800
۰
امام جمعه شهرستان سراوان:

رعایت بی نظیر پروتکل های بهداشتی توسط عزاداران حسینی/ تجربه موفق شب های قدر در محرم کارساز بود

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری گفت: مباحث و دستورالعمل های بهداشتی به خوبی در عزاداری سرور و سالار شهیدان رعایت شد و رعایت نکات بهداشتی توسط عزاداران حسینی بی نظیر بود.
رعایت بی نظیر پروتکل های بهداشتی توسط عزاداران حسینی/  تجربه موفق شب های قدر در محرم کارساز بود

به گزارش شستون؛ در دین مبین اسلام همواره به رعایت بهداشت و پاکیزگی توصیه شده و  در قرآن کریم نیز به ضرورت رعایت موارد بهداشتی و سلامت افراد اشاره شده است.

از سوی دیگر رعایت نکات بهداشتی برای حفظ سلامت افراد و پیشگیری از بیماری ها یک وظیفه عمومی و همگانی محسوب می شود که حفظ جان انسان ها را واجب کرده است.

آموزه های دینی نیز بر بهداشت و نظافت تأکید فراوان دارد که در قسمتی نظافت را نشانه ایمان می داند در همین راستا با توجه به شیوع ویروس کرونا و سرعت انتقال آن موجب شد تا مردم به این موضوع اهمیت دو چندان دهند و در مراسمات دینی و مذهبی با وسواس خاصی شرکت کنند.

رعایت دقیق نکات بهداشتی و دستورالعمل های کارشناسان و پزشکان متخصص در راستای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع کووید19 در جامعه موجب شد تا سوگواری و عزاداری های سرور و سالار شهیدان با یک تجربه موفق و بی نظیر برگزار شود.

رعایت توصیه های بهداشتی توسط ملت ایران در عزاداری های دهه اول محرم در سراسر کشور افتخاری دیگر برای میهن اسلامی ایران محسوب می شود که به معرض دید جهان قرار گرفت.
  

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا امسال شور و شوق سوگواری سرور و سالار شهیدان همراه با مباحث بهداشتی در باب عز اداری در محرم بود.

 وی با اشاره به حضور پرشور مردم و شیفتگان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در سوگواری محرم، ادامه داد: مباحث و دستورالعمل های بهداشتی  به خوبی در عزاداری سرور و سالار شهیدان رعایت شد و رعایت نکات بهداشتی توسط عزاداران حسینی بی نظیر بود.

امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: عزاداران با ماسک، دستکش و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در هیئت های مذهبی حضور داشتند و به عزاداری پرداختند.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری خاطر نشان کرد: تجربه موفق انجام مراسمات احیای شب های قدر در ماه مبارک رمضان، با شناخت قبلی از تجمعات توانسته ایم در ایام محرم عزاداری را بهتر برگزار کنیم.

 انتهای پیام/ 
سه شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۳
کد مطلب: 20046
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *