800
۰
سرپرست اداره شیلات سیب و سوران خبر داد:

توزیع رایگان ۷۵ هزار قطعه بچه ماهی گرمابی در بین آبزی پروران سیب و سورانی

سرپرست اداره شیلات سیب و سوران گفت: پس از ماه مبارک رمضان، تعداد ۷۵ هزار بچه ماهی گرمابی به‌صورت رایگان در بین آبزی پروران سیب و سورانی توزیع و در استخر‌های دو منظوره ذخیره آب کشاورزی و پرورش ماهی رهاسازی می‌شود.
توزیع رایگان ۷۵ هزار قطعه بچه ماهی گرمابی در بین آبزی پروران سیب و سورانی
به گزارش عصرهامون، اسماعیل دهانی در گفتگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: توزیع رایگان بچه ماهی گرمابی در راستای ایجاد اشتغال پایدار، توسعه فعالیت‌های پرورش ماهی و افزایش تولیدات آبزیان در در استخر‌های دو منظوره ذخیره آب کشاورزی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: پرورش ماهی در این استخر‌های دو منظوره، علاوه بر اینکه موجب افزایش سطح زیر کشت، سبب افزایش راندمان تولیدات محصولات کشاورزی نیز می‌شود زیرا آب خروجی از استخر به‌دلیل فعالیت‌های متابولیکی ماهی غنی از مواد محلول بوده و به‌صورت کود ملایمی مواد مورد نیاز گیاهان و نباتات را به‌صورت محلول فراهم می‌سازد.

سرپرست شیلات سیب و سوران تصریح کرد: این تعداد بچه ماهی با وزن تقریبی هر بچه ماهی پنج گرم که به‌صورت کاملاً رایگان توسط شیلات استان به ۵۰ باب استخر ذخیره آب کشاورزی شهرستان تخصیص خواهد یافت از محل تولیدات به‌وزن‌رسانی توسط بخش خصوصی شهرستان تأمین شده است.

وی افزود: با پرورش آبزیان در استخر‌های دومنظوره ضمن بهره‌مندی از مزایای کشت تلفیقی و تأمین نیاز ماهی متقاضیان؛ تولیدات آبزی مازاد بر نیاز نیز به فروش خواهد رسید که این امر موجبات فراهم شدن زمینه کمک اقتصادی به کشاورزان را فراهم می‌کند.

دهانی تأکید کرد: ماهیان گرمابی مطابق با ذائقه مردم استان و مناسب پرورش در محیط آب هوایی این استان هستند و غالباً در نیمه اول سال قابلیت پرورش دارند.

انتهای خبر/ ف_پ https://asrehamoon.ir/vdccxoqs42bqpi8.ala2.html
 
دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۱
کد مطلب: 26377
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *