800
۰
مشاور مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان خبر داد؛

برگزاری مانور ترکیبی امداد و نجات در پنج رشته/ هدف؛ ارتقاء توان مقابله بالای نجاتگران در حوادث است

بهمن دهواری گفت: مانور ترکیبی امداد و نجات به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی در پنج رشته در حوادث جاده ای، آوار برداری، نجات در ارتفاع، اسکان اضطراری و اطفای حریق برگزار شد.
برگزاری مانور ترکیبی امداد و نجات در پنج رشته/ هدف؛ ارتقاء توان مقابله بالای نجاتگران در حوادث است
بهمن دهواری مشاور مدیر و عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار شستون بیان کرد: مانور ترکیبی امداد و نجات به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی با حضور معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، فرماندار شهرستان، اعضای ستاد مدیریت بحران و دیگر مسئولین شهرستانی صبح امروز در سراوان برگزار شد.

وی افزود: برگزاری مانورهای عملیاتی توان مقابله نجاتگران در برابر مخاطرات انسان ساز و  و پاسخگویی مناسب به حوادث را بالا خواهد برد.

این مقام مسئول ادامه  داد: براساس هدفگذاری‌های انجام شده  مانور ترکیبی امداد و نجات با حضور نیروهای عملیاتی عضو تیم های تخصصی امداد و نجات در پنج رشته نجات در حوادث جاده ای، آوار برداری، نجات در ارتفاع ، اسکان اضطراری و اطفای حریق برگزار شد.

دهواری خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این مانور ارزیابی و سنجش میزان آمادگی و توانمندی نیروهای عملیاتی در شرایط وقوع حادثه است تا بتوانیم با شناسایی ضعف‌ها و نواقص آمادگی هر چه بیشتر نیروها را مهیا سازیم.

وی با بیان اینکه میزان مشارکت و مدیریت هماهنگ و یکپارچه نجاتگران و امدادگران در این مانور ارزیابی شد، گفت: تمرین‌های میدانی و عملیاتی سطح آمادگی نیروهای عملیاتی و نحوه مقابله به موقع و سریع با مخاطرات انسان ساز را ارتقا می‌دهد و لازم است اعضای تیم های امداد و نجات بهره‌گیری مناسب از همه امکانات، تجهیزات را با تمرین‌های مستمر در دستور کار قرار دهند.

رئیس جمعیت هلال احمر سراون اذعان کرد: همچنین در حاشیه برگزاری مانور امداد و نجات، نمایشگاه توانمندی های جمعیت هلال احمر نیز برپا شد.

انتهای پیام/خ

 
شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۷
کد مطلب: 23804
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *