800
۰
فرماندار سیب و سوران مطرح کرد؛

نقش رزمایش محمد رسول الله(ص) در برقراری امنیت و توسعه پایدار/ در سایه امنیت جذب سرمایه گذار و اشتغال رخ می دهد

مجیب حسنی گفت: برگزاری رزمایش محمد رسول الله (ص) در منطقه جنوب شرق کشور نقش تعیین کننده ای درثبات امنیت و همچنین ایجاد توسعه پایدار دارد.
نقش رزمایش محمد رسول الله(ص) در برقراری امنیت و توسعه پایدار/ در سایه امنیت جذب سرمایه گذار و اشتغال رخ می دهد
مجیب حسنی فرماندار شهرستان سیب و سوران در گفت و گو با خبرنگار شستون بیان کرد: برگزاری رزمایش محمد رسول الله (ص) در منطقه جنوب شرق کشور نمایش قدرت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است  و نقش تعیین کننده ای درثبات امنیت و همچنین ایجاد توسعه پایدار و جذب مردم نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نزدیکی مردم به نیروی زمینی سپاه را خواهد داشت.

وی ادامه داد: اولین موضوعی که مردم و به خصوص مردم منطقه آن را دنبال می کنند مباحث امنیتی است و داشتن آمادگی لازم نیروهای نظامی و انتظامی علی الخصوص  سپاه به عنوان پاسدار اصلی انقلاب اسلامی که از بدو تولد انقلاب اسلامی همراه این نظام بوده یکی از موضوعات پر اهمیت است که باید در تمامی ابعاد گسترش پیدا کند.

این مقام مسئول افزود: در زمینه پهپهادی، پروازی و جنگنده های پرواز کننده،  توان موشکی، توان نیروهای زمینی عمل کننده  و چه در حوزه دریا همه این موارد موضوعاتی است که باید در راستای آمادگی  و بازدارندگی از تهدیدات احتمالی دشمنان داخلی و خارجی نسبت به تقویت آن اقدام شوند.

حسنی اضافه کرد: در سال های اخیر و بعد از انقلاب اسلامی به خصوص پس از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، نیروی زمینی سپاه و بسیج مردمی با مشارکتی که در بحث محرومیت زدایی و کمک به محرومین در حوزه های مختلف داشتند حائز اهمیت بوده است.

وی خاطر نشان کرد: ورود نیروی زمینی سپاه به ساخت و ساز منزل محرومین، ساخت و ساز مدارس،  برپایی بیمارستان های صحرایی و همچنین مباحث پروژه های عمرانی در حوزه  راه و به خصوص آبرسانی از جمله فعالیت هایی محسوب می شود که به صورت برجسته در سال های اخیر انجام شده و سبب نزدیکی مردم به سپاه و همچنین تقویت بعد مردمی سپاه پاسداران شده است .

فرماندار سیب و سوران در ادامه با توجه به وجود دو مذهب برجسته شیعه و سنی در استان گفت:  در استانی زندگی می کنیم که دو مذهب برجسته شیعه و سنی در حال زندگی هستند . با توجه به نگاه داعیانه و اثر گذار مقام معظم رهبری در ایجاد وحدت بین شیعه و سنی و چنگ زدن به ریسمان الهی جهت تقویت وحدت سبب شده است که رویکرد نیروی زمینی سپاه نسبت به بکارگیری افراد در حوزه تامین امنیت از مباحث مذهبی خارج شود و هم عزیزان ما با داشتن مذهب شیعه و هم بومیان استان با داشتن مذهب سنی به عنوان نیروهای امنیتی در رده های مختلف سپاه بکارگیری شوند.

حسنی تصریح کرد: بکارگیری بومیان در طرح امنیت استان که توسط شهید والامقام شهید شوشتری آغاز شد بسیار اثرگذار بود و باعث جذب بسیاری از جوانان عاشق این نظام و این مرز و بوم به نیروی زمینی سپاه شد که با علاقه خاصی در حال خدمت هستند.

وی در ادامه به شهادت سردار شوشتری اشاره کرد و افزود: شهادت شهید بزرگوار شهید شوشتری و همرزمان ایشان و همچنین مردم بومی که دلبسته ی این نظام و انقلاب بودند و همراهی خوبی با مجموعه سپاه و بسیج مردمی در شهر پیشین داشتند  سبب به وجود آمدن شهدای وحدت و مقدماتی برای از بین بردن گروهک های تروریستی در منطقه به خصوص گروه موسوم به جیش الظلم  توسط این شهدای بزرگوار که هم از شهدای بومی اهل سنت و هم از شهدای غیربومی اهل تشیع بودند و در قالب شهدای وحدت تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شدند.

این مقام مسئول اذعان کرد: در واقع نقش خون این شهدا در تامین امنیت  استان  و ایجاد وحدت بین شیعه و سنی در ایام بعد از شهادتشان بسیار اثرگذار بود.

حسنی ادامه داد : نیروی زمینی سپاه در حوزه اقتصاد، تولید و بهره وری و همچنین مسائل مربوط به تجارت بین المللی و حتی داخلی امنیت نقش اساسی را دارد و به عنوان بیس  و پایه کار مطرح است و مباحث اقتصادی و تولیدی می تواند از طریق مباحثی همچون ایجاد اشتغال و کسب درآمد پایدار در تامین امنیت نقش اساسی را داشته باشد.

 وی افزود: امنیت و اقتصاد اثرات متقابلی نسبت به همدیگر دارند و می توانند اثرات مطلوبی را برای هم داشته باشند به نوعی که امنیت پایدار در منطقه سبب جذب سرمایه گذاران می شود، تولید، اشتغال و کار آفرینی به واسطه ایجاد اشتغال و کسب درآمد های پایدار، سبب کاهش مسایل امنیتی و ناهنجاری های اجتماعی خواهد شد .

فرماندار سیب و سوران در خصوص آمادگی و هماهنگی کامل دستگاه اجرایی شهرستان با رزمایش محمد رسول الله (ص) بیان کرد: در راستای رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص)در شهرستان و با آمادگی که تمام رده های نظامی و انتظامی  و هماهنگی هایی که با رده استانی دارند آمادگی کامل وجود دارد.

حسنی گفت: ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیب و سوران آمادگی کامل را دارد و یکی از مباحث خود مراقبتی دستگاه های اجرایی است که در حال اجراست. همچنین جمع آوری و آماده سازی بسته های معیشتی برای کمک به محرومین و مستضعفین شهرستان یکی از برنامه های اجرایی در  خصوص محرومیت زدایی است که امید است با توکل بر خداوند متعال بتوانیم در این راستا اقدامات خوب و موثری را انجام دهیم.

انتهای پیام/ 
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶
کد مطلب: 24532
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *