800
۰
عضو شورای اسلامی شهر سیب:

حجاب وظیفه اجتماعی است

عضو شورای اسلامی شهر سیب گفت: حجاب یک مسئله سرنوشت‌ساز است و تنها یک دستور نیست، بلکه افزون بر وظیفه شرعی یک وظیفه اجتماعی است و ضروری است؛ خانواده‌ها نسبت به این مسئله بیش‌ازپیش اهتمام داشته باشند.
حجاب وظیفه اجتماعی است
جاسم پیام در گفتگو با شستون با اشاره به اینکه حجاب علاوه بر وظیفه شرعی یک وظیفه اجتماعی است، بیان کرد: دین مبین اسلام برای همه مسائل زندگی برنامه دارد و به جزئیات نیز توجه می‌کند و موضوع حجاب و عفاف در اسلام بسیار مهم است.

وی افزود: حجاب در اسلام امنیت فوق‌العاده‌ای دارد و آیات بسیاری نیز در خصوص حجاب آمده است. حجاب یک  مسئله سرنوشت‌ساز است و تنها یک دستور نیست، علاوه بر وظیفه شرعی یک وظیفه اجتماعی است و ضروری است خانواده‌ها نسبت به این مسئله بیش‌ازپیش اهتمام داشته باشند. از نظر اسلام هر قدر جانب عفاف و حجاب رعایت شود پسندیده‌تر و به تقوا و پاکى نزدیک‌تر است.

عضو شورای اسلامی شهر سیب باتوجه‌به آیه شریفه و اذا سالتموهن متاعا فاسئلهن من وراء حجاب ذلک اطهر لقلوبکم و قلوبهن، اظهار داشت: مفهوم آیه قرآنی این است که اگر حجاب از میان برداشته شود قلب‌ها، جوانان، دختران و پسران آلوده می‌شود، طهارت از قلب‌ها برداشته می‌شود، وسوسه‌های شیطان آغاز می‌شود و ناپاکی قلب‌ها در نهایت سبب ناپاکی جامعه می‌شود.

پیام ادامه داد: در این میان سیرۀ بانوى نمونه اسلام فاطمه زهرا (س) دخت گرامى پیامبر (ص)، در موضوع حجاب و عفاف الگویی بسیار مناسب برای انسان‌ها است.

وی افزود: اسلام  زن را در هاله زیبائى از قداست و پاکى قرار می‌دهد، و به گوهر گران بهائی تبدیل می‌کند که داراى ارزش فوق‌العاده‌ای است، لیکن حذف مسئله حیا زن را به ابتذال می‌کشاند و از ارزش و بهاى او می‌کاهد.

انتهای خبر/
دوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۸
کد مطلب: 27668
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *