800
۰

حکمرانی دست فروشان در خیابان های سیستان/از اجاره پیاده رو تا عدم رعایت قانون

اقتصاد ضعیف خانواده های سیستانی و همچنین نبود درآمد و شغل مناسب در سیستان از جمله عواملی است که برخی از شهروندان به دست فروشی روی آورده اند.
حکمرانی دست فروشان در خیابان های سیستان/از اجاره پیاده رو تا عدم رعایت قانون
به گزارش شستون، به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مهمترین عوامل ایجاد مزاحمت در پیاده رو و خیابان ها وجود دست فروشانی می باشدکه بساط آنها عرض کامل پیاده رو را اشغال کرده است.
از این رو شهرداری ها سال هاست با این پدیده رو به رو هستند و همواره سعی در سامان دهی این افراد داشته اند، وجود بازارچه های کوچک و احداث مکانی معین برای دست فروشان در سال های اخیر نه تنها فایده ای نداشته است بلکه به آمار این افراد اضافه هم کرده است.
یکی از مهمترین مناطق تجمع دست فروشان در سیستان شهر مرزی دوست محمد است که به شکل عجیبی ده ها دست فروش که بساط میوه نیز دارند بیش از ۷۰ درصد خیابان را اشغال می کنند تا تردد از خیابان اصلی این شهر با مشکل رو به رو شود.
به گفته مهدی پودینه شهردار دوست محمد مکانی برای تمامی دست فروشان شهر  تدارک دیده شده است و حتی این مکان نام گذاری نیز شده است تا دست فروشان در این مکان وسایل خود را به فروش برسانند.
اما این مکان ها در حالی تدارک دیده شده که تنها در ساعات اداری قابل استفاده است و به محض نبود پلیس راهنمایی و رانندگی در کیوسک مشخص شده خود، دستفروشان به جلوی درب بانک صادرات این شهرستان هجوم می برند.
پیشتر شهرداری دوست محمد تمامی مرغ پرکنی های سطح شهر را در یک بازارچه ساماندهی کرد که اکنون به یک الگو برای شهرهای دیگر تبدیل شده است.
این در حالی است که شهرستان زابل نیز با پدیده دست فروشی مواجه است، اقتصاد ضعیف خانواده های سیستانی و همچنین نبود درآمد و شغل مناسب در سیستان از جمله عواملی است که شهروندان به دست فروشی روی آورده اند.
غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: برخی از مغازه داران در بازار زابل، پیاده روی، رو به روی مغازه خود را به دست فروشان اجاره می دهند که جهت رفع این موضوع مکانی برای دست فروشان در نظر گرفته شده است تا خرید و فروش را در آن مکان انجام دهند.
وی افزود: همچنین رعایت بهداشت در مرغ پرکنی های شهرستان زابل بسیار قابل اهمیت است که رعایت این موضوع یکی از مهمترین دغدغه های ما است.

انتهای پیام/
شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۹
کد مطلب: 14235
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *