800
۰
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس هشدار داد؛

خطر شیوع موج مرگبار کرونای هندی در مرزهای شرقی/ نباید اجازه داد جان مردم قربانی بازی های سیاسی شود

فداحسین مالکی گفت: با توجه به شیوع کرونای هندی اگر تدبیر عاجلی صورت نگیرد، مردم مرزهای شرقی کشور به زودی در موج شدیدتری از این ویروس مرگبار گرفتار خواهند شد.
خطر شیوع موج مرگبار کرونای هندی در مرزهای شرقی/ نباید اجازه داد جان مردم قربانی بازی های سیاسی شود
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون؛ فداحسین مالکی، نماینده مردم زاهدان در مجلس خطاب به وزیر بهداشت در خصوص شیوع ویروس مرگبار کرونای هندی در مرزهای شرقی کشور بیان کرد: با توجه به شیوع گسترده ویروس جهش یافته کرونای هندی که عوارض بسیار شدیدتری را به همراه دارد باید گفت که سرایت این ویروس به پاکستان و بروز مواردی از آلودگی در این کشور که مرز گسترده‌ای با کشورمان در سیستان و بلوچستان دارد، یک خطر بسیار جدی است!

وی ادامه داد: همچنین گزارش های واصله از پیداشدن مواردی از ابتلا به ویروس کرونای هندی در «ولایت جلال آباد» و «ننگرهار» افغانستان خبر می‌دهند که این امر نیز بر نگرانی‌های مردم استان های شرقی کشور به خصوص سیستان و بلوچستان افزوده است.

بحران مدیریتی حاکم بر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

به گفته مالکی، بخش های صعب العبور مرز شرقی سیستان و بلوچستان، به عنوان معبر ترددهای غیرمجاز بین سه کشور ایران، پاکستان و افغانستان  واقع شده و محدودیت‌های رسمی پایش و مسدودسازی رفت و آمدهای مرزی با وجود تلاش های مجاهدانه نیروهای نظامی، مرزبانی و امنیتی و تلاش مدیریت سیاسی استان ممکن است تأثیر آنچنانی از انتقال ویروس بر رفت و آمد در این مبادی غیر رسمی نداشته باشد و مراحل مهم بعدیِ کنترل و مهار این ویروس منحوس را در حوزه پیشگیری و درمان، به علت بحران مدیریتی حاکم بر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان دچار مشکل می کند.

وی تصریح کرد: ناگفته پیداست که اگر تدبیر عاجلی صورت نگیرد، بار دیگر مردم نجیب این استان و به تبع آن سراسر ایران به زودی در موج شدیدتری از این ویروس وحشی گرفتار خواهند شد.

رسیدن موج ویرانگر کرونا به عمق کشور قطعی است

عصو کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: آنچه که پیداست موج های پی در پی کرونا و هجوم احتمالی ویروس وحشی کرونای هندی را نمی‌توان با چند روز کار در ماه مدیریت کرد، نباید اجازه داد که جان شریف مردم سیستان و بلوچستان بازیچه لجبازی های برخی افراد و قربانی بازی های سیاسی شود.

وی بیان کرد: با ادامه این روند، وقوع فاجعه انسانی در سیستان و بلوچستان و رسیدن موج ویرانگر آن به عمق کشور قطعی است. می طلبد که وزیر بهداشت با درک دقیق‌تری از شرایط متفاوت استان و مجاورت آن با دو کشور آسیب پذیر افغانستان و پاکستان و خطر بزرگی که از همین منظر کشور را تهدید می‌کند، فوری اقدام های ویژه و مؤثری را در مهار و کنترل این ویروس مرگبار دستور کار آن وزارتخانه قرار دهد.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۳
کد مطلب: 22489
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *