800
۰

چه اطلاعاتی با درخواست دریافت بسته معیشتی در اختیار دولت قرار می‌گیرد؟ + جزئیات و تصاویر

با درخواست دریافت بسته معیشتی، وزارت رفاه به ریز فعالیت اقتصادی تمامی اعضای خانواده دسترسی پیدا می‌کند.
چه اطلاعاتی با درخواست دریافت بسته معیشتی در اختیار دولت قرار می‌گیرد؟ + جزئیات و تصاویر
به گزارش شستون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، با گران شدن قیمت بنزین، دولت تصمیم به پرداخت  کمک معیشت به خانواده‌ها گرفت. در اولین مرحله، کمک معیشت خانوار به ۱۸ میلیون نفر پرداخت شد.
بسیاری از خانواده‌ها به دریافت نکردن کمک معیشت خانوار معترض شدند و خود را مستحق دریافت آن دانستند، در این میان وزارت کار از سوی دولت متولی شناسایی خانواده‌ها و پرداخت کمک معیشت دولت به آن‌ها شد.
خانواده‌ها باید با ورود به سایت hemayat.mcls.gov.ir و وارد کردن شماره حساب واریز یارانه به جای کد رهگیری درخواست خود را برای دریافت کمک معیشت ثبت کنند.
در سایت حمایت میزان وسع یک خانواه برای دریافت کمک معیشت دولت بر اساس میزان دارایی و تراکنش‌های بانکی آن‌ها سنجیده می‌شود.
به گفته محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه  اجتماعی آزمون وسع در میان چندین روش مطرح، عادلانه‌ترین روش بوده است و براساس آن خانوار‌های ضعیف‌تر و در دهک‌های پایین‌تر درآمدی برای بسته حمایت معیشتی مشخص شدند.
وی ادامه داد: با احتساب درصد خطا در آزمون انجام شده، قطعا ۶۰ میلیون نفری که در این طرح قرار گرفته و مشمول شده‌اند نسبت به سایر افراد جامعه کم برخوردارتر بوده‌اند، این به معنی این نیست که سایرین ثروتمند و برخودارند، بلکه نشان دهنده این است که بخش زیادی از جمعیت کشور در سطوح متوسط به پایین درآمدی قرار دارند.
وی با تأکید بر اینکه روش کنونی نسبت به سایر روش‌ها به عدالت نزدیک‌تر است، گفت: این آزمون به صورت مداوم و هر دو ماه یکبار انجام می‌شود و در فرآیند اجرا به طور قطع درصد خطای آن کاهش می‌یابد، برهمین اساس هم اگر در ماه‌های آتی افرادی شامل طرح شوند، مجددا برای آن‌ها بسته حمایتی فعال خواهد شد.
شریعتمداری گفت: در حال حاضر ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار خانوار ایرانی فاقد خودرو هستند و بخش اعظمی از جمعیت کشورمان مالک هیچ خانه و زمینی نیستند؛ بنابراین اگر خانواری به هر شکل دارای خانه و ماشین شخصی است و درآمد او از موارد اعلام شده بالاتر است، پس نسبت به بخش اعظم جامعه، برخوردار است، هرچند وضعیت بسیار خوبی هم نداشته باشند.
////
با ورود به این سایت از سرپرست خانواده اجازه گرفته می‌شود تا در صورتی که متقاضی دریافت کمک معیشت دولت هستند، تراکنش‌های مالی آن‌ها بررسی شود و اگر میزان تراکنش‌های بانکی یک خانواده بیشتر از سقف تعیین شده باشد، مشمول دریافت کمک معیشت دولت نخواهند شد.
حال اگر فردی مشمول دریافت کمک معیشت دولت نباشد، علت آن در سایت حمایت به او اعلام می‌شود.
////
بر اساس آنچه در سایت حمایتی مشاهده می‌شود، برای هر سرپرست خانوار شناسه‌ای اقتصادی ـ اجتماعی ایجاد و نتیجه بررسی اطلاعات مالی و دارائی خانوار ارائه شده است.
////
این سامانه میزان تراکنش‌های مالی اعضای یک خانواده  را در ۹ ماه گذشته نشان می‌دهد.
////
همچنین در سایت حمایت وضعیت بیمه و اموالی که به نام اعضای خانواده است، نمایش داده می‌شود.
////
انتهای پیام/
پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب: 16942
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *