800
۰
با هدف رونق تولید صورت گرفت؛

فعالیت ۱۳ واحد تولیدی شن، ماسه و آجر در شرقی ترین نقطه ایران/ از راه اندازی پنج‌ واحد تولیدی آجر شیل تا ضرورت فعال سازی شهرک صنعتی سراوان

ذخایر معدنی یکی از ظرفیت های عظیم خدادادی در شرقی ترین نقطه ایران است که در سراوان ۱۳ واحد تولیدی شن، ماسه و آجر شیل فعال هستند.
فعالیت ۱۳ واحد تولیدی شن، ماسه و آجر در شرقی ترین نقطه ایران/ از راه اندازی پنج‌ واحد تولیدی آجر شیل تا ضرورت فعال سازی شهرک صنعتی سراوان
به گزارش شستون، سیستان و بلوچستان از ظرفیت عظیم خدادادی معادن برخوردار است که با سرمایه گذاری و برنامه ریزی مناسب می توان چرخ تولید را در این خطه از کشور به صدا درآورد.

ذخایر معدنی از مهم ترین ظرفیت های توسعه در هر منطقه به شمار می روند که تاثیر به سزایی در اقتصاد دارد که سراوان نیز این این نعمت خدادادی بی بهره نمانده است.

یکی از اولویت های این روزهای شرقی ترین نقطه کشور، ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به این منطقه است تا باسرمایه گذاری در قسمت های مختلف چرخ تولید به صدا در آید.


مسعود ملازهی رئیس اداره صمت سراوان به خبرنگار ما گفت: ۹ واحد تولیدی شن و ماسه ثبت شده و چهار کوره آجر خاک شیل در سراوان فعالیت دارد.

وی افزود: راه اندازی پنج واحد کوره آجر پزی خاک شیل در دست اقدام است که در آینده نه چندان دور وارد مدار بهره برداری می شود.

این مقام مسیول گفت: هر کوره فعال برای ۱۰ نفر و هر واحد  کارگاه  تولیدی شن و ماسه برای هفت نفر زمینه اشتغال را فراهم کرده است.

ملازهی خاطر نشان کرد: راه اندازی واحد‌های تولیدی آجر شیل در این منطقه صرفه اقتصادی برای مردم این خطه از کشور را دارد.

وی اذعان کرد: آجر شیل در اصفهان با قیمت هزار و چهارصد تومان اما همین محصول با قیمت ۶۵۰ تومان به دست مصرف کننده می رسد پس نتیجه می گیریم که صرفه اقتصادی برای شهروندان این منطقه دارد.

رئیس اداره صمت سراوان تصریح کرد: کارگاه های تولیدی و کوره های آجر پزی با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شده است.

ملازهی با اشاره به اینکه نیاز است سرمایه گذاری بیشتری در این زمینه توسط سرمایه گذاران و بخش خصوصی انجام شود، اظهار کرد: اگر شهرک صنعتی سراوان فعال و رونق پیدا کند و سرمایه گذاران بر روی طرح های تولیدی سرمایه گذاری کنند قطعا حمایت صورت می‌گیرد.

وی گفت:  سراوان از ظرفیت معادن خوبی برخوردار است که بزرگ ترین معدن غیر فعال در سراوان معدن گرانیت شهر گشت است.



انتهای پیام/
يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۸
کد مطلب: 24145
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *