800
۰
کارشناس مسائل سیاسی:

انتخابات؛ اصلی‌ترین نماد مشارکت سیاسی مردم است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: انتخابات به عنوان موتور محرک و قوی نیز محسوب می‌شود که سرمایه سیاسی کشور را افزایش می‌دهد و می‌تواند به‌عنوان اصلی‌ترین نماد مشارکت سیاسی مردم باشد.
انتخابات؛ اصلی‌ترین نماد مشارکت سیاسی مردم است
مجتبی شجاعی در گفتگو با شستون بیان کرد: انتخابات مهم‌ترین جلوه سرمایه اجتماعی و مشارکت اجتماعی در هر کشور محسوب می‌شود و زمینه گفتمان اصیل و واقعی را برای مردم فراهم می‌کند تا بتوانند نظرات خود را به اشتراک بگذارند و انتخاب داشته باشند.

وی افزود: انتخابات به عنوان موتور محرک و قوی نیز محسوب می‌شود که سرمایه سیاسی کشور را افزایش می‌دهد و می‌تواند به‌عنوان اصلی‌ترین نماد مشارکت سیاسی مردم باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: امروز در شرایطی هستیم که دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تبلیغ می‌کند تا اقدامات انجام شده را وارونه جلوه دهد و این اقدام را از طریق جنگ ترکیبی و هوشمند با مأیوس کردن مردم انجام می‌دهد.

شجاعی اضافه کرد: همواره چند ماه قبل از برگزاری انتخابات دشمنان با تمام ابزار تبلیغاتی و جنگ نرم به میدان می‌آیند و در زمینه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی سعی می‌کنند با اختلاف و ایجاد شکاف بین مردم و مردم، مردم و مسئولین و مسئولین با یکدیگر فضای قالب را فضای ناامیدی و عدم اعتماد به‌ مسئولین جلوه دهند و سرمایه اجتماعی را کاهش دهند؛ درواقع مشارکت پایین مردم در انتخابات را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

وی تصریح کرد: اما امروز در شرایطی قرار داریم که مردم آگاه، بصیر و با تجربه هستند، تقریبا هر یک سال و نیم یک انتخابات در کشور برگزار شده و در انتخابات به عنوان نماد مردم سالاری بر مبنای جمهوریت و اسلامیت با شکوه حضور یافتند و دشمن را مأیوس کردند.

این کارشناس مسائل سیاسی اذعان کرد: امروز مردم ایران به خوبی می‌دانند در چه نقطه‌ای از تاریخ قرار گرفته‌اند، تجربه مردم بیشتر شده و علی‌رغم تنوع دسیسه های دشمن و ابزارهای تبلیغاتی در جنگ نرم و تلاش بر کاهش مشارکت مردم شاهد هستیم که مردم وظیفه خود را به خوبی می‌دانند و در رقابت‌های سیاسی شرکت می‌کنند.

شجاعی گفت: امروز شرایط حاکم در عرصه بین‌الملل و منطقه، نظم نوین جهانی، جبهه مقاومت و هم‌زمانی مناظرات آمریکا با انتخابات ایران و اوضاع داخلی رژیم صهیونیستی که متزلزل است تأثیر زیادی در جبهه‌گیری‌های سیاسی دارد.

وی بیان کرد: مردم امروز هم برای سرزمین ایران و هم برای اسلام و فلسطین، حمایت از مظلوم و آزادی خواهی و دفاع از حق حضور گسترده در پای صندوق‌های رأی خواهند داشت.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: دشمنان بر روی نقاط قوت ما دست گذاشته، خواب‌های بلندی برای ایران دیده تا بتواند از گسل و پاشنه آشیل علیه حیات انقلاب استفاده و از داخل به جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند امید است فردی انتخاب شود که در راستای تحقق شعار سال و رفع دغدغه مردم گام بردارد، در تراز انقلاب اسلامی باشد و مسیر شهدای خدمت را ادامه دهد.

انتهای خبر/
سه شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۴۴
کد مطلب: 27649
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *