800
۰
پس از 37 سال چشم انتظاری؛

فرزند بلوچستان به خانه بازگشت/شهید لال‌بخش شهلی‌بر تا پای جان حسینی ماند

پیکر شهید روحانی "لال بخش شهلی بر" از شهدای دلاور شهرستان بزمان، پس از 37 سال شناسایی و چشم انتظاری مادر این شهید والامقام پایان یافت.
فرزند بلوچستان به خانه بازگشت/شهید لال‌بخش شهلی‌بر تا پای جان حسینی ماند
به گزارش شستون؛ به نقل از پهره؛ شهید لال‌بخش شهلی‌بر سال ١٣۴۶ در بخش بزمان از توابع شهرستان ایرانشهر در خانواده‌ای متدین چشم به جهان گشود.

این شهید والا مقام با آغاز جنگ تحمیلی با عضویت در بسیج از ایرانشهر به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد و در  مرداد سال ۱۳۶۲ در منطقه مهران شهید و به عنوان جاویدالاثر شناخته شد.

اخیرا کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح پس از ٣٧ سال هویت این شهید والامقام را شناسایی کردند.

مراسم وداع با شهید لالبخش شهلی بر در روز اربعین در شهر بزمان شهرستان ایرانشهر برگزار می شود.

در همین راستا، زادین شهلی بر، برادر شهید لالبخش شهلی بر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: برادرم در سال ۱۳۴۲ در روستای مادر مکسان بخش بزمان از توابع شهرستان ایرانشهر به دنیا آمد و در مقطع ابتدایی را در همان روستا به اتمام رساند.

وی در ادامه، افزود: شهید بزرگوار لالبخش بامری در مقطع راهنمایی در مدرسه شبانه روزی سید علی خامنه ای مد ظله العالی در شهرستان ایرانشهر مشغول به تحصیل شد که در مقطع دوم راهنمایی به عنوان روحانی شروع به گذراندن دوره کرد، تا این که در سال ۱۳۶۰ به جبهه اعزام شد.

شهلی بر اضافه کرد: در هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۶۲ برادرم لال بخش مفقود الاثر شد و خانواده دیگر از او هیچ خبری نداشتند تا این که پس از ۳۷ سال انتظار در روز دوازدهم مهر ماه از طرف نیروهای سپاه پاسداران شهرستان ایرانشهر به دیدار خانواده‌ام آمده بودند و خبر پیدا شدن پیکر شهید والا مقام را به ما دادند.

وی در ادامه، عنوان کرد: تا قبل از این خبر خانواده من خصوصا مادرم همیشه نگران بود و دعای همیشگی اش این بود که خدا کی می شود لال بخش من به آغوش من برگردد.

برادر شهید لالبخش شهلی بر تصریح کرد: پدرم در سال ۹۲ فوت کردند و از دیدار با فرزندش محروم شد، اما اکنون مادرم خوشحال است و شب و روز گریه می کند که فرزندم کی به آغوش من بر می گردد.

وی خاطرنشان کرد: از این که برادرم لالبخش شهلی بر، در راه انقلاب و لبیک به ندای امام خمینی(ره) و دفاع از کشور و ناموس خود به جبهه رفت همه ما خوشحال هستیم و راه او را ادامه می دهیم.
فرازی از وصیت نامه شهید

آنقدر به جبهه می روم و می جنگم تا شهید شوم .ای جوانان نکند در رختخواب ذلت بمیرید که حسین (ع) در میدان نبرد شهید شد. ای جوانان مبادا در حال بی تفاوتی بمیرید که علی (ع) در حال عبادت شهید شد.

ای مادران! مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه ها جلوگیری کنید که فردا در محضر خدا نمی توانید جواب زینب را بدهید که تحمل 72 شهید را نمود همه مثل خاندان وهب جوانانتان را به  جبهه های نبرد بفرستید و حتی جسد او را هم تحویل نگیرید زیرا مادر وهب فرمود سری را که در راه خدا داده ام پس نمی گیرم.

سلام مرا به رهبر عزیزم برسانید و بگویید تا آخرین قطره خونم سنگر اسلام را ترک نخواهم کرد و با خداوند پیمان می بندم که در تمام عاشوراها و در تمام کربلا ها با حسین (ع) همراه باشم و سنگر را خالی نکنم.  

انتهای پیام/
سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب: 20426
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *