800
۰
نماینده مردم سراوان در مجلس:

سالانه مردم زیادی در جاده های غیر استاندارد جان می بازند/چشم امید مرزنشینان سراوان به سپاه برای ایجاد راه مناسب

ملک فاضلی با بیان این که سالانه مردم زیادی در جاده های غیر استاندارد جان می بازند، گفت: چشم امید مرزنشینان سراوان به سپاه برای ایجاد راه مناسب است.
سالانه مردم زیادی در جاده های غیر استاندارد جان می بازند/چشم امید مرزنشینان سراوان به سپاه برای ایجاد راه مناسب
به گزارش شستون؛ ملک فاضلی، نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با عصرهامون با اشاره به وضعیت نابسامان راه های منتهی به سراوان و همچنین نقطه صفر مرزی بیان کرد: به تازگی توافق نامه ای بین سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با وزیر راه منعقد شده و مقرر است تا ۲۷ هزار کیلومتر راه در سطح کشور توسط قرارگاه سازندگی احداث شود.
 
وی افزود: با توجه به این که ایجاد راه استاندارد در این منطقه دور افتاده مرزی در توان پیمانکاران محلی نیست، سالانه میلیاردها پول کشور به جا مصرف نمی شود و گاهی برگشت می خورد، همچنین طی هر ۱۰۰ کیلومتر راه ممکن است ۱۰ ساعت زمان ببرد که این خود تبعاتی به همراه دارد که شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران نیست، از قرارگاه سازندگی خواهش داریم همان گونه که در عمران و آبادانی به خصوص در محروم ترین نقاط از جمله مناطق مرزی گام های ارزنده ای برداشته، برای این نقطه هم وارد میدان شوند.
 
فاضلی اظهار کرد: فرودگاه سراوان توسط برادران سپاه به خوبی ساخته شده و سردار پاکپور زحماتی را در این فرودگاه کشیده است، امکاناتی در آنجا وجود داشت که متاسفانه مدت ها قبل به دلایلی جمع شد و امیدواریم که مجدد مستقر شود و وزارت راه در این رابطه همکاری داشته باشد تا بتوانیم از این امکانات بهره جویی کنیم.
 
وی گفت: با توجه به این که سراوان ۳۵۰ کیلومتر با زاهدان فاصله دارد و سراوانی ها مجبور به تردد در جاده های نامناسب هستند و سالانه شاهد کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از مردم هستیم، انتظار می رود پرواز تهران – سراوان راه اندازی شود، به خصوص با توجه به این که نیروهای انتظامی و نظامی فراوانی به صورت موقت از دیگر استان ها در این شهرستان مشغول به کار هستند، انتظار می رود شرایطی فراهم شود که بتوانند از پرواز برای تردد استفاده کنند و در جوار آن ها مردم سراوان از این فرصت بهره مند شوند.
 
وی ابراز امیدواری کرد: بر اساس آنچه شایسته نظام اسلامی به خصوص مردم خوب، مهربان و صبور سیستان و بلوچستان و منطقه مرزی سراوان است، بتوانیم در خدمت جامعه باشیم تا همان گونه که قدردان نظام جمهوری اسلامی هستند، بیشتر باشند.
 
انتهای پیام/
 
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲
کد مطلب: 24531
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *