800
۰
قالیباف:‌

قانون اقدام راهبردی قفل های صنعت هسته ای را شکست

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون اقدام راهبردی قفل های صنعت هسته ای را شکست، گفت:با ظرفیت های که در صنعت هسته ای ایجاد شده دست دیپلمات های کشورمان در مذاکرات پر شده است.
قانون اقدام راهبردی قفل های صنعت هسته ای را شکست
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 21 فروردین) قوه مقننه و در نطق پیش از دستور خود، ضمن تبریک روز ملی فناوری هسته ای به ملت و دانشمندان هسته ای کشورمان، گفت:از جمله پیشرفت های شگرف و افتخارآمیز صنعت هسته ای در سالهای اخیر که مرهون تلاش های شبانه روزی دانشمندان به ویژه دانشمندان شهدای هسته ای ما در بخش های گوناگون است، می‌توان به تولید رادیوداروهای دارای فناوری بالا و توسعه فناوری های مرتبط با پدافند هسته ای اشاره کرد.
 
وی ادامه داد: خوشحالیم که در مسیر پر افتخار این پیشرفت ها، مجلس یازدهم نیز با تصویب قانون «اقدام راهبردی»، قفل های بسته شده به صنعت هسته ای را شکست و با برداشتن موانع بر سر راه پیشرفت و ارتقاء دستاوردهای علمی در این حوزه نقش آفرینی کرد؛ خوشبختانه با ظرفیتی که با بومی سازی صنعت هسته ای ایجاد شده بود، در فاصله کوتاهی، دست دیپلمات های ایران در مذاکرات پُر شد.
 
نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: اکنون امیدواریم که سرمایه گرانقدر دانش و فناوری پیشرفته هسته ای همراه با مذاکره خوب، توافقی خوب را برای انتفاع اقتصادی مردم ایران رقم بزند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ذکر این نکته ضروری است که پیشرفت های هسته ای کشور، پشتوانه‌ای محکم برای انتفاع اقتصادی ملت ایران است و مجلس یازدهم همچون گذشته بر این اصل تاکید دارد که مذاکرات هسته ای باید به حصول منافع تضمین‌شده، پایدار و ملموس اقتصادی برای آحاد ملت شریف ایران منجر شود.
 
انتهای پیام/
يکشنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: 25170
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *