800
۰
قیمت گوشت قرمز افزایش نخواهد یافت؛

واردات گوشت مورد نیاز کشور از طریق بازارچه های مرزی در مرحله انعقاد قرارداد/حذف ارز رانتی؛ فرصتی برای تحول وضعیت اقتصادی مرزنشینان و پیله ور

مدیرکل بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: واردات گوشت مورد نیاز کشور از طریق بازارچه های مرزی در مرحله انعقاد قرارداد قرار دارد، فرصتی بزرگ که در پی حذف ارز رانتی برای مرزنشینان و پیله وران رقم می خورد.
واردات گوشت مورد نیاز کشور از طریق بازارچه های مرزی در مرحله انعقاد قرارداد/حذف ارز رانتی؛ فرصتی برای تحول وضعیت اقتصادی مرزنشینان و پیله ور
به گزارش شستون؛ مبین علی میر، مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با توجه به اعلام آمادگی بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان مبنی بر تامین گوشت و برنج مورد نیاز کشور، در این راستا قراردادی در حال انعقاد است و طی روزهای آتی نهایی و خریدها پس از گذشت حدود ده سال آغاز می شود.

وی افزود: با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان آمادگی دارد تا با ارز آزاد اقدام به تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور کند، اما قیمت این کالا در بازار بر اساس نرخ مصوب فعلی در کشور توافق شده و هیچگونه افزایشی را به دنبال نخواهد داشت.

اجازه افزایش قیمت گوشت را نخواهیم داد

این مقام مسئول با تاکید بر این که به هیچ عنوان اجازه افزایش قیمت گوشت قرمز را نخواهیم داد، اظهار کرد: با نهایی شدن قرارداد واردات گوشت از طریق بازارچه ها، ضمن تامین بازار کشور کشتارگاه ها و واحدهای بسته بندی گوشت در استان فعال می شود که خود اشتغال آفرینی را به همراه دارد.

وی گفت: همه تلاشمان این است که گوشت مورد نیاز کشور به صورت کامل از طریق بازارچه های مرزی این استان با واردات دام زنده تامین شود، در همین راستا واردات سالانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار راس دام در برنامه است.

نیروهای مسلح و مقام های کشوری پای کار آمدند

میر با تقدیر از پیگیری های ویژه استاندار سیستان و بلوچستان برای تحقق این مهم، اظهار کرد: با پیگیری استاندار نیروهای مسلح و مقام های کشوری نیز برای اجرای این طرح مهم پای کار آمدند، همچنین چندین جلسه با وزیر جهاد کشاورزی، سرلشکر باقری و معاون اول رئیس جمهور در این رابطه برگزار شده که نتیجه فعالیت و عزم جدی مدیری میدانی، فعال و پیگیر است نه پشت میز نشین.

وی با تاکید بر این که مردم به هیچ وجه به شایعات در خصوص افزایش قیمت گوشت توجه نکنند، خاطرنشان کرد: بدون تردید حذف ارز رانتی و اجرای این مصوبه فرصتی بی بدیل برای مرزنشینان، تجار و پیله وران است تا بتوانند از طریق بازارچه های مرزی و در یک فضای سالم و بدون رانت با کسانی که سال ها معیشت مردم را گروگان گرفته اند، رقابت کنند.

انتهای پیام/
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۶
کد مطلب: 24555
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *