معاون هماهنگ کننده سپاه سراوان مطرح کرد؛

وحدت؛ رمز پیروزی انقلاب اسلامی/اختلاف یکی از اهداف دشمنان برای جلوگیری از پیشرفت های نظام مقدس جمهوری اسلامی است

1 آبان 1400 ساعت 8:00

هاشم جهانتیغ گفت: تضعیف وحدت ملی ایرانیان و ایجاد اختلاف یکی از اهداف دشمنان برای جلوگیری از پیشرفت های نظام مقدس جمهوری اسلامی است که با خردمندی و یکپارچگی ملت و مذاهب اسلامی می توان دشمن را نا امید کرد‌.


هاشم جهانتیغ معاون هماهنگ کننده سپاه سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران نماد واقعی وحدت میان مذاهب اسلامی است، بیان کرد:تحقق وحدت اسلامی پس از تشکیل انقلاب اسلامی یکی از هدف های امام خمینی (ره) بود که ۶ آذر سال ۱۳۶۰ اختلاف روز های میلاد حضرت محمد (ص) که هفت روز است به عنوان هفته وحدت نامگذاری شد.

وی افزود: نامگذاری هفته وحدت توسط امام خمینی (ره) وحدت میان شیعه و اهل سنت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را دوچندان کرد.

این مقام مسئول حضرت امام خمینی (ره) را پایه گذار وحدت اسلامی در جهان اسلام دانست و ادامه داد: یکی از مهم ترین دستاوردهای وحدت در جمهوری اسلامی وحدت است که ایران به عنوان امن ترین کشور منطقه نام گرفته است.

جهانتیغ گفت: عدم تشدید اختلافات قومی و مذهبی در ایران باعث شده تا امنیت کشور زبان زد خاص و عام شود.

وی خاطر نشان کرد: اتحاد و هوشیاری مردم مقابل جریانات تبلیغی و جنگ روانی دشمنان برای ایجاد تفرقه به بهانه قومیّت، مذهب و گرایش‌های صنفی  همواره از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده که در این زمینه به ویژه در سیستان و بلوچستان آگاهی بالایی وجود دارد.

معاون هماهنگ کننده سپاه سراوان بیان کرد:  تضعیف وحدت ملی ایرانیان و ایجاد اختلاف یکی از اهداف دشمنان برای جلوگیری از پیشرفت های نظام مقدس جمهوری اسلامی است که با خردمندی و یکپارچگی ملت و مذاهب اسلامی می توان دشمن را نا امید کرد‌.

جهانتیغ با اشاره به اینکه امام راحل (ره) رمز پیروی انقلاب اسلامی ایران را وحدت می داند، گفت: به فراموشی سپرده شدن اتحاد یکی از مواردی است که در جهان اسلام موجب شده که اختلافات قومی و مذهبی تشدید شود و باعث به راه افتادن جنگ ها و موضع گیری های مختلف شود.

انتهای پیام/


کد مطلب: 23830

آدرس مطلب: http://shastoon.ir/interview/23830/وحدت-رمز-پیروزی-انقلاب-اسلامی-اختلاف-یکی-اهداف-دشمنان-جلوگیری-پیشرفت-های-نظام-مقدس-جمهوری

شستون
  http://shastoon.ir