800
۰

سلبریتی‌ها چگونه با لایک و فالو شما کاسبی می‌کنند؟ + فیلم و عکس

شبکه‌های اجتماعی به دلیل گستردگی‌؛ به بستری برای جولان سلبریتی‌ها و کسب درآمد برای آنها از طریق جذب فالوور و تعداد لایک‌های کاربران تبدیل شده‌اند.
سلبریتی‌ها چگونه با لایک و فالو شما کاسبی می‌کنند؟ + فیلم و عکس
به گزارش شستون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اندر حکایت بحث تبلیغات در فضای مجازی، این بار می‌رسیم به بازار پر سود این مهم در صفحات برخی از سلبریتی‌ها که می‌توان از آن به عنوان یک تجارت یاد کرد.
نرخ تبلیغات در صفحات سلبریتی‌ها بستگی به میزان شهرت آنها دارد یعنی هرچه مشهورتر، دریافتی‌ها بیشتر. مثلا برخی از بازیگران برای تبلیغات خود ادمین دارند و او با مصوبات تعیین شده از سوی خود این نرخ‌ها را تعیین و به سفارش دهندگان ابلاغ می‌کند. گاهی سلبریتی‌ها در این زمینه از یکدیگر تبعیت می‌کنند و دریافتی‌های خود را با سایر همکاران خود قیاس کرده و به این ترتیب نرخ‌هایشان را تغییر می‌دهند.
سلبریتی ها چگونه با لایک و فالو شما کاسبی می‌کنند؟
این دریافت‌های حاصل از تبلیغات به حدی وسوسه انگیز است که سایر سلبریتی‌ها را به این فکر انداخته است که به هر طریق ممکن تعداد فالوورهای خود را افزایش دهند، حتی به قیمت موج سواری بر جریاناتی که براندازان آن ور آبی به راه می‌اندازند یا اهانت به مقدسات و اعتقادات مردم برای جبران خلاءها و دیده شدن در مسیر و هدفی که در پیش گرفته‌اند. اتفاقی  که به تازگی از سوی برخی از آنها شاهد بودیم.
امثال صبا کمالی و یا سمانه پاکدل که بسیار ناشیانه به ماجرایی وارد شدند که خودشان هم اطلاع چندانی از آن نداشتند و شاید بدون آنکه متوجه باشند با هدف دیده شدن، تبدیل به ابزاری برای پیشبرد خواست دشمنان شدند.
البته ناگفته نماند که برخی از سیاسیون هم با پیوستن به این موج،  آب در آسیاب دشمن ریختند. اما نکته قابل توجه اقدام خودجوش کاربران در حمایت از این دست سلبریتی‌هاست. پس از ماجراهای پیش آمده عده‌ای با فالو و لایک پست‌های بی‌سر و ته و بی‌سوادانه آنها، تحت تاثیر جو، آنها را در این کاسبی وسوسه انگیز و پرسود حمایت می‌کنند. مثلا در جریان دختر آبی، بیشتر سلبریتی از بازیگران تا فوتبالیست و حتی برخی از سیاسیون، به انتقاد تند از مسئولین برای اتفاقی که رخ داد، پرداختند و در لحظه‌ای همه تبدیل به مدافعان حقوق زنان شدند. همان‌ها که به جای تقبیح اقدام به خودکشی سحر خدایاری، از وی اسطوره مظلومی ساختند که تحت تاثیر فشارهای روانی وارده از سوی دولت و جامعه تصمیم گرفته به این شیوه به زندگی خود پایان بدهد.
این در حالی است که وقتی از این جماعت به اصلاح مدافع حقوق زنان و مظلومیت آنها، دعوت می‌شود که برای شادی کودکان نیازمند تنها در مراسم باشند، برای حضور خود مبلغ تعیین می‌کنند و به بانیان می‌گویند در غیر این صورت نمی‌آییم. برخوردهایی اینچنینی به خوبی ماهیت واقعی این سلبریتی ‌های به ظاهر نوع دوست و مهربان را نشان می‌دهد. آنهایی که محبتشان قیمت مشخص دارد که اگر نباشد دیگر مهربان نیستند.
 
Play Video
 
البته در میان این خیل خود همه چیزدان پندار، هستند هنوز کسانی مانند پگاه آهنگرانی بازیگر شناخته شده کشورمان که به جایگاه واقعی خود واقفند و  معتقدند اظهار نظر درباره مسائل غیرتخصصی و خارج از حیطه کاری، جایز نیست و قرار نیست به صرف نوع حرفه و یا تعداد دنبال کنندگان در فضای مجازی به خود اجازه دهند که در باره هرچیزی به ویژه مسائل سیاسی اظهارنظر کنند. 
 
Play Video
 
کد ویدیو
دانلود
 
 
این افراد هنوز نیاموخته‌اند در شرایطی که جامعه در حساس ترین دوران خود قرار دارد، ، مسائل مهمتری از دغدغه‌های شخصی آنها وجود دارد که می‌تواند اهمیتی در سطح ملی داشته باشد و منافع مردم را شامل شود. آنهایی که زیر پرچم جمهوری اسلامی قد کشیده و اگر به جایی رسیده‌اند از برکات انقلاب است، امروز در حرکتی بی‌شرمانه و ناسپاسانه در مقابل نظام و جمهوری اسلامی و در کنار دشمنان ایستاده‌اند. ناگفته نماند که فضای مجازی به دلیل امکانی که فراهم آورده است، بستر خوبی است برای این دسته از عناصر خودفروخته‌ شده که بتوانند تریبون شوند و خود را دانای کل بپندارند. البته همانطور که ذکر شد پشت این خودنمایی‌های مجازی، اهداف متعددی وجود دارد که اصلی ترین آنها می‌تواند همان ابراز وجود باشد برای آن دسته که نتوانستند با هنرشان مخاطب را جذب کنند و حالا به ناچار متوسل به شبکه‌های اجتماعی شده‌اند تا با فریب کاربران، شاید آبرویی برای خود کسب کنند که به ضِرس قاطع ناموفق بوده‌اند چرا که مخاطب ایرانی آنقدر هشیار است که خیلی زود پی به نیت پلید آنها ببرد. 
 
سخن پایانی
در تبلیغات، جذب فالوور، خودنمایی و یا هر دلیل دیگری که برخی از سلبریتی ‌ها را سلبریتی فضای مجازی می‌کند،  نقش کاربران قابل انکار نیست. هر یک از ما به عنوان استفاده کنندگان  شبکه‌های اجتماعی، با تایید و فالو این افراد برای آنها و سایرین این ذهنیت کاذب را ایجاد می‌کنیم، راهی که در پیش گرفته‌اند درست است و حتما به این طریق به هدف خود می‌رسند و این شیوه در نهایت به یک الگو تبدیل می‌شود و سبب می‌شود افراد دیگر هم با زیرسوال بردن ارزش‌ها و توهین به مقدسات و به خطر انداختن منافع ملی و خلاصه به هر طریق ممکن، مبادرت به دیده شدن و جذب فالوورهای بیشتر کنند. پس به خاطر داشته باشیم  با دنبال کردن و لایک‌های به ظاهر ساده، به گسترش چه ضدفرهنگی کمک می‌کنیم. 
 
انتهای پیام/ 
سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب: 15486
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *