800
۰

حذف واسطه در بازار مرغ خواسته مرغ فروشان از دستگاه های نظارتی سراوان/ یک مقام مسئول: کارگاه مرکزی قیمت مرغ را روزانه از اداره صمت دریافت می کند

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سراوان گفت: کارگاه مرکزی سطح شهر، به صورت روزانه قیمت فروش مرغ را از اداره صنعت، معدن و تجارت دریافت وطبق قیمت اعلام شده اقدام به فروش می کند.
حذف واسطه در بازار مرغ خواسته مرغ فروشان از دستگاه های نظارتی سراوان/ یک مقام مسئول: کارگاه مرکزی قیمت مرغ را روزانه از اداره صمت دریافت می کند
به گزارش شستون، تعدادی از مرغ فروشان سطح شهر ضمن مراجعات مکرر به این پایگاه خبری در خصوص اصلاح نرخ قیمت مرغ و عدم واگذاری مرغ به مرغ فروشان توسط عده ای از سودجویان با قیمت بالاتر از حد معمول اقدام به فروش می کنند، معترض بودند و خواستار برخورد جدی مسئولین نظارتی با افراد خاطی شدند.

یکی از مرغ فروشان سطح شهر سراوان خواستار حمایت از تولید کنندگان و فروشندگان مرغ و همچنین پیشگیری از هر گونه سوء استفاده  احتمالی توسط عده ای سود جو و نظارت حداکثری بر قیمت مصوب مرغ زنده شد.

همچنین وی از متولیان مربوطه خواست تا بازار را به گونه ای مدیریت کنند تا عرضه مرغ بدون واسطه به دست کارگاه های مرغ فروشی سطح شهر رسد تا هرج و مرج ایجاد شده از بین رود.

مسعود ملازهی سرپرست صنعت، معدن و تجارت شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: کارگاه مرکزی سطح شهر موظف به توزیع مرغ میان مرغ فروشی های سطح شهر است و در صورت امتنا و عدم توزیع، مرغ فروش می تواند به اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان موضوع را گزارش تا طبق قانون با وی برخورد شود.

وی افزود: چندین مرغ فروش در سطح شهر نسبت به توزیع مرغ معترض هستند که با هماهنگی های انجام شده به آنها مرغ تحویل داده می شود اما زمانی که به کارگاه مرکزی جهت  تحویل مرغ مراجعه می کنند، به  بهانه کم بودن تعداد مرغی که در اختیار آنها گذاشته شده، بار مرغ را تحویل نگرفتند.

سرپرست صنعت، معدن و تجارت شهرستان سراوان با بیان اینکه آیا برای یک کارگاه مرغ فروشی 50 جعبه مرغ کم است، ادامه داد:  در هر جعبه 10 قطعه مرغ وجود دارد که کفاف نیاز یک روز هر کارگاه مرغ فروشی سطح شهر را می دهد، در حال حاضر کارگاه مرکزی مرغ در اختیار تمامی مرغ فروشان سطح شهر قرار می دهد اما عده ای که می گویند مرغ در اختیار آنها قرار نگرفته باید موضوع بررسی شود.

ملازهی خاطر نشان کرد: در پی اعتراض برخی از مرغ فروشان سطح شهر و احراز تخلف کارگاه مرکزی، پرونده قطوری تشکیل که دستور پلمپ این کارگاه توسط مراجع قضایی صادر اما کارگاه مرکزی تعهد به اصلاح داد که در حال حاضر در خصوص قیمت مرغ به صورت روزانه قیمت فروش را صنعت، معدن و تجارت دریافت و براساس قیمت مصوب مرغ به فروش می رسانند.
 
انتهای پیام/
 
 
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب: 16251
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *