800
۰

آموزش مایکروسافت ورد | چگونگی کار با جدول (قسمت ۲۲)

آموزش جامع نرم‌افزار مایکروسافت ورد در باشگاه خبرنگاران جوان ارائه شده است؛ برای آشنایی کامل با این برنامه کاربردی با ما همراه باشید.
آموزش مایکروسافت ورد | چگونگی کار با جدول (قسمت ۲۲)
به گزارش شستون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از شرکت‌هایی که در زمینه ساخت و عرضه نرم افزارهای گوناگون  فعالیت چشم‌گیری داشته، شرکت مایکروسافت است. این شرکت طیف وسیعی از نرم افزار‌های کاربردی از جمله ویرایش متن، ویرایش عکس، مدیریت سایت، ابزار مهندسی و ... را تولید کرده و در قالب مجموعه Microsoft Office در دسترس کاربران سراسر جهان قرار داده است.
در این سری از جلسات آموزشی قصد داریم به نرم افزار مایکروسافت ورد بپردازیم. برنامه Microsoft Word یک برنامه تجاری-بازرگانی برای ارائه مطلب است که توسط شرکت Microsoft برای سیستم عامل‌های ویندوز و مکینتاش (نسخه ۸) نوشته و عرضه شده است. نسخه‌ای که این آموزش در قالب آن تهیه شده است Microsoft Word 2010 است. برنامه Microsoft Word ابزاری برای ارائه اطلاعات است که از انواع متن‌ها، شکل‌ها، طراحی‌ها، عکس‌ها و رسانه‌های چندگانه در کنار سایر محصولات Microsoft Office مانند Excel، پشتیبانی می‌کند.
شما می‌توانید قسمت قبلی آموزش Microsoft Word از طریق لینک زیر مشاهده کنید:
بیشتر بخوانید: آموزش مایکروسافت ورد | چگونگی ساختن جدول و استفاده از سطر و ستون (قسمت ۲۱)
آموزش گام به گام مایکروسافت ورد (Microsoft Word) / قسمت ششم
چگونگی انتقال جدول در مایکروسافت ورد
در این فصل در مورد حرکت دادن جدول در مایکروسافت Word 2010 بحث می‌کنیم. در مایکروسافت Word شما این امکان را دارید که یک جدول را همراه با محتوای آن از یک موقعیت به موقعیت دیگر حرکت داده و منتقل کنید. در این فصل مراحلی را در اختیار شما قرار می‌دهیم که با استفاده از آن‌ها، بتوانید یک جدول را درون سند حرکت دهید.
حرکت دادن و انتقال جدول:
در این قسمت مراحلی را ذکر می‌کنیم که به کمک آن‌ها یک جدول را درون یک سند ورد جابه‌جا کنید.
مرحله اول: نشانگر موس خود را روی جدولی که می‌خواهید آن را از یک محل به محل دیگر منتقل کنید، ببرید. همانطور که در شکل زیر مشخص شده است، زمانی که نشانگر خود را داخل جدول می‌آورید، در گوشه‌ سمت چپ بالای جدول یک علامت به علاوه کوچک ظاهر می‌شود.
آموزش مایکروسافت ورد | (قسمت 22)
مرحله دوم: روی آیکون کوچک به علاوه کلیک کنید تا تمام جدول انتخاب شود. هنگامی که جدول انتخاب شد، از دکمه‌ Cut استفاده کنید تا جدول از موقعیت فعلی خود بریده شود. برای این کار می‌توانید از کلید میان‌بر Ctrl + X نیز کمک بگیرید.
مرحله سوم: نشانگر درج را در محلی قرار دهید که می‌خواهید جدول را به آن مکان منتقل کنید و سپس از دکمه و دستور Paste استفاده کنید تا جدول در محل جدید الصاق شود. برای آسان‌تر شدن کار می‌توانید از کلید میان‌بر Ctrl + V نیز استفاده کنید.
آموزش مایکروسافت ورد | (قسمت 22) 
آموزش گام به گام مایکروسافت ورد (Microsoft Word) / قسمت ششم
چگونگی تغییر اندازه جدول در مایکروسافت ورد
در این مبحث در مورد تغییر اندازه جدول در مایکروسافت Word 2010 صحبت می‌کنیم. مایکروسافت Word این امکان را برای شما فراهم می‌کند که یک جدول را اندازه‌گیری کنید تا بتوانید متناسب با نیاز خود اندازه جدول را کوچک‌ یا بزرگ‌ کنید.
تغییر اندازه‌ جدول:
در این قسمت مراحلی را برای تغییر اندازه‌ یک جدول در سند Word مطرح می‌کنیم.
مرحله اول: نشانگر موس خود را روی جدولی ببرید که می‌خواهید اندازه آن را تغییر دهید. مانند شکل زیر، همان گونه که موس خود را داخل جدول قرار می‌دهید، یک آیکون به‌علاوه کوچک در گوشه‌ بالا سمت چپ برای شما ظاهر خواهد شد و در گوشه سمت راست پایین هم یک آیکون Resize در دسترس قرار می‌گیرد.
آموزش مایکروسافت ورد | (قسمت 22)
مرحله دوم: نشانگر موس خود را روی آیکون Resize Icon ببرید تا وقتی که علامت نشانگر شما به شکل یک فلش قطردار دوطرفه درآید و دقیقا همان زمان باید دکمه سمت چپ موس را فشار دهید و در مدت تغییر دادن اندازه جدول دکمه موس را به حالت فشرده نگه دارید. برای کوچکتر کردن اندازه جدول، آن را به بالا و برای بزرگتر کردن اندازه‌ جدول آن را به سمت پایین بکشید. برای تغییر دادن پهنا یا ارتفاع جدول به طور هم‌زمان نیز می‌توانید قطر جدول را به طرفین بکشید.
آموزش مایکروسافت ورد | (قسمت 22)آموزش گام به گام مایکروسافت ورد (Microsoft Word) / قسمت ششم
چگونگی ترکیب سلول‌های جدول در مایکروسافت ورد
در این فصل در مورد چگونگی ترکیب سلول‌های جدول در مایکروسافت Word 2010 صحبت می‌کنیم. در مایکروسافت Word این امکان برای شما وجود دارد که دو یا چند سلول از جدول را با هم ترکیب کنید تا تبدیل به یک سلول بزرگ شود. معمولا لازم است که ستون‌های سطر اول را ترکیب کنید تا عنوان جدول ساخته شود. می‌توانید سلول‌های جدول را هم به صورت ستونی و هم به صورت سطری ترکیب کنید، اما ترجیحا نمی‌توانید سطر‌ها را به صورت قطری ترکیب کنید. در این فصل به شما آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید چند سطر یا ستون را با هم ترکیب کنید.
ترکیب کردن سلول‌ها:
در ادامه مراحل ترکیب سلول‌های جدول در ورد را مشاهده می‌کنید:
مرحله اول: نشانگر موس خود را داخل اولین سلولی که قصد ترکیب کردن آن را دارید، قرار دهید. حالا کلید Shift را فشار داده و سپس روی سلول‌های اطراف آن سلول‌هایی که می‌خواهید با سلول اول ترکیب شوند، کلیک کنید. این کار سلول‌هایی که روی آن‌ها کلیک می‌کنید را هایلایت می‌کند و آن‌ها را برای ترکیب شدن با هم آماده می‌کند.
آموزش مایکروسافت ورد | چگونگی کار با جدول (قسمت ۲۲)
مرحله دوم: اکنون نوار Layout tab را باز کرده و سپس روی  Merge Cells کلیک کنید تا همه‌ سلول‌های انتخاب شده با هم ترکیب شوند.
آموزش مایکروسافت ورد | چگونگی کار با جدول (قسمت ۲۲)
پس از ترکیب کردن سلول‌ها، محتوا‌های آن‌ها نیز درهم آمیخته خواهند شد که بعدا خودتان می‌توانید آن محتوا‌ را سامان دهید. برای مثال می‌توانید سلول‌های ترکیب شده را به یک عنوان یا به یک توضیح تبدیل کنید.
آموزش گام به گام مایکروسافت ورد (Microsoft Word) / قسمت ششم

گزارش از عبدالله مطیع

انتهای پیام/
يکشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۸
کد مطلب: 13866
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *