800
۰
رئیس مرکز بهداشت و درمان سراوان:

همکاری بسیج با حوزه بهداشت و درمان مطلوب است/ از انجام ویزیت رایگان در روستاها تا همکاری در واکسیناسیون کرونا

سینا ملاشاهی صنعتگر گفت: بسیج در زمینه های مختلف از جمله برپایی بیمارستان صحرایی در نقطه صفر مرزی، انجام واکسیناسیون و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی همکاری مطلوبی داشته است.
همکاری بسیج با حوزه بهداشت و درمان مطلوب است/ از انجام ویزیت رایگان در روستاها تا همکاری در واکسیناسیون کرونا
سینا ملاشاهی صنعتگر رئیس مرکز بهداشت و درمان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: از ابتدای سال برنامه های مختلفی با بسیج در شهرستان انجام شد که بسیج همکاری بسیار مطلوبی با حوزه بهداشت و درمان داشته است.

وی افزود: طرح بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی که یک طرح مشترک میان مراکز بهداشت و درمان شهرستان های کشور و بسیج از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون اجرا شده که این طرح دارای پنج گام بوده است. بیماریابی، بهداشت محیطی و اصناف و در حال حاضر هم در زمینه واکسیناسیون در حال انجام است.

این مقام مسئول ادامه داد: برپایی بیمارستان صحرایی در کشتگان نیز از دیگر اقدامات ارزشمند سپاه و بسیج بود که تقریبا 60 نفر از پزشکان متخصص در قالب این بیمارستان در محروم ترین نقطه سراوان  خدماتی از قبیل سونوگرافی، عکس برداری، مراقبت های ویژه مادران باردار و دیگر خدمات پزشکی به مردم این منطقه ارائه کردند.

ملاشاهی صنعتگر گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته و با توجه به ناهموار بودن جاده های این منطقه یک دستگاه اورژانس آفرود برای جا به جایی بیماران در منطقه کشتگان که به نزدیک ترین مرکز بهداشت یعنی سیرکان و سپس به سراوان منتقل می شوند، توسط سپاه و بسیج در اختیار حوزه بهداشت و درمان شهرستان قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر که در هفته بسیج قرار داریم طرح ویزیت رایگان در تمام روزهای هفته بسیح توسط پزشکان عمومی و دندان پزشکان و پزشکان متخصص در نقاط روستایی در حال انجام است.

این مقام مسئول اظهار کرد: همچنین در بحث واکسیناسیون اقدام پسندیده با در اختیار قرار دادن یک دستگاه مینی بوس سیار برای انجام واکسیناسیون کرونا در اختیار مرکز بهداشت قرار گرفت که در حاشیه شهر و نقاط شلوغ این مینی بوس مستقر خواهد شد که واکسیناسیون کرونا به صورت سیار انجام شود.

انتهای پیام/
 
سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۷
کد مطلب: 24105
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *