800
۰
در جشن هفته وحدت مطرح شد؛

ترویج وحدت و برادری با عمل به سیره نبی مکرم اسلام (ص)/ دشمن برای اختلاف افکنی میان دشمنان تلاش مضاعف می کند

امام جمعه سراوان گفت: با الگو گیری از سیره نبوی و عمل به آن در امورات زندگی می توان بسیاری از فضیلت ها و خوبی ها را درجامعه ترویج داد.
ترویج وحدت و برادری با عمل به سیره نبی مکرم اسلام (ص)/ دشمن برای اختلاف افکنی میان دشمنان تلاش مضاعف می کند
به گزارش شستون؛ مراسم جشن محوری هفته وحدت با حضور امام جمعه سراوان، مسئول سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان، مدیر آموزش و پرورش و جمعی از فرهنگیان و دانش آموزان در سوله ورزشی دبیرستان نمونه امام سجاد (ع) و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان بیان کرد: حضرت محمد (ص) آخرین فرستاده خداوند متعال به عنوان رسول، ویژگی های متعددی در باب بندگی و رسیدن به کمال دارد که می طلبد از این ویژگی ها بهره کافی را برد.

وی افزود: در دین مبین اسلام و قرآن کریم همواره به ترویج وحدت و برادری و همچنین دوری از اختلاف و تفرقه توصیه شده است چرا که اسلام دین وحدت آفرین است.

امام جمعه سراوان گفت: تمامی آحاد جامعه به ویژه علما، اندیشمندان، روحانیون و معلمان وظیفه دارند در خصوص ترویج وحدت و برادری در جامعه تلاش و فرزندان خود را نیز با این تفکر و ایده تربیت کنند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری اضافه کرد: دشمن هموراه تلاش می کند تا با دسیسه های مختلف میان مسلمانان اختلاف ایجاد کند تا از این بستر بهره کافی را برد اما می طلبد در این برهه از زمان با دشمن شناسی و بصیرت کافی نقشه های شوم دشمنان اسلام را در نقش بر آب کنیم.

وی خاطر نشان کرد: دین مبین اسلام، قرآن و رسول مکرم اسلام (ص) همواره توصیه داشته اند که با وحدت و برادری بسیاری از پلشتی ها و زشتی ها از بین می رد لذا انتظار از جامعه فرهنگی و روحانیت می رود که برای همبستگی و اتحاد میان فرق و مذاهب اسلامی تلاش مضاعف داشته باشند.

امام جمعه سراوان اذعان کرد: با الگو گیری از سیره نبوی و عمل به آن در امورات زندگی می توان بسیاری از فضیلت ها و خوبی ها به ویژه وحدت و برادری را درجامعه ترویج داد.

لازم به ذکر است مراسم محوری هفته وحدت با همکاری سپاه شهرستانی سراوان، اداره آموزش و پرورش، دفتر نهاد رهبری در امور اهل سنت و ستادگرامیداشت هفته وحدت در شهرستان به مرحله اجرا در آمد.


انتهای پیام/
 
شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹
کد مطلب: 23837
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *