاهای میزبان این گونه همچنان در حال اجراست.
مدرسه گاندو در روستاهای میزبان تمساح پوزه کوتاه تالابی
به گزارش شستون؛ وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: رفتارهای تهاجمی و پر خطر گاندو در فصل زاد و ولد و افزایش حریم زیستی در زیستگاه های محدود منطقه، موجب برخورد تمساح ها برای افزایش قلمرو و پراکندگی این گونه در پهنه وسیع تری از قبل شده و این موضوع موجب ایجاد خطر برای اهالی و بومیان روستاهای میزبان گاندو شده است.

وی افزود: آموزش جوامع محلی در محل و آموزش رفتارها گاندو و نحوه برخورد با این موضوع و عدم نزدیکی به زیستگاه این گونه از قبیل آبگیرها، برکه ها و رودخانه ها از جمله اقدامات آموزشی تیم های کارشناسی و محیط بان مستقر در منطقه است.

پورمردان اضافه کرد: دیدار با بزرگان و ریش سفیدان، معلمان، متولیان امر آموزش و ارائه مطالب آموزشی از این طریق و بهره گیری از ظرفیت های امامان جمعه و جماعت و برگزاری کلاس های آموزشی در محل مدارس، مساجد و حتی کنار رودخانه ها و کوچه های روستاهای میزبان گاندو به صورت شبانه روزی و بی وقفه در حال انجام است.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب: 20266
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *