800
۰

وداع هنرمندان با بازیگر «خانه سبز»

مراسم تشییع پیکر داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون دقایقی پیش در خانه هنرمندان آغاز شد.
وداع هنرمندان با بازیگر «خانه سبز»
به گزارش شستون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم تشییع پیکر داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون دقایقی پیش با حضور جمعی از هنرمندان  در خانه هنرمندان آغاز شد.
اصغر همت در این مراسم گفت : امروز برای بدرقه یکی دیگر از سر سلسله های دنیای هنر به ویژه تئاتر و بعد سینما و تلویزیون اینجا جمع شدیم.
وی افزود:او مردی خوش تیپ و خوش اخلاق بود انرژی او واقعا مثال زدنی بود .او  با روی باز دعوت ها را می پذیرفت، احترام می گذاشت و در مراسم ها شرکت می کرد.
وداع هنرمندان با بازیگر «خانه سبز»
همت بیان کرد:اهل نخوت نبود و می توانیم او را یک الگو قرار بدهیم .
وی گفت : اسدزاده با کتاب انس داشت و گنجینه کتاب هایش به خانه تئاتر اهدا شد .
 همت ادامه داد: اسدزاده موسیقی را دنبال می کرد و عاشق موسیقی اصیل ایران بود که این باعث حضور سالار عقیلی در این جمع شده است سالاری که یکی از سالارهای موسیقی اصیل ایران است .
سالار عقیلی گفت : به نوبه خودم به خانواده ایشان به خصوص حوزه بازیگری تسلیت عرض می کنم .عقیلی در ادامه چند بیت به صورت آواز با همراهی ساز نی خواند .
وداع هنرمندان با بازیگر «خانه سبز»
علی دهکردی نماینده انجمن بازیگری خانه سینما گفت : وقتی یکی از بزرگان خاندان فوت می کند روی اعلامیه او بزرگ خاندان حک می کنند ما هم بزرگ خاندانمان را از دست دادیم رفتن او رفتن یک گنجینه و ارزش های بسیار زیاد است، یکی از تاثیرگدارترین آدم ها در حوزه تئاتر بود.
وی با بیان اینکه او گنجینه فرهنگی ،سیاسی، اجتماعی بود هنرمندی نمونه و الگو را از دست دادیم، گفت:اخلاق بی نظیر، روی گشاده و خندان و متواضعی داشت. او فروتن و صبور و شکیبا بود و با تمام ناملایماتی که جامعه در حق هنرمندان پیشکسوت اعمال کرده اما هیچ وقت گلایه ای نداشت.
دهکردی گفت:شکیل پوشی او باید الگویی برای بقیه هنرمندان باشد تا  فکر  نکنند که هر پوششی مناسب هنرمند است.
 ایرج راد گفت: تاریخ شفاهی بخشی از هنر این مملکت را از دست دادیم کسی که هشتاد سال عمر خودش را در عرصه هنر و نمایش گذراند و فرازو فرودهایی را پشت سر گذاشت .
راد ادامه داد:او زمانی که تئاتر، کمپانی بود و کاملا حرفه ای و درست پیش می رفت و در جامعه جایگاه و ارزش ویژه ای داشت تا زمانی که تئاتر حتی جایگاه خوبی نداشت، فعالیت کرد و با بزرگان فراوانی کار کرد و خاطرات فراوانی داشت .
وی بیان کرد: اسدزاده از هنرمندانی بود که در تمام دوران فعالیتش با افتخار و حرفه ای و درست پیش رفت.هرگز نشنیدم که از یک هنرمند با خصلت بد از او یاد کند.
راد گفت: هنرمندانی مثل او بی بازگشت هستند و جایگزین کردنشان سخت خواهد بود از این رو امیدوارم الگویی برای هنرمندان جوان ما باشند .او در زمینه اهدای کتاب و آثار با ارزش به خانه تئاتر ارزش والایی دارد. خانه تئاتر ارزش آن ها را در نگهداری  می داند و آثار منتشر نشده را منتشر خواهد کرد .
مراسم ختم این بازیگر پیشکسوت پنج شنبه هفتم شهریور ساعت ۱۱  در مسجد نور برگزار می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین دعایی در پایان نماز را بر پیکر بازیگر پیشکسون تئاتر و سینما و تلویزیون خواند.
انتهای پیام/
سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۸
کد مطلب: 15188
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *