800
۰
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سیب و سوران:

تخریب ۳۵ درصدی محورهای روستایی سیب و سوران بر اثر بارش باران

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیب و سوران گفت: ۳۵ درصد از محورهای روستایی در بارش‌های اخیر تخریب شده است که نیاز مبرم به ترمیم و بازسازی دارند.
تخریب ۳۵ درصدی محورهای روستایی سیب و سوران بر اثر بارش باران
حمید اله امراء در گفتگو با خبرنگار شستون بیان کرد: باتوجه‌به گستردگی حوزه استحفاظی شهرستان، درصد برخورداری راه آسفالته ۲۳ درصد بوده که نیازمند توجه ویژه مسئولین بالادستی در خصوص ساماندهی و احداث راه روستایی جدید است.

وی باتوجه‌به تخریب راه‌های روستایی پس از بارش‌های اخیر در شهرستان گفت: ۳۵ درصد از محورهای روستایی در بارش‌های اخیر تخریب شده است که نیاز مبرم به ترمیم و بازسازی دارند که به همت نیروهای توانمند راهداری اکثر محور‌ها ترمیم شده و قسمت با باقیمانده در حال ترمیم است.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیب و سوران عمده دلایل تخریب راه‌ها را عمر راه‌ها و بارندگی بیان کرد و افزود: دلایل تخریب راه‌های روستایی عمر بالای راه‌ها و ابنیه فنی و فرسایش بخشی از ابنیه و همچنین تغییر غیراصولی مسیل رودخانه‌های فصلی است و همچنین بارش‌های پی‌درپی اخیر که باعث تخریب و آسیب جدی به راه‌ها شده است.

امرا ادامه داد: این اداره با تمام توان و ظرفیت ماشین‌آلات در اختیار جهت ترمیم راه‌های آسیب‌دیده اقدام نموده؛ ولی باتوجه‌به گستردگی حوزه استحفاظی و درصد تخریب به وجود آمده نیاز به توجه ویژه و تزریق اعتبار کافی است.

وی در خصوص آخرین وضعیت پروژه روکش آسفالت سوران تا هیدوچ، گفت: باتوجه‌به اینکه محور سوران به هیدوچ روستایی است و از منبع اعتبارت استانی تأمین اعتبار می‌شود و تا زمان تخصیص اعتبار باید منتظر شروع این پروژه بزرگ در شهرستان باشیم ضمناً تمام مصالح موردنیاز خریداری شده و در صورت تأمین اعتبار و تخصیص قیر رایگان پروژه سوران به هیدوچ شروع خواهد شد.

انتهای خبر/
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۷:۰۸
کد مطلب: 27651
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *