800
۰
حاجی یوسفی پور مطرح کرد؛

رشد ۲۵ درصدی صادرات ایران به پاکستان

رایزن بازرگانی ایران در پاکستان گفت: در ۸ ماهه امسال صادرات ایران به پاکستان به رقم ۸۶۰ میلیون دلار رسید و بر این اساس پاکستان هفتمین بازار کالا‌های ایرانی محسوب می‌شود.
رشد ۲۵ درصدی صادرات ایران به پاکستان
به گزارش شستون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمود حاجی یوسفی پور رایزن بازرگانی ایران در پاکستان، اظهار کرد: در پایان آبان ماه سال جاریصادرات ایران به پاکستان به ۸۶۰ میلیون دلار رسید که در مقایسه با رقم ۶۸۸ میلیون دلار صادرات مهر ماه امسال نشان‌دهنده ۲۵ درصد رشد است.
وی افزود: تراز جاری ایران و پاکستان مثبت ۶۶۵ میلیون دلار به سود ایران است و حجم مبادلات تجاری دو کشور طی ۸ ماه گذشته افزون بر یک میلیارد دلار برآورد شده است.
رایزن بازرگانی ایران در پاکستان در خصوص ترکیب کالا‌های صادر شده به پاکستان، گفت: انواع روغن‌های صنعتی، قیر، خرما، پسته، شکلات، کفپوش، سیمان و ماشین آلات صنعتی طی مدت مذکور از ایران به پاکستان صادر شده است.
گفتنی است، پاکستان با ۲۱۰ میلیون نفر جمعیت بزرگترین همسایه ایران است و بیشترین مرز مشترک با کشورمان را دارد که در صورت تقویت زیرساخت‌های تجاری از قبیل: روابط بانکی، حمل و نقل و توسعه گذرگاه‌های مرزی می‌توان از ظرفیت بازار بزرگ پاکستان بهره برده و هدف گذاری ۵ میلیارد دلار برای حجم تجارت دو کشور در نظر گرفت.


انتهای پیام /
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹
کد مطلب: 12802
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *