800
۰
معاون سیاسی فرماندار سراوان:

مقاومت رمز پیروزی عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خونین شهر است

معاون سیاسی گفت: رمز پیروزی عملیات بیت المقدس و آزادسازی خونین شهر مقاومت رزمندگان اسلام و مردم خرمشهر است که تا آخرین لحظه از شهرخود دفاع کردند.
مقاومت رمز پیروزی عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خونین شهر است
رضا محمدی در گفتگو با شستون بیان کرد: آزاد سازی خونین شهر قهرمان در سال ۶۱ در عملیات غرور آفرین بیت‌المقدس توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش به صورت مشترک و به فرمان حضرت امام خمینی (ره) انجام شد.

وی افزود:  بعد از شکست حصر آبادان آزادسازی خرمشهر جزء نخستین پیروزی‌ها مقابل رژیم بعث عراق محسوب می‌شد.

معاون سیاسی فرماندار سراوان ادامه‌داد: در آن زمان کم سن و سال بودم و زمانی که پیروزی عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر از رسانه، رادیو و تلویزیون اعلام شد که ضربه محکم و کاری ارتش و سپاه قهرمان به رژیم بعث عراق وارد کرده یک روز به یادماندنی بود.

محمدی اضافه‌کرد: آن روز بسیار روز شادی برای تمام ملت سرافراز ایران اسلامی بود، بعد از گذشت چندین ماه خرمشهر از اختیار و اسارت بعث عراق آزاد درآمد.

وی تصریح‌کرد: مردم زاهدان به معنای واقعی کلمه خوشحال بودند، به صورت خودجوش به خیابان‌ها آمدند و شکلات و شیرینی پخش کردند.

معاون سیاسی فرماندار گفت: به یاد دارم دو دستگاه لودر در معابر زاهدان بودند که مردم در داخل بیل لودر به پاس قدردانی از این پیروزی بزرگ رزمندگان اسلام در سال ۶۱ به شادی و پایکوبی پرداختند.

محمدی تصریح‌کرد: حضرت امام خمینی (ره) برخلاف تصورات همه بچه‌های جبهه و جنگ‌ که ما خرمشهر را آزاد کردیم اما امام عظیم الشأن حضرت امام خمینی (ره) فرمود: خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی بیان.کرد: به هر حال ایمان، اعتماد و ایدئولوژی مردم ایران بود به خاک و ناموسشان؛  مردم اعتقادات الهی و دینی محکمی داشتند و به پشتوانه نفس مسیحایی حضرت امام خمینی (ره) این پیروزی نصیب آنها شد.

معاون سیاسی فرماندار سراوان ادامه‌داد: شهید محمد جهان آرا ‌ به عنوان فرمانده سپاه در آن زمان تا لحظه آخر مقاومت کرد و مهم تر از رزمندگان جوانان، زنان و مردان خود خرمشهر تا لحظه آخر در شهر خود ماندند و جانانه دفاع نکردند، همچنین اجازه ندادند دشمن به خاکشان دست درازی کند.


محمدی تصریح‌کرد: واقعیت این است که خرمشهر را نماد حماسه می‌دانیم و در واقع حماسه هست، برای آن بزرگداشت برگزار می کنیم و در تقویم جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است.

وی اذعان کرد:  به خاطر مقاومت جانانه‌ای که در این شهر رخ داده نتایج عظیمی به دست آمده که امروز به عنوان فرهنگ مقاومت و گفتمان در بین نسل جوان، سوم و چهارم انقلاب باید همچنان ادامه داشته باشد.

انتهای خبر/
چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۵۹
کد مطلب: 26506
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *