800
۰
عضو هیئت علمی دانشگاه ولایت ایرانشهر:

پوشالی بودن شعار آزادی بیان و دموکراسی در غرب

عضو هیئت علمی دانشگاه ولایت ایرانشهر با توجه به خبرش دانشجویان در آمریکا، گفت: امیدواریم به زودی مردم غرب هم متوجه شوند شعارهای آزادی بیان و دموکراسی در آن کشورها پوشالی بوده و ابزاری است که در اختیار سردمداران و رژیم استکباری قرار دارد.
پوشالی بودن شعار آزادی بیان و دموکراسی در غرب
نصرت خاتون علوی در گفتگو با شستون بیان کرد: خیزش دانشجویی که این روزها در آمریکا شاهد آن هستیم مبدا آن دانشگاه کلمبیا است که یکی از دانشگاه‌های برتر این کشور به شمار می‌آید و دانشجویانی که معترض سیاست‌های حمایتی آمریکا از رژیم صهیونیستی هستند فرزندان مسئولان سابق دانشگاه و سیاستمداران و سرمایه‌داران اسبق آمریکا هستند که در تأسیس رژیم جعلی صهیونیستی نقش داشتند و امروز علیه همان سیاست‌های پایه‌گذاری شده، تجمعات اعتراضی برپا می‌کنند.

وی افزود: دهه‌ها بود که رسانه‌های غربی یک چهره روتوش و اتوکشیده از رژیم جعلی صهیونیستی را برای مردم آمریکا و اروپا به نمایش می‌گذاشتند اما پس از ۷ اکتبر و به برکت خون شهدا آن چهره در بین افکار عمومی خدشه‌دار گردید و دیگر هیچ کس حرف رژیم صهیونیستی و سیاستمداران آمریکایی را قبول نخواهد کرد و همه نسبت به جنایت‌های رژیم کودک‌کش آگاه هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه ولایت ایرانشهر ادامه داد: امروزه فریبکاری غربی‌ها در پیچیدن نسخه‌ی آزادی‌خواهی برای دیگران، آشکار شده و این، کشف تازه‌ای نیست، آنچه تا اندازه‌ای تازگی دارد، آشکار شدن فریبکاری غرب در لیبرال‌ بودن در داخل اروپا و آمریکاست، زمانی تصور می‌شد که این آموزه و آرمان، دست‌کم، در داخل سرزمین‌های غربی، خط قرمزی است که عبور از آن، مجاز نیست و این تابو آنقدر مقدس است که به پای آن می‌توان دین و حتی عدالت را قربانی کرد، اما امروزه معلوم شده است که غربی‌ها خط تابوها و مقدسات دیگری دارند که حاضرند حتی آزادی‌خواهی را هم به پای آن ذبح کنند.

علوی خاطرنشان کرد: این یک بام و دو هوا در دنیای غرب امری کاملا طبیعی است، امروز در دنیایی که عقلانیت، منطق و احترام به افکار دیگران یک اصل مسلم است دنیای غرب اقدام به توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام کرد که این حرکت مذبوحانه محکوم است.

وی اذعان کرد: مفاهیم انسانی که در تمدن غرب مورد استفاده قرار گرفته و ذیل مجموعه حقوق بشر تبیین شده مانند آزادی و انواع و اقسام حقوق انسان‌ها، همه مقدمه‌ساز این خواهد بود که انتظارات انسان از زندگی افزایش پیدا کند که در این صورت چیزی که می‌تواند این انتظارات را برآورده کند تمدن مهدوی خواهد بود، البته ما باید این را از حالت شعار و حدس گمان در بیاوریم و به یک امر ملموس عینی تبدیل کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه ولایت ایرانشهر خاطرنشان کرد: اتفاقا دنیای غرب برای فرارکردن از آزادی اندیشه به دروغ شعار آزادی سر می‌دهد، اگر مقصود آزادی اجتماعی است که این آزادی اجتماعی محصول منحصره آزاد اندیشی است یعنی عصری که در آن زیست می‌کنیم عصر دروغ است و رسانه‌ها برای انحراف اندیشه بیشتر به‌کار آمده‌اند تا فریاد زدن حقیقت، یکی از تئوری‌هایشان در مدیریت رسانه این بود که مهم نیست چگونه تحلیل می‌کند بلکه مهم این است که به یکسری مسائل فکر نکند یعنی رسانه‌هایشان برای انحراف اندیشه است نه آزادی اندیشه.

علوی گفت: امیدواریم در آینده نزدیک دنیای غرب و غلامان حلقه به گوش غربی‌ها در داخل کشور که مدعی روشن فکری هستند و تمام اقدامات غرب را به نوعی توجیه می‌کنند به خود بیایند و حقایق را ببینند و خودشان را به دنیای پستی و رذالت نفروشند و سینه چاک نظام لیبرال دموکراسی غربی‌ها نشوند.

وی بیان کرد: امیدواریم به زودی مردم غرب هم متوجه شوند شعارهای آزادی بیان و دموکراسی در آن کشورها پوشالی بوده و ابزاری است که در اختیار سردمداران و رژیم استکباری قرار دارد.

انتهای خبر/
چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۶:۴۳
کد مطلب: 27516
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *