800
۰

دامداران شیوع تب برفکی را جدی بگیرند/خسارت اقتصادی در کمین دامداری و دامپروری ها!

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی سیستان وبلوچستان از پوشش ایمنی دام در برابر بیماری زیان بار تب برفکی در استان خبر داد.
دامداران شیوع تب برفکی را جدی بگیرند/خسارت اقتصادی در کمین دامداری و دامپروری ها!
به گزارش عصرهامون؛ غلامرضا سرگزی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با توجه به شروع فاز جدید بیماری تب برفکی در سطح استان افزود: تب برفکی یکی از بیماری های مهم ویروسی و واگیردار دام های اهلی و وحشی است که به آسانی منتشر شده و خسارات اقتصادی قابل توجهی را به بخش دامداری و دامپروری کشورها وارد می کند.

به گفته وی، همه گیری، گاهی تلفات، هزینه درمان های کمکی و خسارت هایی جبران ناپذیر را به دنبال خواهد داشت و به یقین پیشگیری از این بیماری یکی از اولویت های سازمان دامپزشکی کشور محسوب می شود.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان ادامه داد: به منظور اجرای هدفمند برنامه پیشگیری، همچون سال های گذشته طرح سراسری و مستمر واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی در استان به صورت رایگان به عنوان یکی از اقدامات شاخص و موثر در پیشگیری از این بیماری در مردادماه سال جاری اجرایی و جمعیت دام های نشخوار کننده بزرگ و کوچک تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.
يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
کد مطلب: 14914
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *