800
۰
با هدف حفظ آبدهی وجلوگیری از تخریب قنوات انجام شد؛

اختصاص بیش از 230 میلیارد ریال برای مرمت قنوات در سیستان وبلوچستان

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: با هدف حفظ آبدهی وجلوگیری از تخریب قنوات بیش از ۲۳۰میلیارد ریال اعتبار برای مرمت و بازسازی قنوات استان مصوب شده است.
اختصاص بیش از 230 میلیارد ریال برای مرمت قنوات در سیستان وبلوچستان
به گزارش شستون؛ جعفر زربافتی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: در سال‌جاری با هدف حفظ آبدهی وجلوگیری از تخریب قنوات تاکنون 230 میلیارد و797 میلیون  ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی، استانی وستاد بحران مصوب وبه سازمان جهاد کشاورزی استان ابلاغ شده است.

وی بیان کرد: در صورت تخصیص کامل این میزان اعتبار احیا، مرمت، بازسازي و بهسازی 331 رشته قنات توسط سازمان برنامه ریزی شده که اجرایی شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: قنات به عنوان سازگارترین فناوری استحصال آب با محیط زیست و پایدارترین نوع تأمین آب در کشاورزی است و باید برای حفظ و نگهداری این ميراث ماندگار که نقش بسزایی  در ماندگاری بهره برداران  در مناطق روستایی دارد تلا‌ش کنیم.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: اعتبارات ابلاغی امسال مرمت و بازسازی قنوات، بیشتر از مجموع اعتبار تخصیصی دو سال گذشته این مدیریت  برای این امرکه معادل 230 میلیارد و300 میلیون ریال بوده، می باشد.

شایان ذکر است استان سیستان و بلوچستان با  هزار و 925 رشته قنات از نظر تعداد قنات رتبه ششم کشور و از لحاظ وابستگی کشاورزی به آب قنات در رتبه چهارم کشوری قرار دارد.

انتهای پیام/
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۷
کد مطلب: 16403
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *