800
۰
تداوم شکواییه روستاییان از دولت؛

روستانشینان جنوب شرق؛ محروم از امکانات ابتدایی/ نبود پزشک، معضلی که اهالی روستای "دیهی" را رنج می دهد

اهالی روستای دیهی شهرستان مهرستان علاوه بر این که از نبود ابتدایی ترین نیازها رنج می برند در روزهای کرونایی با مشکل جدی نبود پزشک مواجه هستند.
روستانشینان جنوب شرق؛ محروم از امکانات ابتدایی/ نبود پزشک، معضلی که اهالی روستای "دیهی" را رنج می دهد
به گزارش شستون؛ کمبود و یا نبود پزشک در برخی از روستاهای شهرستان مهرستان مشکلاتی را برای مردم این خطه از کشور به وجود آورده و سبب نگرانی آنها به دلیل وجود شیوع ویروس کرونا شده است.

از آنجایی که تأمین پزشک در مراکز جامع سلامت و درمانگاه ها یکی از نیازهای ابتدایی هر منطقه به شمار می رود، اما روستای دیهی از توابع شهرستان مهرستان با مشکل نبود پزشک در درمانگاه این روستا دست و پنجه نرم می کند.

 گرچه طرح تحول نظام سلامت که در سطح کشور ایجاد شد که موجب مرتفع شدن بسیاری از معضلات و مشکلات حوزه درمان شده است اما همچنان برخی از مشکلات به قوت خود پا برجاست.

داشتن پزشک عمومی خواسته به حق مردم است
اهالی روستای دیهی طی ارسال پیام های متعدد به این پایگاه خبری از نبود پزشک عمومی در درمانگاه روستا ابراز گلایه و خواستار پیگیری این موضوع از رسانه شده اند.

دهانی یکی از اهالی روستای دیهی به خبرنگار ما گفت: استقرار پزشک در درمانگاه دیهی خواسته و مطالبه به حق اهالی این روستا از مسئولین مرکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی است.

 وی افزود:  بیشتر اهالی این روستا افراد بی بضاعت هستند که برای مراجعه به شهر جهت درمان و استفاده از خدمات پزشکی ناتوانند.

این روستایی ادامه داد: درمانگاه روستای دیهی به مدت 9 ماه فاقد پزشک بود اما با پیگیری های انجام شده سرانجام یک پزشک در روستا مستقر شد اما پس از گذشت 45 روز این پزشک نیز به منطقه دیگر رفت.

دیهی همچنان فاقد پزشک
عبدالنبی دامنی عضو شورای اسلامی روستای دیهی در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: گفته می شود به علت اینکه حقوق و مزایای پزشک درمانگاه دیهی پرداخت نشده، وی کار را رها کرده است.

وی افزود: تقریبا یک ماه از رفتن پزشک از این روستا می گذرد و تا کنون اقدامی از سوی دانشگاه و مرکز بهداشت جهت استقرار پزشک جایگزین ندیده ایم.

عضو شورای اسلامی روستای دیهی خاطر نشان کرد:  در حال حاضر  به دلیل نبود پزشک در درمانگاه روستا مردم مجبور هستند جهت درمان به شهر مهرستان مراجعه کنند که با توجه به ویروس کرونا تهیه خودرو برای مراجعه به شهر مشکل شده است.

دامنی در ادامه از نبود امکانات ورزشی و سالن ورزشی ابراز گلایه و ادامه داد: جوانان و نوجوانان این روستا در سایه نیود تجهیزات ورزشی از قبیل زمین چمن مصنوعی اوقات فراغت خود را به بطالت صرف می کنند.

خبرنگار ما جهت پیگیری این موضع با فرهاد دادگر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تماس گرفت که وی پاسخگوی تلفن خود نبود.

 انتهای پیام/ 
دوشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۵
کد مطلب: 19960
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *