800
۰
گزارشی از فاجعه زیست محیطی در سراوان؛

کلافگی شهروندان سراوانی از بوی تعفن طلای کثیف/ محیط زیست: شهرداری حق ندارد منطقه را آلوده کند

جمعی از شهروندان سراوانی از بوی تعفن ایجاد شده به دلیل رهاسازی زباله ها در حاشیه شهر ابراز گلایه و خواستار برخورد قاطع مسئولین با افراد خاطی شدند.
کلافگی شهروندان سراوانی از بوی تعفن طلای کثیف/ محیط زیست: شهرداری حق ندارد منطقه را آلوده کند
به گزارش شستون، دپوی غیر بهداشتی پسماند های مرغ مراکز کشتار روز و زباله ها در حاشیه شهر سراوان معضلات و مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است.

 شهروندان سراوانی با انتشار تصاویری از نحوه دپوی غیر بهداشتی پسماندهای مراکز کشتار روز مرغ در گروه های واتساپی ابراز گلایه و خواستار پیگیری این موضوع از سوی مسئولین مربوطه به ویژه محیط زیست شدند.

یکی از شهروندان سراوانی گفت:  با توجه به شیوع ویروس کرونا و رها سازی زباله ها در فاصله 10 متری از منطقه مسکونی، امکان به خطر افتادن سلامت شهروندان وجود دارد لذا می طلبد مسئولین مربوطه چاره اساسی اندیشیده کنند.

وی با اشاره به آغاز فصل گرما در این منطقه ادامه داد: هنگام روشن کردن کولر، بوی تعفن وارد منازل شهروندان این قسمت از شهر شده که بوی تعفن امان مردم را بریده است.          
به خطر افتادن سلامت شهروندان با رها سازی زباله ها در منطقه مسکونی
این شهروند سراوانی خاطر نشان کرد: زندگی برای اهالی این منطقه از شهر دشوار شده است، لذا انتظار می رود محیط زیست به  این فاجعه زیست محیطی ورود و برخورد قاطع انجام دهد.

 در همین راستا موسی دهقان نژاد رئیس محیط زیست شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به بازدیدی که از محل مورد نظر داشته، بیان کرد: در گذشته جهت همکاری با شهرداری چندین پیمانکار معرفی شده تا حداقل زباله های سطح شهر جمع آوری، حمل و تفکیک کنند اما گویا شهردار و شوراهای آن زمان با این موضوع موافقت نکرده اند.

 وی افزود:  طبق پیگیری های انجام شده مقرر شده زباله ها در سایت زباله دپو شود و چنانچه شهرداری از این کار سر باز زند موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهند کرد.

رئیس محیط زیست شهرستان سراوان با اشاره به اینکه شهرداری حق ندارد منطقه را آلوده و سلامت شهروندان را به خطر بیاندازد، ادامه داد: در سنوات گذشته شهرداری زباله ها را در انتهای بولوار بهداشت دپو می کرد که با ورود مراجع قضایی شهرداری موظف شد زباله ها را در سایت مشخص شده دپو کند.

            

مرغ پر کنی ها موظف به تهیه کوره لاشه سوز هستند
دهقان نژاد با توجه به اینکه شهرداری می تواند با انعقاد قرارداد با چند پیمانکار زباله ها را از سطح شهر جمع آوری و در سایت زباله دپو کند، خاطر نشان کرد: محیط زیست شهرداری را مکلف به عدم جمع آوری ضایعات مرغ پرکنی ها کرده کرده  چرا که هر مرغ پرکنی موظف به تهیه کوره لاشه سوز و دفع بهداشتی ضایعات مرغ است.

وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: به تازگی شهردای اقدام به جمع آوری ضایعات مرغ پرکنی های سطح شهر و رهاسازی آنها در حاشیه شهر کرده که منجر به ایجاد بوی تعفن شده است که امکان به خطر افتادن سلامت شهروندان وجود دارد.

رئیس محیط زیست شهرستان سراوان با اشاره به اینکه رها سازی ضایعات مرغ در حاشیه شهر منجر به تجمع حیوانات وحشی و اهلی شده است، خاطر نشان کرد: اگر شهرداری مجدد این اقدام را انجام دهد هفته آینده از سوی مراجع قضایی موضوع را پیگیری خواهند کرد.
 
 انتهای پیام
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۵
کد مطلب: 18652
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *