800
۰
رئیس جمعیت هلال احمر چابهار خبر داد:

افتتاح خانه هلال در روستای اسحاق بازار چابهار/ تشکیل خانه‌های هلال ظرفیتی مهم در پیشگیری از حوادث و بحران در روستاها است

عبدالستار چاکرزهی گفت: خانه هلال با همکاری دهیار و شورای روستا اسحاق بازار با هدف کاهش آسیب‌های جانی و مالی ناشی از حوادث طبیعی افتتاح شد.
افتتاح خانه هلال در روستای اسحاق بازار چابهار/ تشکیل خانه‌های هلال ظرفیتی مهم در پیشگیری از حوادث و بحران در روستاها است
به گزارش شستون؛ به نقل از چهاربهاران، عبدالستار چاکرزهی؛ رئیس جمعیت هلال احمر چابهار در مراسم افتتاح خانه هلال در روستای اسحاق بازار، بیان کرد: خانه هلال باهدف برگزاری دوره‌های آموزشی امداد و نجات، کمک‌های اولیه، جذب نیرو‌های داوطلب هلال احمر، تشکیل تیم‌های عملیاتی امداد و نجات در سطح روستا و همچنین جذب خیرین راه اندازی می‌شود.
 
وی افزود: خانه هلال بهترین مکان برای تجمیع فعالیت‌های بشردوستانه و توسعه مشارکت اجتماعی است.
 
رئیس جمعیت هلال احمر چابهار تصریح کرد: بهره مندی مردم و جوامع محلی از آموزش‌های هلال احمر به ویژه در مناطق روستایی با مشارکت قابل توجهی دستگاه‌های امداد رسان از جمله رسالت های هلال احمر است.
 
وی ادامه داد: یک دوره آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات، اجرای مانور زلزله و توزیع بسته معیشتی بین اهالی روستای اسحاق بازار صورت گرفت.
 
چاکرزهی گفت: برای تامین سلامت و ایمنی افراد جامعه باید جذب سازماندهی و آموزش افراد ساکن در روستاها به منظور آمادگی برای ارائه خدمات امدادی و بشردوستانه در هنگام بروز حوادث و سوانح طبیعی و غیرطبیعی در زمان امداد و نجات انجام شود.
 
وی با بیان اینکه خانه های هلال روستایی بهترین کمک را در زمان حوادث انجام می دهند خاطر نشان کرد: تشکیل خانه‌های هلال به نوعی واگذاری کار به جوانان و افرادی است که می تواند نقطه  قوتی برای هلال احمر باشد و با آموزش های ساده می توانند مشکلات را به حداقل برسانند. 
 
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان چابهار با اشاره به اینکه هر فرد به عنوان یک امدادگر با وظایف مشخص خواهد بود افزود: خانه‌های هلال روستاها می‌تواند پیش‌بینی لازم را از تعداد آوار، کمک‌های مورد نیاز برای حادثه دیدگان در مواقع بحرانی فراهم کنند و امدادرسانی‌ها و کمک‌های مردمی نیز به سهولت و با برنامه دقیق محقق می‌شود.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب: 24179
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *