800
۰
سرگردانی مردم در روزهای پایانی هر ماه؛

پمپ های ساعتی شهروندان سراوانی را کلافه کرد/استفاده از ظرفیت جوانان برای نظارت در جایگاه های سوخت

در روزهای پایانی هر ماه شاهد طولانی شدن صف های بزنین و فعالیت ساعتی برخی از جایگاه های سوخت در سراوان هستیم که این موضوع شهروندان این خطه از کشور را کلافه کرده است.
پمپ های ساعتی شهروندان سراوانی را کلافه کرد/استفاده از ظرفیت جوانان برای نظارت در جایگاه های سوخت
به گزارش شستون، هر از چندگاهی در شرقی ترین نقطه ایران یعنی سراوان شاهد بازپخش سکانس تکراری صف های طولانی بنزین هستیم که گلایه بسیاری از شهروندان را به دنبال داشته است.

صف های طولانی بنزین مقابل جایگاه های سوخت در روزهای پایانی هر ماه اهالی زادگاه خورشید ایران را کلافه کرده به طوریکه برخی از شهروندان ساعت ها برای دریافت چند لیتر بنزین چشم انتظار و یا روزهای پایانی هر ماه از یک پمپ بنزین به پمپ بنزین دیگر سرگردان هستند‌.

برخی از شهروندان معتقد هستند که توزیع سوخت خارج از شبکه تعریف شده در جایگاه های سوخت منجر به طولانی شدن صف ها شده و نظارت را حلقه مفقوده در پمپ بنزین ها عنوان می کنند.

به گفته رانندگان حاضر در جایگاه های سوخت شهرستان، متصدیان پمپ های بنزین بدون هیچ‌گونه نگرانی و در انظار عمومی اقدام به توزیع بنزین در گالن می کنند که این خود تخلف آشکار است و نظارت ضعیف در این اماکن باعث شده تا عرضه خارج از شبکه به یک اقدام عادی تبدیل شود.

پمپ های بنزین سراوان در برخی از ساعات شبانه روز فاقد سوخت هستند که این موضوع باعث سردرگمی شهروندان و طولانی شدن صف های بزنین شده که انتظار عموم از مسئولین و دست اندرکاران نظارت بیشتر جهت رفع این معضل است.

طولانی شدن صف های بنزین در سایه افزایش فعالیت در مرزها
سعید تجلیلی فرماندار سراوان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: زمانی که فعالیت در مرز افزایش می یابد، صف های پمپ بنزین در سراوان نیز طولانی تر می شود.

وی افزود: اگر نگاهی گذرا به جایگاه های سوخت و فرآورده های نفتی سراوان بیاندازیم متوجه افرادی می شویم که در اطراف پمپ بنزین ها مشغول تخلیه بنزین هستند و مجدد به صف باز می گردنند.

این مقام مسئول ادامه داد: از سوی دیگر کاهش میزان ارسالی بنزین از ۶۰۰تا ۷۰۰ هزار لیتر به ۵۰۰ هزار لیتر در روز موجب طولانی تر شدن صف های سوخت در شهرستان شده است‌.

تجلیلی خاطر نشان کرد: همچنین کشنده ها نیز به دلیل به صرفه نبودن هزینه حمل تغییر شغل داده و به سمت کانتینر و ترانزیت روی آورده که این موضوع نیز از علل های کاهش ارسال سوخت به شهرستان و در بعد بعدی منجر به طولانی شدن صف ها شده است.

وی گفت: این تفکر که باید تمام سهمیه بنزین داخل کارت سوخت مصرف شود، تغییر یابد چرا که این موضوع موجب خروج سرمایه ملی می شود و برخی ها بر این باور هستند که باید تمام سهمیه سوخت خود در هر ماه را به فروش برسانند.

فرماندار سراوان اذعان کرد: در تلاشیم تا با استفاده از ظرفیت جوانان شهرستان نظارت در جایگاه های سوخت را افزایش داده تا شاهد کاهش چشم انتظاری شهروندان در پمپ های بنزین باشیم.

نظارت در پمپ های بنزین افزایش یابد
تجلیلی اضافه کرد: کمیسیون مبارزه با کالای قاچاق استان و همچنین شرکت نفت استان، جایگاه های سوخت را مجهز به دوربین کرده که باید نظارت خود را در سطح پمپ بنزین ها افزایش دهد که به همین منظور مکاتباتی با استان انجام شده است.

وی ادامه داد: مشکل صف های طولانی بنزین در سراوان مربوط به امروز و یا دیروز نیست، بلکه این معضل از زمانی که در شهرستان سه پمپ بنزین وجود داشت، پا برجا بوده و هم اکنون که قریب به هفت جایگاه سوخت وجود دارد همچنان به قوت خود پا بر جاست.

این مقام مسئول اذعان کرد: اگر جانب انصاف را رعایت کنیم تمام خودروهای موجود در سراوان نیز روزانه ۵۰۰ هزار لیتر بنزین مصرف نمی کنند پس انتظار می رود مردم همکاری لازم را داشته باشند.


انتهای پیام/
يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۳
کد مطلب: 23362
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *