800
۰
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کنارک:

خسارت 3500 هکتاری سیل به باغات موز در زرآباد/ 300 هکتار از باغات آسیب دیده احیا شد

محمد سعيد اولیایی گفت: 300 هکتار از باغات آسیب دیده موز در منطقه زرآباد احیا شد.
خسارت 3500 هکتاری سیل به باغات موز در زرآباد/ 300 هکتار از باغات آسیب دیده احیا شد
به گزارش شستون؛ محمد سعيد اولیایی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کنارک در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: در سیل اخیر به سه هزار و500 هکتار از باغات موز شهرستان در منطقه زرآباد آسیب جدی وارد شد.

وی بیان کرد: تاکنون با همکاری بنیاد برکت، سازمان جهاد کشاورزی ومشارکت کشاورزان وبهره برداران کار رسوب برداری ۳۰۰هکتار به انجام رسیده است.

اولیایی ادامه داد: هزار هکتار از باغات موز شهرستان در اثر هجوم سیلاب ورسوبات به کلی نابود شده که باید کف تراشی ودوباره با آماده سازی زمین وکاشت نهال احیا شود.

وی خاطر نشان کرد: تا قبل از سیل اخیر از چهار هزار و 609 هکتار باغات شهرستان،چهار هزار هکتار به موزستان اختصاص داشت  وسالیانه122 هزار و 500تن موز از آن برداشت می شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: تامین نهال مورد نیاز احیای باغات بخشی از محل پاجوش موز موجود در منطقه وبخشی نیز از طریق نهال کشت بافتی مراکز تولید نهال تامین خواهد شد و انتظار داریم برای تسریع در امر احیای موزستان های منطقه زرآباد اعتبارات وامکانات بیشتری در اختیار مجریان بازسازی قرار گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کنارک با بیان این مطلب که با فروکش کردن سیل، 70 کیلومتر جاده دسترسی به مزارع و باغات نیز در حال بازسازی است، افزود: تا قبل از سیل اخیر ازچهار هزار و 609 هکتار باغات شهرستان،چهار هزار هکتار به موزستان اختصاص داشت  و سالیانه122 هزار و 500 تن موز از آن برداشت می شد.

انتهای پیام/
 
 
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰
کد مطلب: 17268
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *