800
۰
مدیر اجرایی کانون فرهنگی زنان بلوچ سراوان:

حجاب؛ بیمه بانوان مقابل چشم نامحرمان

مدیر اجرایی کانون فرهنگی زنان بلوچ سراوان گفت: ما برای ملزومات دنیوی ارزش قائلیم و بسیاری از امکانات خود را بیمه می‌کنیم برای بانوان حجاب به مانند بیمه مقابل چشم هوسرانان و نامحرمان محسوب می‌شود.
حجاب؛  بیمه بانوان مقابل چشم نامحرمان
بهناز امرا در گفتگو با شستون با اشاره به اینکه یکی از ارکان زیبا دین مبین اسلام برای زنان رعایت حجاب است، بیان کرد: آیات اولیه حجاب در سوره مبارک نور نازل گردید ودر قرآن در رابطه با فواید فردی و اجتماعی حجاب نکات بسیاری ذکر شده که بر هر فرد مسلمانی واجب است که مطالعه کند.

وی افزود: همچنین امام علي علیه السلام در نهج البلاغه احادیث و بیانات زیادی در رابطه با حجاب زن ذکر کرده است. دبیر اجرایی کانون فرهنگی زنان بلوچ سراوان ادامه داد: رعایت حجاب دارای چند اصل مهم در زندگی اسلامی است چراکه انسان را از آسیب‌های اجتماعی دور می‌دارد و الگوی زیبا برای جامعه می‌شود.

امرا با اشاره به‌اینکه رعایت حجاب می‌تواند نظام خانواده را بسیار مستحکم کند، خاطرنشان‌کرد: در واقع با رعایت حجاب و عفاف می‌توان از ترویج بی‌حجابی و بی‌حیای و عادی‌انگاری برخی از مسائل غیردینی و اسلام در جامعه به‌خوبی پیشگیری کرد.

وی اذعان‌کرد: زن با حجاب در نگاه اسلام چه در نقش دختری،مادری وخواهر بودن دارای جایگاه رفیعی می‌باشد. حجاب برای زن و یا یک مادر که مسئولیت تربیتی و آموزشی یک نسل را بر عهده دارد دارای چهارچوب و دستورالعمل است که هر یک از بانوان که نقش مادری و همسری در کانون خانواده را بر عهده دارند باید به آن اهمیت دهند.

مدیر اجرایی کانون فرهنگی زنان بلوچ سراوان گفت: ما برای خانه، ماشین و ملزومات دنیوی وقت می‌گذاریم و ارزش قائلیم و بیمه سالانه می‌کنیم در بحث بانوان حجاب نیست بیمه زن از نگاه هوسرانان و نامحرمان است.

امرا بیان کرد: زن وقتی خود را در چادر از چشم نامحرمان می‌پوشاند در واقع خود و خانواده خود را در مقابل چشم بدخواهان بیمه کرده است.

انتهای خبر/
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۵۲
کد مطلب: 26540
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *