800
۰
رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران سراوان:

حماسه ایثار و مقاومت در آزادسازی خرمشهر در تاریخ بی‌نظیر است

رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران سراوان گفت: حماسه ایثار، مقاومت و آزادی خرمشهر توسط رزمندگان اسلام حماسه‌ای بی‌نظیر در تاریخ است.
حماسه ایثار و مقاومت در آزادسازی خرمشهر در تاریخ بی‌نظیر است
غلامعلی اسلامی در گفتگو با شستون با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا به ویژه شهدای حماسه فتح خرمشهر و عملیات غرور آفرین بیت المقدس، بیان کرد: سوم خرداد فتح خاک نیست بلکه فتح ارزش هاست، حماسه ایثار، مقاومت و آزادی خرمشهر توسط رزمندگان اسلام حماسه‌ای بی‌نظیر در تاریخ است.

وی افزود: فتح خرمشهر نقطه عطفی در هشت سال جنگ تحمیلی بود و باعث شد تمام معادلات غرب و صدام پلید را بر هم بزند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سراوان ادامه داد: شهدا؛ به حق پرچم عزت مندی ملت ایران هستند و همین روحیه ایثارگری و شهادت طلبی کشور و نظام را در مقابل تهدیدات حفظ و بیمه کرده است.

اسلامی اضافه کرد: ملت ایران امروز مدیون ایثارگری و شهادت طلبی جوانان غیوری است که با فدا کردن جان خود در هشت سال ذفاع مقدس حماسه آفرینی کردند که باعث شد مقابل ذشمن تا دندان مسلح با پشتیبانی کشورهای مختلف به پیروزی برسیم، اگر امروز امنیت و آرامش داریم این امنیت و آرامش را باید مدیون شهدای گلگون کفن بدانیم.

وی خاطر نشان کرد: شهید معظم ملک چاکری از شهدای عملیات غرور آفرین بیت المقدس شهرستان سراوان است که در شانزدهمین روز از اردیبهشت ماه ۱۳۶۱ در خرمشهر به فیض عظمای شهادت نائل آمده 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سراوان تصریح کرد: شهید معظم ملک چاکری در یکم آبانماه ۱۳۴۱ دیده به جهان گشود وی سرباز ارتش بود که سرانجام در تاریخ شانزدهم اردیبهشت ماه سال ۶۱ در عملیات غرور آفرین بیت المقدس و به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

اسلامی اذعان کرد: به مناسبت پاشداشت و بزرگداشت سالروز آزادسازی و فتح خرمشهر و همچنین عملیات غرور آفرین بیت المقدس برنامه‌های متنوعی از جمله دیدار با حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان، غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدا و برگزاری مراسم محوری سوم خرداد در شهرستان به همت سپاه پاسداران و دیگر ادارات برگزار شد.

انتهای خبر/
چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۶
کد مطلب: 26510
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *