800
۰

موج واکنش های اعضای خانه ملت به آشوب افکنی های اخیر/ نمایندگان مجلس: مطالبه گری مردم از بسترهای قانونی حق مردم است/ صف مردم از اغتشاشگران جداست

نمایندگان مجلس در واکنشی به رفتار اغتشاشگران در روزهای اخیر اعلام کردند که مطالبه گری مردم نسبت به گرانی و تورم به جا و به حق است، اما صف مردم از اغتشاشگرانی که دست به آشوب زده اند و فرصت طلبانه به جان و مال مورد حمله ور شدند جداست و باید با آن هنجارشکنان برخورد قاطعی شود.
موج واکنش های اعضای خانه ملت به آشوب افکنی های اخیر/ نمایندگان مجلس: مطالبه گری مردم از بسترهای قانونی حق مردم است/ صف مردم از اغتشاشگران جداست
به گزارش شستون، به دنبال تجمعات غیرقانونی در سطح کشور که در آن عده ای به بهانه بیان مطالبات دست به اقدامات ضد امنیتی زدند و اغتشاشگرانه و ساختارشکنانه حتی مجروح شدن تعدادی از مردم شدند، نمایندگان مجلس واکنش نشان دادند و همگی این رفتارهای هنجارشکنانه عده ای از اراذل و اوباش را که به دنبال منحرف کردن مطالبات مردم بودند را محکوم کردند.
 
 
 «محمدمهدی مفتح» نماینده مردم تویسرکان و سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ گفت: حکومت و مسئولان ما مردمی هستند و همه با رأی مردم انتخاب شده اند، حال برخی با رأی مستقیم و برخی دیگر همچون وزرا با رأی غیر مستقیم مردم، یعنی رییس جمهوری که توسط مردمی که انتخاب شده، وزرا را معرفی می کند و نمایندگان مجلسی هم که توسط مردم انتخاب شده اند، به آنان رأی می دهند و وزیر می شوند.
وی اظهار کرد: حکومت ما، حکومتی به طور کامل مردمی است و درآمیخته با آنان است، بنابراین مسولان باید ارتباط نزدیکی با مردم داشته باشند و مطالبات و خواسته های مردم را به طور کامل بشنوند.
مسئولان وظیفه دارند در بین مردم باشند
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی افزود: بنده در حوزه انتخابیه خود علاوه بر ارتباط چهره به چهره با مردم در مراسم های مختلف و حتی در روستاگردشی ها و مسجد گردشی ها که مردم مشکلات خودشان را رودرو بیان می کنند، ماهی یک مرتبه نیز دیدار مردمی دارم و از نزدیک با مشکلات آنان به ویژه معضل بیکاری جوانان آشنا هستم.
مفتح تصریح کرد: حتی در طول زمان نمایندگی مردم تویسرکان، برای آن که مطالبات مردم در حوزه های متعدد به صورت مستقیم به مسئولان ارشد کشوری منتقل شود، بارها سعی شده تا آن مسئولان از معاون رییس جمهور و معاون رییس قوه قضائیه گرفته تا وزرا و معاونان وزرا در تویسرکان حضور یابند و مردم نیز بارها مطالبات به حقشان را بیان کرده اند.
وی در ادامه با بیان اینکه ما نمایندگان نیز بر رفع معضل بیکاری بسیار تأکید داریم و مکرر در مجلس عنوان کرده ایم، گفت: اخیراً تصمیم در مجلس تصویب شده که یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشته بود و به اندازه آن هم بانک های پولی برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در میان بیاورند.
مسئولان به صورت مستقیم یا غیر مستقیم توسط خود مردم انتخاب شده اند و باید به حرف مردم گوش دهند
رییس مجمع نمایندگان استان همدان اظهار کرد: موضوع گرانی و تورم نیز بارها از تریبون های مختلف به مسئولان گفته شده، بنابراین هم در جریان خواسته های مردم هستیم و هم دیگر مشکلات مردم و اینجا باید دیگر مسئولان هم پای صحبت مردم بنشینند، چرا که منصبی که در آن هستند و مسئولیتی که بر عهده دارند، مردم به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به آنان داده اند.
مردم حق دارند مشکلاتشان را بیان کنند/مردم مطالباتشان را از ظرفیت ها و مجاری قانونی پیگیری کنند
مفتح عنوان کرد: مشکل گرانی و بیکاری و مشکلات دیگر حل شدنی است، اما باید تدبیر درستی داشت و مردم را در جریان برنامه ها گذاشت و برنامه های مناسب و جامعی هم طرح ریزی شود، مردم حق دارند که مشکلاتشان را بیان می کنند، چرا که گرانی، بیکاری و تورم است و آنان نگران هستند، اما با توجه به تدابیر اندیشیده شده قانونی، در قانون ظرفیت های مناسبی برای بیان خواسته ها و مطالبات مردم تعریف شده و آنان می توانند از آن ظرفیت ها بهره بگیرند و از مجاری خودش مشکلاتشان را پیگیری کنند.
بیان مطالبات به شکل هنجارشکنانه، خواسته به حق مردم را مخدوش می کند
وی تصریح کرد: به طور قطع آن چه که می تواند این مشکلات را حل کند و خواسته مردم را به نتیجه برساند، بیان کردن خواسته ها به شکل صحیح و به دور از برخی مسائلی است که می تواند اصل مطلب را تحت الشعاع خود قرار دهد و این خواسته به حق را مخدوش کند، اگر این شائبه ها نباشد و به درستی خواسته مطرح و مستقیم به مسئول گفته شود، مشکلات حل شدنی است و البته مسئولان هم باید به دنبال حل مشکلات مردم باشند.
مخالفت با افزایش قیمت بنزین برای جلوگیری از تورم بیشتر پیگیری مطالبات مردم در مجلس بود
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه با تأکید بر اینکه بارها مطالبات مردمی در مجلس مطرح شده و تمام تلاشمان بر این بوده تا آنان به سختی نیافتند، گفت: از جمله این موارد مخالفت شدید با طرح افزایش قیمت حامل های انرژی به ویژه بنزین در لایحه دولت بود که به مجلس تقدیم کرد و تاکنون نیز ما با این افزایش قیمت که با شرایط معیشتی و اقتصادی مردم تناسبی ندارد، مخالفت داشته ایم.
مفتح ادامه داد: از همان روزهای نخست ارائه لایجه بودجه 97 به شدت با افزایش قیمت بنزین در شرایط سخت معیشتی مردم مخالفت کردیم، چرا که این افزایش تورم را بالا می برد و زمینه ساز افزایش قیمت کالاهای دیگر می شود.
وی با تأیید مطالبات به حق مردم از آنان خواست از مجاری قانونی مشکلاتشان را بیان کنند و پیگیر حل مطالباتش باشند و گفت: در این بین اغتشاش و یا تخریب اموال عمومی به صلاح نیست و تنها امنیت و آرامش ملی را زیر سوال می برد و اگر امنیت نباشد فرصت های دیگر برای بیان مطالبات و پیگیری حل آنان پیش نمی آید.
 
حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هم در گفتگو با ندای تفرش، در خصوص اغتشاشات اخیر در برخی از شهرهای کشور، گفت: آن چیزی که رفتار اغتشاشگران نشان می‌دهد این است که اینها به دنبال حل مشکلات مردم نیستند و رفتارها و شیوه های آن ها کاملا غیرقانونی است.
پژمانفر اظهار کرد: رفتار اغتشاش‌گران، کاملا ساختارشکنانه است و آنها به دنبال رفع مسائل اقتصادی مردم نیستند. در هیچ کشوری، آسیب زدن، آتش زدن و از بین بردن اموال عمومی رفتار اعتراضی منطقی نیست.
وی با اشاره به اینکه مطالبات افزود: اینگونه رفتارها، رفتارهای ضدانقلاب است که امروز در میان مطالبات به حق مردم در حال رخ دادن است. مطالبات به حق مردم باید از مجاری قانونی پیگیری شود. مجلس شورای اسلامی به عنوان عصاره ملت و مکانی که اختیارات قانونی دارد، می‌تواند مشکلات مردم را پیگیری و در این راستا، وزرا و رئیس جمهور را استیضاح کند.
سوءاستفاده دشمن از اعتراضات برحق مردم به وضعیت اقتصادی
نماینده مردم مشهد و کلات بیان کرد: رفتارهای اخیر اغتشاشگران، ناشی از عدم اعتقاد آن ها به قانون اساسی کشور است.
پژمانفر تصریح کرد: اغتشاشات اخیر از طرف جریانات ضدانقلاب‌ داخلی و خارجی حمایت مالی، فکری می‌شود. عموم مردم مشکلات معیشتی، کار و... دارند اما راضی به چنین رفتارهایی نیستند و در مراجعات خود به نمایندگانشان در مجلس، بیان می‌کنند که این رفتارهای اغتشاشگران هیچ نوع انتصابی به آنها ندارد؛ مردم نسبت به این رفتارها اعلام برائت و بیزاری می‌کنند.
وی با تاکید بر این مطلب که اغتشاشگران از اعتراض برحق مردم به مشکلات معیشتی، سوء استفاده کرده‌اند، ادامه داد: اغتشاشگران بر موج ایجاد شده در کشور، موج‌سواری می‌کنند. کسانی که اعتراض واقعی نسبت به شغل، معیشت و... داشتند، اعلام کرده و می کنند که فقط مطالبات منطقی خود را پیگیری می‌کنند.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: شعارهای اغتشاشگران کاملا اپوزیسیونی است. همچنین رفتارهایی نظیر آتش زدن اموال عمومی، برخورد با دیگران، ضرب و شتم، دروغ‌ها و شایعه‌پراکنی در قالب همین انحرافات است.
پژمانفر با بیان این مطلب که خط اصلی اغتشاش از کانال‌های تلگرامی ضدانقلاب و جریان نفاق سرچشمه می‌گیرد، گفت: ساماندهی و برنامه ریزی این اغتشاشات از جمله اعلام مکان‌های اغتشاش از خارج کشور صورت می گیرد.
وی اظهار کرد: آنها طوری برنامه ریزی می کنند که اغتشاشگران را «مردم» معرفی کنند که این امر کاملا دروغ است. گفتگو با مردم در روزهای اخیر نشان دهنده این است که حتی عموم مردم نسبت به این رفتارهای اغتشاشگران، اعتراض دارند و ناراضی هستند. چراکه برای ایجاد انقلاب و حفظ کشور خون و هزینه‌های زیاد داده‌اند و تا پای جان هم پای انقلاب خواهند ایستاد.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان کرد: اما در عین حال مردم نسبت به برخی از رفتارها و بی‌توجهی‌های مسئولان اعتراضات به حقی دارند که قطعا باید از طریق منطقی پیگیری شود.
**نماینده مردم شهرستان‌های کوهرنگ، فارسان و اردل مطرح کرد؛ مطالبه‌گری حق مردم است، اما باید از بستر قانون/ نباید موجب شادی دشمنان قسم خورده باشیم
 
 
همچنین علی کاظمی نماینده مردم شهرستان‌های کوهرنگ، فارسان و اردل در گفت‌وگو با جهانبین نیوز، اظهار کرده که در بحث اشتغال و بیکاری مردم در شرایط مناسبی نیستند برخی استان‌ها همانند چهارمحال و بختیاری آمار بیکاری بالایی دارند و شرایط معیشت برای مردم سخت است.
کاظمی تصریح کرد: وقتی شرایط بیکاری بالا باشد خودبه‌خود بر روی شرایط اقتصادی تاثیر گذاشته و به این ترتیب پایین بودن سطح درآمد خانواده ها شرایط را برای مرم سخت می کند.

وی با بیان اینکه برخی از اعتراضات مربوط به مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی و اشتغال مردم بوده، افزود: مردم نباید اجازه دهند خواسته بر حق و مطالبه برحق که مشکلات اقتصادیشان است به حاشیه رفته و به سمتی که دشمنان قسم خورده نظام می خواهند کشیده شود.

نماینده مردم شهرستان های فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفع مشکلات اقتصادی بر عهده قوه مجریه است؛ تاکید کرد: مشکلات اقتصادی موجود در جامعه به گونه ای است که همه ارگان‌ها چه مسئولین سه قوا و حتی بیرون از قوا و سایر نهادها همه باید تلاش کنند تا به این مشکل فایق بیایند.

سرمایه گذاری داخلی و خارجی راه برون رفت از مشکلات اقتصادی

کاظمی جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی را یکی از راه های برون رفت از مشکلات اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: باید شرایط را فراهم کنیم تا سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی شکل گرفته و همه با اتحاد بتوانیم با سرمایه گذاری بسیار خوب و قوی یک رونق اقتصادی داشته باشیم.

وی به بالابودن بودجه برای هزینه های جاری و پایین بودن بودجه‌های عمرانی اشاره و اظهار کرد: بیش از 95 درصد بودجه کشور در زمینه جاری و هزینه ای بوده و سرانه بودجه عمرانی کمتر از 6 درصد است و با این درصد پایین کاری از پیش نخواهیم برد.

نماینده مردم در شهرستان های فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر زیرساخت‌های عمرانی ما خوب شود جاده های ریلی خوب و سرمایه گذاری نفتی خوبی داشته باشیم سرمایه گذارهای داخلی و خارجی نیز جذب می شوند، گفت: وقتی سرمایه گذاری شکل بگیرد رونق اقتصادی به همراه دارد و اشتغال ایجاد خواهد شد و به تبعیت از آن سرانه درآمد خانوارها بیشتر می‌شود و پرداخت مالیات راحت‌تر شده و درآمد دولت هم افزایش می یابد.

مطالبه گری حق مردم است، اما باید از بستر قانونی وارد شویم

وی انتخابات را یکی از قوانین مقدس نظام جمهوری اسلامی برای طرح مطالبات مردمی عنوان و یادآور شد: مردم با رای دادن و انتخاب کردن کاندیدای مورد نظر خود حق دارند سوالات و مطالبات خود را از نمایندگان خود در هر سمتی مطرح کنند اما گاهی شیطنت ها هم ورود پیدا کرده و مطالبات به حق و قانونی مردم را به حاشیه می برد.

نباید موجب شادی دشمنان قسم خورده باشیم

کاظمی به هنجارشکنی عده‌ای معاند در میان مردم اشاره و خاطرنشان کرد: عده ای با شیطنت میان مطالبات به حق مردم، هنجارشکنی کرده، به اموال دولتی و بیت‌المال آسیب می زنند و سبب می شوند خساراتی ایجاد و دل دشمنان شاد شوند.

وی با تاکید برا اینکه هنجارشکن ها از مردم نیستند، گفت: مردم هیچ‌گاه حاضر نیستند خسارت به جامعه وارد شود؛ مردم حق دارند نسبت به مسائلی که می بینند و یا دل نگران می شوند سوال بپرسند اما باید از طریق قانون پیگری شود.
**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: باید به مردم حق داد معترض وضعیت موجود باشند/ دولت و مجلس نتوانستند انتظارات رهبری را برآورده کنند
 
 
رضا علیزاده عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز در گفت‌‌وگویی با آناج ابراز کرده که همان طور که می‌دانید چندین سال است که مقام معظم رهبری حتی در نام‌گذاری سال‌ها مسائل اقتصادی را مطرح کرده‌‌ و بر روی این موضوع تاکید دارند که ما در این زمینه مشکلات زیادی داریم لیکن قوای سه گانه نتوانسته‌‌اند انتظارات را برآورد کنند و اگر نتایج اقدامات‌‌شان مطلوب بود اکنون شاهد این قضایا نبودیم.
وی تاکید کرد: ما به دنبال مقصر نیستیم چون تمامی دست اندر کاران این موضوع باید تلاش کنند، اگر در ساختار قانونی مشکلی هست طبیعتا باید مجلس به آن رسیدگی کند و چنانچه در ساختار اجرایی مشکلی باشد باید دولت به آن مسائل رسیدگی نماید؛ تا زمانی که ما نقاط  ضعف خود را نپذیریم و مسائل را مشخص نکنیم و شفاف سازی صورت نگیرد هیچ وقت در این زمینه‌‌ها پیشرفت نخواهیم داشت.
نماینده مردم ورزقان با اشاره به اظهارات مسئولین دولتی مبنی بر مطلوب بودن وضعیت اقتصاد، خاطرنشان ساخت: آقای نوبخت یا هرکس دیگری که آماری را می‌دهد باید در آن آمار ارائه شده دقت کند و چه بسا باید آماری بدهد که کارشناسی شده باشد، هر شاخص و آماری به تنهایی نمی‌تواند دلیل بر ارتقاء سطح رفاه و معیشت در جامعه باشد.
وی متذکر شد: مردم واقعا در فشار هستند و حق دارند اعتراض و نگرانی‌‌های خود را به صورت قانونی نمایان سازند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم درخصوص تلاش رسانه‌‌های بیگانه برای جهت‌‌دهی اعتراضات از مسایل اقتصادی به سیاسی نیز اظهار داشت: به هر حال این رسانه‌‌ها سالیان سال است که امتحانات خود را پس داده‌‌اند، در اصل این‌‌ها به دنبال آب گل آلود هستند تا به اهداف شوم خود برسند؛ برای این گونه افراد اصلا مهم نیست که موضوع یک مشکل سیاسی است یا اقتصادی، این افراد فقط به دنبال هدف اصلی خود هستند.
   
 
در ادامه یعقوب شیویاری سنخگوی مجمع  نمایندگان آذربایجان شرقی هم در گفت‌‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی آناج به تجمعات اخیر مردم در برخی نقاط کشور اشاره کرد و ابراز داشت: مصادف با سالروز گرامیداشت نهم دی که با عظمت نیز برگزار شد، شاهد بروز برخی وقایع بودیم که تاسف همگان را برانگیخت.
وی با تاکید بر اینکه مردم باید اعتراضات‌‌شان را از طرق قانونی دنبال کنند تا فضا برای سودجویان معاند فراهم نشود، تاکید کرد: مردم حق دارند از وضعیت اقتصادی، تبعیض‌‌ها و رانت‌‌خواری‌‌هایی که صورت می‌‌گیرد گله‌‌مند باشند اما در این میان دشمنان نظام مطالبات اقتصادی را با تحریک جوانان و اغفال‌‌شان به سمت سیاست سوق می‌‌دهند.
نماینده مردم میانه با تاکید بر لزوم حفظ انسجام ملی و تبعیت از ولایت فقیه جهت خنثی شدن توطئه‌‌های دشمنان، اذعان داشت: منِ نماینده نیز از خیلی مسایل گله‌‌مندم و مشکلات مردم را می‌‌بینم اما نباید مسایل اقتصادی را با سایر مباحث قاطی کرد، 40 سال است که روی پای خود ایستاده‌ایم و در کنار نکات ضعف، دستاوردهای زیادی داشته‌‌ایم که دشمن چشم دیدن آن‌‌ها را ندارد.
وی متذکر شد: در حال حاضر بیکاری افزایش یافته و درآمد اقشار مختلف مردم کمتر شده است، من‌‌باب مثل باید درآمد سازمان تامین اجتماعی زیاد باشد تا بتواند حق بیمه پرداخت نماید اما کارخانه‌‌ای که 250 نفر نیرو داشت اکنون با نصف ظرفیت کار می‌‌کند و بیمه مجبور است به آن 50 درصد باقیمانده بیمه بیکاری پرداخت نماید.
سخنگوی مجمع نمایندگان آذربایجان‌‌شرقی با اعلام اینکه تیم اقتصادی دولت باید قوی‌‌تر از این‌‌ها باشد، توضیح داد: مسئولان باید شفاف‌‌سازی کنند، مردم ایران اگر بدانند ریشه مشکلات از کجاست خودشان به حل آن معضل کمک می‌‌نمایند، با دروغ و آمارسازی نمی‌‌شود ملت را آرام کرد، اینکه در راهپیمایی‌‌ها مردم را به خیابان بکشانیم اما گامی برای حل مشکلات‌‌شان برنداریم صحیح نیست.
وی در پایان تصریح کرد: با گرانی چند قلم کالا مردم به خیابان نمی‌‌‌‌آیند، این مسایل قابل مدیریت است، مشکل اینجاست که هزینه‌‌ها با درآمدها همخوانی ندارد و اگر کسی ماهیانه حقوق مطلوبی داشته باشد به گرانی اعتراض نمی‌‌کند.
 
 
هدایت اله خادمی نماینده مردم ایذه در گفت‌وگو با خبرنگار رهیاب با اشاره به تجمعات اخیر در شهرهای مختلف درخصوص مسائل اقتصادی گفت:دولت عملکرد خوبی در حوزه اقتصادی نداشته است برای همین روز به مشکلات اقتصادی بیشتر می شود و همین موضوع موجب اعتراض مردم شده است.
 
وی افزود: مردم از نظر معیشت در تنگنا قرار دارند و دولت عزم جدی و برنامه ای درست برای برطرف کردن مشکلات معیشتی و اقتصادی ندارد نارضایتی مردم از عملکرد تیم اقتصادی دولت نارضایتی به جایی است.
 
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:مردم تا کی باید شعار و وعده بشنوند مردم محقق شده قول های دولت را در میدان عمل ندیده اند
 
وی افزود:گلایه مندی مردم از وضعیت گرانی و بیکاری موجب شد برخی از این فضای پیش آمده سو استفاده کنند و تجمعات غیرقانونی راه بیندازند اگر دولت به وظیفه خود به درستی عمل کرده شاهد ناآرامی های اخیر نبودیم.
 
 
 
در ادامه محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص تظاهرات و تجمعات برخی افراد در بعضی از استان های کشور اظهارداشت: تحلیل اتفاقات اخیری که در کشور رخ داده است مسئله ساده ای نیست که بتوانیم به راحتی درباره آن تحلیل و نظر خود را ارائه دهیم؛ برای تحلیل و نظر دادن در خصوص اتفاقات اخیر باید نگاه همه جانبه به این مسئله داشته باشیم.
وی با هشدار به دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب کشور در خصوص تحلیل نادرست از مسائل اخیر گفت: به هر دو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب این هشدار را می دهم که در این باره دچار خطای تحلیل نشوند و باید به صورت واقع گرایانه به این موضوع نگاه کنیم؛ بعد از تحلیل و نگاه واقع گرایانه به مسئله آن موقع است که می توانیم با مسئله بوجود آمده مواجهه کنیم.
نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص اینکه تظاهرات اخیر از داخل اداره می شود یا از خارج بیان کرد: نمی دانم این موضوع از داخل هدایت می شود یا از خارج ، چنین نکاه و تحلیل در باره تظاهرات اخیر هم خطای در تحلیل و برآورد است که بگوییم این موضوع از داخل کنترل می شود یا از خارج؛ پدید آمدن چنین موضوعی بستری از قبل داشته است که امروز منجر به وقوع چنین پدیده ای شده است.
صادقی با بیان اینکه یک نارضایتی عمومی در سطح جامعه وجود دارد؛ گفت: نباید موضوع تظاهرات را سمت و سوی جناحی بدهیم و هیچکدام از جناح ها حق استفاده سیاسی از این موضوع را ندارند و خام اندیشی است که ما بخواهیم به این شکل به موضوع نگاه کنیم؛ یک نارضایتی در سطح بدنه اجتماعی از بی عدالتی در مجموعه حاکمیتی و ظلم هاو حرف هایی که انباشته شده است وجود دارد و از طرفی انحراف هایی که در دولت نهم و دهم صورت گرفت در بدنه اجتماعی جامعه وجود دارد.
وی افزود: باید با مفاسد اقتصادی مبارزه کنیم، حرف های و سخنرانی هایی که اقای احمدی نژاد اینروز ها در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی می زنند گرچه سخنان وی بر اساس مقاصد سیاسی خود است اما برخی حرف هایی که می زند عین واقعیت است؛ به طور مثال اقای احمدی نژاد می گوید در زمان تصدی خود نتوانست با معاون یکی از نهادهای امنیتی که جنس قاچاق (لوازم آرایشی) وارد می کرد مقابله کند و ان را از سیستم حذف کند.
صادقی همچنین با اشاره به جو سازی رسانه های بیگانه و افراد و جریان های معاند با نظام جمهوری اسلامی اظهارداشت: نباید در این باره معاندان و رسانه های غربی و عمال انها حواسمان را از داخل پرت کنند؛ نسخه آنها از سال ها پیش پیچیده شده است؛ خانم مریم رجوی ، رسانه های معاند جمهوری اسلامی و اخیرا اقای ترامپ در این خصوص جو سازی هایی را انجام داده اند اما این اطمینان را می دهم که آنان هیچ غلطی نمی توانند علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام دهند.
وی ادامه داد: عمال غرب و شرق و معاندان نظام جمهوری اسلامی در سال ها پیش که توان نظامی انچنانی نداشتیم نتوانستند بر ما غلبه کنند ؛ نمونه آن در عملیات مرصاد بود که نتوانستند بر ایران مسلط شوند ؛ امروز هم با بیان نارضایتی اجتماعی مردم بر ساز اختلاف و تجمعات در داخل کشور می دمند تا بلکه سودی عاید آنها شود که از همین تریبون به انها می گویم هیچ غلطی نمی توانند علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بکنند.
   
 
محمد دهقان عضو کمیسیون حقوقی مجلس نیز در گفتگو با ندای چناران در خصوص اعتراضات مردمی روزهای اخیر در برخی نقاط کشور اظهار داشت: ریشه این اعتراضات مربوط به سال گذشته است. مردم و مالباختگانی که در مؤسسات مالی و شرکت‌هایی که مجوز دولتی داشتند و تحت حمایت دولت بودند، سرمایه‌گذاری کرده بودند و پول این افراد براثر تخلفات و یا بی‌تدبیری‌هایی ضایع شده است و این افراد با تجمعاتی اعتراض خود را اعلام می‌کنند.
جواب درستی به مردم نداده‌اند
عضو کمیسیون حقوقی مجلس افزود: متأسفانه مسئولان دولت و قوه قضائیه و به‌ویژه مسئولان بانک مرکزی، به‌جای اینکه جواب مردم را به‌صورت کاملاً منطقی بدهند و برای این حرف حق، پاسخی پیدا کنند، در این مدت جواب درستی به مردم نداده‌اند و در این یکی دو سال گذشته در برخی موارد، نامهربانی‌هایی هم نسبت به مردم و مالباختگان صورت گرفته است.
اعتراض به گرانی و اختلاس، عدالت‌خواهانه و به‌حق است
وی خاطرنشان کرد: در تظاهرات جدید، افرادی به این معترضین پیوسته‌اند که جزو مالباختگان نیستند اما اعتراضاتی در خصوص گرانی و اختلاس‌ها و حقوق‌های نجومی دارند که این اعتراضات نیز عدالت‌خواهانه و به‌حق است و خود ما نیز این اعتراضات را داریم.
وی بابیان اینکه این اعتراضات براثر فشارهای اقتصادی که به مردم وارد می‌شود، درست و به‌جا است، گفت: به نظر می‌رسد در نیمه‌راه جریان فتنه و سرویس‌های امنیتی خارجی نیز وارد کار شده‌اند.
سرویس‌های امنیتی بیگانه، سوار بر موج اعتراضات مردمی می‌شوند
دهقان عنوان داشت: هر جا اعتراضی در داخل کشور باشد قطعاً دشمنان کشور و ملت مداخله می‌کنند و سوار موج اعتراضات مردمی می‌شوند و در این چند ماه گذشته نیز از طریق کانال‌های فضای مجازی تلویزیون‌ها و ماهواره‌ها وارد این حوزه شده‌اند تا این اعتراضات مردمی را به سمت مقابله با نظام و شورش‌های اجتماعی هدایت کنند.
حضور جریان فتنه در اعتراضات مردمی
نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در تظاهرات دو سه روز گذشته هم شعارهای قبلی (مالباختگان مؤسسات مالی) را شاهد بودیم و هم شعارهایی در خصوص گرانی بین جمعیت بیان می‌شد و هم اینکه شاهد حضور جریان فتنه در این اعتراضات بودیم.
وی ادامه داد: اعتراضات جمعیتی که صرفاً مالباختگان مؤسسات مالی بودند و یا دارای مشکل اقتصادی بودند آمیخته‌شده است با یک سری افرادی که تحت تأثیر شبکه‌های خارجی، وارد جمعیت شده‌اند.
 
عبدالرضا عزیزی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با عصر اترک، اظهارکرد: قصور مسئولین در انجام وظایف خود و همچنین انتقادهای هدفدار برخی تربیون داران بدون توجه به عواقب آن، محرک ایجاد تجمعات مردمی شد.
وی با بیان اینکه مردم مطالبات به حق دارند و به منظور دستیابی به حقوق از دست رفته خود دست به تجمعات می زنند، اضافه کرد: عده ای فرصت طلب می خواهند از این اعتراض ها سوء استفاده کنند، بنابراین مردم ولایت مدار باید مواظب باشند در دام ضد انقلاب و دشمنان نظام نیفتاند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه مشکلاتی که امروز مردم با آن مواجه شده اند به دلیل قصور مسئولین پیش آمده است، افزود: اعتراضات مردمی برای شنیده شدن مشکلات راه افتاده است چراکه معترضان مشکلی با حکومت ندارند و برای براندازی نظام هم به میدان نیامده اند.
عزیزی با اشاره به اعلام حمایت رئیس جمهور،  وزارت خارجه و رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از اغتشاشات در برخی شهرهای ایران تصریح کرد: این افراد بدانند مردم ما با وجود مشکلات اقتصادی، چنانچه روزی بخواهند بین مطالبات شخصی و نظام یکی را انتخاب کنند حتما نظام را انتخاب خواهند کرد.
 
 
حسن بهرام نیا نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صبح الوند، با اشاره به تجمعاتی که در چند روز گذشته در سطح شهرها صورت گرفته است گفت: ابتدا یک حرکتی توسط مردم با نیت مطالبه گری در راستای بحث، اشتغال، گرانی و فشارهای اقتصادی آغاز شد و ما هم  قبول کردیم و همراه و هم سو با آن نگاه بودیم ولی متاسفانه یک عده که با نظام عناد دارند از این قضیه سوءاستفاده کردند.
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه ضد انقلاب با موج سواری بر مطالبات مردم از این فرصت سوءاستفاده کردند گفت: ما دیدیم که قشر موج سوار که عمدتا طراحی شده از بیرون مرزها و به وسیله آنها هدایت می شوند در صدد هستند نظم و امنیت شهر را به مخاطره بیندازند.
عضو کمیسیون انرژی  در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم باید با هوشیاری خود از هر گونه تجمعی که  به وسیله اشخاص صورت می گیرد دوری گزینند گفت: مردم باید با هوشیاری جدای از اینها باشند و وارد این صفوف نشوند زیرا  اینها قصد لطمه زدن، براندازی و  از بین بردن اصل نظام و انقلاب را دارند.
**رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:اعتراض مردم به مشکلات اقتصادی است/دولت باید صدای این مردم را بشنود
 
 
حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس و نماینده مردم همدان در مجلس شرای اسلامیدر گفتگو با نافع ضمن اشاره به تجمعات اخیر،گفت: این اعتراض ها نتیجه انفعال وعملکرد نامناسب مسئولین و دولتمردان است.
وی با بیان اینکه حساب معترضین از ساختار شکنان جداست، اظهار کرد:اعتراض این مردم به مشکلات اقتصادی است و از آنجا که مسئولین پاسخگوی آنان نبوده اند، به خیابانها آمده اند.
حاجی بابایی با اذعان به اینکه،البته نباید فراموش کرد که در این بین عده ای نیز فرصت طلب و عامل بیگانه هستند،عنوان کرد:مردم به دنبال اصلاح امورو ایجاد عدالت هستند در حالی که ساختارشکنان نظام را نشانه رفته اند.
وی تصریح کرد: رفع تبعیض ها، ایجاد عدالت، رفع فقر، توجه به معیشت مردم واشتغال زایی از جمله خواسته های ملت است که دولتمردان باید صدای آنان را بشنوند.
حاجی باباییگفت: وقتی اقشار کم درآمد در جامعه تحت فشار هستند خب طبیعی است که مردم از دولت پاسخ بخواهند اما نباید بگذاریم فرصت طلبان و سودجویان راه را به بی راهه ببرند.  
 
محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در گفتگو بابهارانه، در خصوص تجمعات اخیر در کشور گفت: اقداماتی که اخیرا در جهت تخریب اموال عمومی و خصوصی توسط افراد خیلی نادر و با سوء استفاده از تجمعات مردم صورت گرفته بدون هیچ شک و تردیدی توسط عوامل دشمنان ما صورت گرفته و برنامه اشان این است که کشور را نا امن کنند.
پورمختار ادامه داد: اشخاصی عامدانه و تعدادی نیز جاهلانه به اینها پیوسته اند که ما حساب اینها را حتما جدا می دانیم و از مسئولین اجرایی و امنیتی و انتظامی مجدانه می خواهیم که بدون هیچ ملاحظه ای با اینها برخورد کنند و اجازه ادامه کار جنایتکارانه به آنها ندهند.
وی ادامه داد: مردم حق اعتراض دارند ، اما این اعتراض باید در کمال آرامش باشد و لازمه هرگونه تجمعی گرفتن مجوز است کما اینکه قبلا هم تجمعات اعتراضی با اخذ مجوز لازم صورت گرفته است ؛ اما اینگونه حرکات و رفتارها نباید زمینه ساز دشمنی سودجویان شده و منجر به اغتشاش شود.
پورمختار در ادامه اظهار داشت: دشمنان ما با تمام قوا وارد شده اند و از اینگونه تجمعات و اغتشاشات حمایت مادی و معنوی می کنند، مردم ما باید راهشان را از اینها جدا کرده و اجازه حضور دشمنان را در بین مردم ندهند.

منبع: دانا
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب: 9885
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *