800
۰
باهمکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان انجام می‌شود؛

آموزش ۲۰ رشته مهارتی با هدف درآمدزایی به کارگران سیب و سورانی

باهمکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان و با هدف ایجاد شغل و درآمدزایی به کارگران سیب و سورانی بیش از ۲۰ رشته مهارتی آموزش داده خواهد شد.
آموزش ۲۰ رشته مهارتی با هدف درآمدزایی به کارگران سیب و سورانی
به گزارش پایگاه خبری شستون؛ آموزش‌های فنی و حرفه‌ای زیربنای توسعه پایدار هستند؛ بنابراین حرکت به سمت توسعه پایدار بدون توجه بنیادی به این آموزش‌ها میسر نخواهد بود.

امروزه مجامع بین‌المللی حرکت خویش را به این سمت هدایت کرده‌اند و جهت‌دهی مجدد به آموزش‌ها و بازیابی آن‌ها را توصیه می‌کنند. اغلب اقتصاددانان معتقدند، برای ازبین‌بردن فقر باید اشتغال ایجاد کرد.

در ایجاد اشتغال آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نقش اصلی را دارند. با ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دست‌ها توانا و افراد برای اشتغال مفید در جامعه آماده می‌شوند.

فرهاد سپاهی مدیر اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سیب و سوران در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: دوره تخصصی مهارت‌آموزی و یادگیری شغل‌های درآمدزا که نیاز بازار کسب‌وکار شهرستان است پس از پیگیری‌های متعدد و با حمایت‌های فرماندار شهرستان و موافقت مدیرکل آموزش و فنی و حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان برای کارجویان شهرستان سیب و سوران در مرکز استان ایجاد شده است.

وی افزود: در این دوره اختصاصی بیش از ۲۰ رشته مهارتی آموزش داده خواهد شد و در صورت پیشنهاد کارجویان رشته‌های جدید نیز آموزش داده خواهد شد همچنین آموزش رشته‌های تخصصی تعدادی از دستگاه‌های اجرایی نیز در این دوره اجرا می‌شود.

مدیر اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سیب و سوران اظهار داشت: با اعزام این افراد به مرکز استان از علاوه بر آموزش امکانات رفاهی و خوابگاه رایگان در تا پایان دوره در اختیار خواهند داشت.

سپاهی ادامه داد: پس از اتمام موفقیت‌آمیز دوره و کسب گواهینامه دوره امکان دریافت تسهیلات، دریافت بیمه و ایجاد شغل را خواهند داشت.

وی گفت: آشناکردن جوانان و نوجوانان با مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و مشاوره و هدایت آموزشی از اهداف اصلی برگزاری این دوره‌های آموزشی است.

انتهای خبر/
يکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۵۲
کد مطلب: 27563
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *