800
۰
گزارشی از شوق رأی اولی های سیستان و بلوچستان ؛

جمعه می آییم/ حضور پرشور در انتخابات نشانه اقتدار انقلاب است

۱۴۸ هزارو ۳۹۰ رای اولی های سیستان و بلوچستان منتظر حماسه حضور در 2 اسفند بوده و انگشت رای خود را به سمت و سوی شوق نشانه رفته اند.
جمعه می آییم/ حضور پرشور در انتخابات نشانه اقتدار انقلاب است
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، تنها یک روز مانده به آغاز یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پایان یافتن زمان تبلیغات انتخاباتی در سراسر کشور، هر لحظه بر شوق و شور حضور چشمگیر در این انتخابات افزوده شده و تب انتخابات داعتر می شود.

در این میان رای اولی ها بیش از هر کس دیگری برای حضور در این حماسه مردمی شوق و ذوق دارند و با شوری وصف ناشدنی از بلوغ سیاسی خود سخن می گویند.

تعداد واجدان شرایط رای دادن در سیستان و بلوچستان یک میلیون و ۶۴۱ هزار و ۳۱۴ نفر است که از این تعداد ۱۴۸ هزارو ۳۹۰ نفر رای اولی هستند که شور و ذوق را در چهره آنان می‌توان مشاهده کرد، حس رأی دادن و حضور در صف انتخابات برایشان غرورآفرین و شعف‌انگیز است، احساس مفید بودن و نقش داشتن در سرنوشت دارند و می‌گویند وعده ما جمعه، دوم اسفند، پای صندوق‌های رأی.

در همین رابطه به سراغ چند تن از رای اولی های زاهدانی رفته تا از حل و هوای آنان در این روزها مطلع شویم.صداقت و ایمان از خصوصیات یک نماینده خوب مجلس است

 ابوالفضل نورا، در گفت و گو با خبرنگار ما، با تاکید بر اینکه حتما در انتخابات شرکت خواهم کرد، بیان کرد: این اولین باری است که می توانم در سرنوشت خود، خانواده، دوستان و حتی مردم کشورم سهیم باشم و این موقعیت ناب را هیچ وقت از نخواهم داد.

وی افزود: از ماه ها قبل تبلیغات بسیاری برای عدم شرکت مردم در انتخابات شروع شده و معاندین نیز به جدیت این مسئله را پیگیری می کردند اما در 2 اسفند پاسخ کوبنده ما ملت ایران را خواهند دید.

این نوجوان زاهدانی با اشاره به معیار های یک انتخاب خوب، گفت: برای من و هم سن و سالانم مهمترین چیز آینده ای روشن است و معیار من برای انتخاب نماینده صداقت در گفتار و عمل است تا بتوانم به او برای  رسیدن به آرزوهایم اعتماد کنم.

وی ادامه داد: وقتی یک نماینده صداقت داشته باشد و کردار و گفتارش یکی باشد می توانیم امیدوار باشیم تا از همه توانش برای حل مشکلات کشور استفاده کرده و حتی اقداماتش نفعی شخصی برای من نداشته باشد برای کشورم منفعت دارد.

نورا با اشاره به اینکه نماینده مجلس خوب یک مومن واقعی است، تصریح کرد: وقتی خصوصیات فردی یک مومن واقعی را مرور میکنیم می بینیم که این خصوصیات دقیقا همان چیزی است که از یک نماینده خوب مجلس انتظار داریم و من نیز با توجه به همین معیار ها فردا در انتخابات شرکت کرده و به کاندیدای مورد نظرم رای خواهم داد.هر رای ما پاسخی محکم به دشمنان است

فاطمه راشکی هم در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه شوق زیادی برای حضور در انتخابات دارد، اذعان کرد: برای آغاز رای گیری 2 اسفند لحظه شماری می کنم تا در اولین ساعات آعاز رای گیری همراه دوستانم در اولین انتخابات زندگیم شرکت کنم.

وی خاطرنشان کرد: می دانم همه افرادی که چند بار رای داده اند این حس من را تجربه کرده و به خوبی میدانند چه حس خوبی است که می توانی با یک رای در بسیاری از تصمیمات مهم کشور دخیل باشی.

این دانش آموز زاهدانی با گلایه از برخی افراد خودفروخته، گفت: شعار هایی چون نه به رای و عدم حضور در انتخابات تنها برای دلسرد کردن مردم و تخریب این حماسه چند ده میلیونی است که به امید خدا مردم ایران با حضور پرشور خود به دشمنان نشان خواهند داد این مردم تا ابد پشت انقلاب و رهبری ایستاده اند.

وی افزود: به عنوان یک دختر ایرانی آرزو دارم بتوانم با رای خود موجب شکوفایی ایران عزیز و حل مشکلات موجود شوم و باور دارم که رای من تاثیر بزرگی بر آینده کشورم دارد.دشمنان خاری ایران اسلامی را به گور خواهند برد

یکی دیگر از رای اولی های زاهدان در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: این انتخابات جشن تکلیف سیاسی من و هم سن و سالانم خواهد بود تا در کنار دیگر مردم ایران به جهانیان بفهمانیم هیچ گاه موفق نخواهند شد ما را از رهبری و انقلاب دور کنند.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات اوج مردم سالاری دینی و مدنی است، ادامه داد: اینکه ما می توانیم خود برای سرنوشت خود و مردم کشورمان تصمیم بگیریم یک افتخار بزرگ است.

امیر حسن اوکاتی اذعان کرد: دشمنان خاری ایران اسلامی را به گور خواهند برد چرا که این مردم به خوبی با نقشه های آنان آشنا بوده و می دانند استکبار جهانی برای نابودی این کشور پر افتخار همواره نقشه ای تازه دارد.

وی خاطرنشان کرد: نگاه قومی و مذهبی در انتخابات یک سم و بیراهه است، من به عنوان یک رای اولی از برادران و خواهرانم درخواست می کنم تا در انتخابات که آینده کشورمان به آن بستگی دارد نگاه های قومی و مذهبی را کنار گذاشته و تنها به ملاک های اخلاقی، دینی و پایبندی افراد به این نظام و مردم توجه کنند تا شاهد مجلسی قوی باشیم.

اوکاتی با اشاره به اینکه برای آغاز فرایند رای گیری لحظه شماری می کنم، تصریح کرد: از چند روز قبل ساعت ها و روزها را میشمارم تا بتوانم اولین رای زندگی خود را به صندوق بیاندازم.مردم  کاندیداها نباید فراموش کنند چه خونهایی برای آزادی ایران بر زمین ریخته شده

سهیلا هفتاد ملا نیز در گفت و گو با خبرنگار ما، با اشاره به اینکه فرزند یک جانباز شیمیایی است، گفت: از وقتی یادم می آید همراه پدرم به پای صندوق های رای رفته ام و این راه را خوب یادگرفته ام من به عنوان یک فرزند جانباز خوب می دانم چه خونهایی برای آزادی و استقلال این کشور بر زمین ریخته شده است.

وی افزود: هر سرفه پدرم برایم حکم یک فرمان الهی را دارد که باید در دفاع از این انقلاب و رهبری از جان و مال گذشت و نگذاشت دشمن به ذهن مردم و خاک این کشور نفوذ کند.

این دختر زاهدانی با تاکید بر اینکه ملاک یک انتخاب خوب پایبندی به انقلاب و رهبری است، بیان کرد: اگر یک نماینده مجلس به انقلاب و رهبری پایبند باشد هیچ گاه با دشمنان این کشور عکس یادگاری نخواهد گرفت و زیر قرارداد های ننگین را امضا نخواهد کرد.

وی ادامه داد: از نمایندگان پیروز در انتخابات از هر قشر و نگاه سیاسی که باشند درخواست می کنم که فراموش نکنند برای کرسی مجلس آنان چند نفر شهید شده و چه افرادی همچون پدر من سالهاست با یادگاری های جنگ سر می کنند.

هفتادملا در پایان تصریح کرد: ما جوانان امروز ایران همچون جوانان بهمن 57 و آنانی که 8 سال در مقابل دنیای استکبار ایستادگی کردند در برابر دشمنان این مرز و بوم با قدرت ایستاده ایم و همچون همیشه فردا با حضور پر شور خود مشتی مجکم بر دهان یاوه گویان جهان خواهیم زد.
 
 انتهای پیام/
 
 
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶
کد مطلب: 17305
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *