800
۰
درباره یک نمایش سیاسی

وضعیت بحرانی سیستان و بلوچستان دستپخت اصلاح طلبان

رسانه‌های اصلاح‌طلب در یک تقلّای هماهنگ قصد القای چرخش به راست استاندار را دارند غافل از اینکه بر همگان عیان است که اوضاع بحرانی سیستان و بلوچستان دستپخت همین جریان است.
وضعیت بحرانی سیستان و بلوچستان دستپخت اصلاح طلبان
به گزارش شستون، به نقل از عصرهامون، سیستان و بلوچستان به عنوان پهناور ترین استان کشور با وجود دارا بودن بسیاری از فرصت های خاص و بی نظیر جغرافیایی و منطقه ای همواره با مشکلات بسیاری روبه رو بوده است به گونه ای که این استان در بسیاری از شاخصه های منفی در جایگاه اول کشوری قرار دارد، بر اساس آمارهای منتشره و اعلام مسئولین دولتی سیستان و بلوچستان از نظر جاده های مواصلاتی و بزرگراه ها، منابع آبی، اشتغال، اعتیاد و بسیاری دیگر از این موارد به عنوان فقیر ترین استان کشور شناخته می شود.
در این میان آن چیزی که بیش از هرچیزی توجه مردم را به خود جلب می کند نگاه خاص طیف های سیاسی به این استان است تاجایی که همیشه برای دست یابی به پست های مدیریتی آن به خصوص دست یابی به صندلی استانداری سیستان و بلوچستان با یکدیگر رقابت کرده و با شعارهایی بعضا توخالی در صدد جلب رضایت مردم بوده اند تا به نوعی در دل مردم این دیار جا باز کرده و رقابت های انتخاباتی را به نفع خود تمام کنند اما در عمل هیچ اقدامی برای حل مشکلات انجام نداده و تنها به شعار اکتفا می کنند.
پست استانداری را باید کلیدی ترین جایگاه در هر استانی دانست که می تواند با بهره گیری از پتانسیل های مثبت و به کارگیری توان مدیران خوب موجب شکوفایی هر منطقه ای شود، در طول سالهای پس از انقلاب اسلامی ایران 17 استاندار در این پست به مردم سیستان و بلوچستان خدمت کرده اند و هر یک از خود کارنامه ای به جای گذاشته اند که به نوع خود مثبت یا منفی بوده است اما در میان تمامی این افراد دانیال محبی و علی اوسط هاشمی را باید پر حاشیه ترین استانداران تاریخ این استان پهناور دانست.
 
از حمایت همه جانبه تا تخریب یارخودی
در آخرین روزهای حضور علی اوسط هاشمی در پست استانداری سیستان و بلوچستان پروژه ای در این استان کلید خورد که بر اساس آن تمامی طیف های اصلاح طلب سیستان و بلوچستان در یک اقدام هماهنگ از دانیال محبی حمایت کرده و او را گزینه اصلح برای تصدی پست استانداری دانستند تا جایی که در مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید سیستان و بلوچستان عبدالرضا رحمانی با تاکید بر اینکه انتخاب استاندار جدید با موافقت بسیاری از مسئولین و افراد خاص بوده، گفت:  انتخاب استاندار جدید سیستان و بلوچستان با بالاترین سطح هماهنگی و اجماع سازی نسبی با نماینده ولی فقیه در این استان، مسئولان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان انجام شده است.
سبقه محبی در دولت اصلاحات و سازندگی گواه این مدعاست که مرد کهنه کار جریان اصلاحات برای کلیدداری استان مخالف چندانی نداشت و بسیاری از طیف های اصلاح طلب به گواه همان سبقه برای انتخابش پافشاری نموده اند.
اما حمایت از محبی نیا دیری نپاید و دوستان دیروز رفته رفته به دشمنان امروز تبدیل شدند و از هیچ کوششی برای تخریب دوست دیروزشان دریغ نکردند.
بعد از چندپاره شدن جریان اصلاحات در استان هر کدام از این گروه ها به دنبال پیش بردن منافع خود بودند و تلاش کردند با روی کار آمدن شخصی اصلاح طلب، راه نفوذ حزبی و تصاحب شریان های اقتصادی را به دست گیرند، اما گویا محبی نیا دهه 80 با محبی نیا دهه 90 خیلی تفاوت داشت.
استاندار هفدهم برخلاف استاندار شانزدهم تلاش کرد به هیچکدام از این دو گروه باج ندهد و در تصمیم گیری مستقل عمل کند، در این برهه منتقدین هم به دو گروه دلسوز و مغرض تقسیم شدند.
مغرضین که در دوران حکمرانی اوسط هاشمی در استان هم از پست های مدیریتی جامانده بودند، این بار برخلاف آن روزها تصمیم گرفتند از همان اول با توپ پُر محبی نیا را هدف قرار دهند چرا که گلوگاه رانت های سیاسی و اقتصادی آنها حسابی قفل شده بود و با فشار رسانه ای تلاش کردند استاندار جدید را مجبور به پذیرش خواسته های نامعقول خود کنند. برای آنها علاوه بر اینکه رسیدن به پست و پول مهم بود، دور ماندن رقیبان اصلاحاتیشان از مدیریت های کلان استان هم در اولویت بود.
این روزها با نگاهی گذرا به رسانه های اصلاح طلب استان به خوبی میتوان این تخریب یارخودی از سوی اصلاح طلبان را مشاهده کرد که خود گواهی بر عدم پایبندی این افراد به قول ها و وعده های است که به مردم سیستان و بلوچستان داده اند تا شرایط معیشت آنان بهبود یابد.
 

انتهای پیام//
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵
کد مطلب: 12394
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *