800
۰
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار مطرح کرد:

چالش های محیطی؛ بحرانی جدی پیش روی معلولان/ کاهش دغدغه معلولین با تغییر نگاه اجتماعی

همایون دادگر گفت: معلولان نسبت به گروه های جمعیتی دیگر آسیب پذیری بیشتری دارند و به دلیل شرایط خاص فیزیکی با چالش های بسیاری مواجه هستند.
چالش های محیطی؛ بحرانی جدی پیش روی معلولان/ کاهش دغدغه معلولین با تغییر نگاه اجتماعی
به گزارش شستون؛ همایون دادگر؛ سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی معلولان بیان کرد: معلولیت باوجود ایجاد محدویت های خود در افراد، هرگز نتوانست مانع بروز توانمندی، خلاقیت، ایستادگی، شور و شعور، همت والا و عزت نفس وافر در افراد دارای معلولیت شود.
 
وی افزود: اگرچه تغییرات سریع و گسترده جوامع، افراد معلول را بیش از دیگران، دچار چالش‌های محیطی و آسیب های ناشی از آن کرده است.
 
سرپرست شبکه بهداشت و درمان چابهار تصریح کرد: با خرد جمعی و ابتکار عمل این بحران ها را می توان به حداقل رسانده تا این قشر از جامعه در کنار سایر افراد از مزایای آن بهره مند شوند.
 
وی ادامه داد: لزوم تغییر نگاه اجتماعی به معلولیت و تلاش سازمان های دولتی و غیر دولتی در جهت حضور معلولان در اجتماع می تواند زمینه ساز ایجاد فضا و بستر مناسب در جهت رشد و تعالی و کاهش دغدغه قشر معلولین شود.
 
دادگر با تاکید بر اینکه به حقوق اجتماعی معلولین باید توجه ویژه ای شود، گفت: به این دلیل افراد معلول نیاز به حمایت مضاعف دارند و باید در حوزه های مختلف بازنگری شود.
 
وی با بیان اینکه جامعه باید معلولان را به عنوان یک قشر مهم و تاثیرگذار بپذیرد خاطرنشان کرد: باید از توان و پتانسیل این قشر استفاده کند و در این مسیر باید زیرساخت ها را در قالب مناسب سازی مبلمان شهری و ساختمان ها، ایجاد فرصت های شغلی و سایر موارد مغفول مانده در خصوص حقوق معلولان انجام شود.
 
انتهای پیام/
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب: 24206
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *