800
۰
به جان خریدن خطر برای رضای حق؛

غسل و خاکسپاری میت کرونایی با حداقل امکانات/گروه های جهادی نیازمند ماسک و دستکش هستند

با فتوای مقام معظم رهبری برای انجام واجبات دفن میت مبتلا به کرونا، چندین گروه جهادی از میان طلاب و روحانیون سیستان و بلوچستان انجام امورات شرعی این اموات را برعهده گرفتند.
غسل و خاکسپاری میت کرونایی با حداقل امکانات/گروه های جهادی نیازمند ماسک و دستکش هستند
به گزارش شستون؛ به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ با شیوع ویروس کرونا در کشور بسیاری از خانواده خانه نشین و اکثر مشاغل به تعطیلی کشانده شده است.

این ویروس همچنین رفت و آمدها را نیز مختل و مردم را به گونه ای با چالش جدیدی رو به رو ساخته که برای مبارزه با آن یک خرد جمعی و همکاری عمومی را می طلبد.

از آنجایی که ضدعفونی معابر در پیشگیری این ویروس نقش بسزایی دارد از ابتدای شیوع آن بسیاری گروه های جهادی سپاه، هلال احمر و گروه‌های آتش به اختیار وارد میدان شده اند و برای سلامت مردم می کوشند.

گرچه پزشکان امروز به مدافعان سلامت تبدیل شده اند اما در خط مقدم مقابله با این ویروس گروه هایی نیز هستند بدون هیچ چشم داشتی و آگاهی از خطرات آن خود را وقف مردم کرده اند.

غسل میت و خاکسپاری بیمار کرونایی از آن دسته از فعالیت هایی است که با توجه به خطرات آن هر فرد قادر به انجام آن نیست.

اما هستند گروه‌هایی که به به فرمان رهبر انقلاب اسلامی لبیک گفتند اند و اکنون مرحمی بر دل خانواده های داغدار می گذارند.
حجت الاسلام محسن عارفی رئیس اداره تبلیعات اسلامی شهرستان زابل در این خصوص به خبرنگار ما گفت: توسط طلاب و روحانیون جهادی قرارگاه فرهنگی، گروه جهادی صاحب الزمان(عج) و اداره تبلیغات اسلامی زابل غسل و خاکسپاری میت مبتلا به کرونا انجام می شود.

وی افزود: همچنین در این زمینه سازمان آرامستان، علوم پزشکی و گروه جهادی ضدعفونی سپاه پاسداران نیز ما را همراهی می کنند.

حجت الاسلام عارفی بیان کرد: یکی از دغدغه های خانواده های متوفی انجام واجبات میت مبتلا به کرونا بوده و است که متاسفانه در قبل از این فرد فوت شده مبتلا به کرونا بی غسل و کفن و حتی بدون نماز میت به خاک سپرده می شد.


وی ادامه داد: با فتوای مقام معظم رهبری اقدام به ساماندهی طلاب داوطب نموده ایم و این امر علی رغم کمبود امکانات به ویژه ماسک مخصوص n۹۵ و لوازم یکبار مصرف موردنیاز درحال انجام است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زابل خاطرنشان کرد: امیدواریم در مرحله نخست دیگر شاهد فوتی در این زمینه نباشیم و در ثانیا امکانات این گروه که جانشان درخطر است از سوی مسئولین و خیرین لوازم مورد نیازشان تامین گردد.

انتهای پیام/
شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: 17712
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *