800
۰
فرمانده ناحیه  مقاومت بسیج سپاه سیب و سوران‌ مطرح کرد:

حجاب و نقش موثری بانوان در جامعه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیب و سوران گفت: آزادی حریم شخصی زن در مقام حجاب در کشورهای مدعی آزادی حقوق و بیان رعایت نمی‌شود که این محدودیت‌ها برای حجاب زنان نشان می‌دهد که نقش‌زن در جوامع بشری یک نقش مهم و تأثیرگذار است.
حجاب و نقش موثری بانوان در جامعه
غلامعلی سهرابی در گفتگو با خبرنگار شستون بیان کرد: حجاب یک حکم شرعی و یک مسئلة قانونی است. در این زمینه باید در وهله اول، دستگاه‌های دولتی و حکومتی و مدیران ‌آنها مراقبت کنند تا بر اساس قانون عمل شود.

وی در ادامه در خصوص نام‌گذاری سال‌روز کشتار مردم در صحن گوهرشاد به‌عنوان روز عفاف و حجاب و گرامیداشت هفته عفاف و حجاب، گفت: فلسفه بزرگ و قوی پشت این نام‌گذاری است. زیرا در آن زمان یک جریان بسیار خطرناک در جامعه اسلامی برای هدف قراردادن ریشه‌های فرهنگ اسلامی قد علم کرده بود و نه‌تنها در ایران که در ترکیه و الجزایر و... هم مسئله کشف حجاب در دستور کار قرار گرفته بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیب و سوران با اشاره به عدم رعایت آزادی حریم شخصی زن در مقام حجاب در کشورهای مدعی آزادی حقوق و بیان، عنوان کرد: این محدودیت‌ها برای حجاب زنان نشان می‌دهد که نقش‌زن در جوامع بشری یک نقش مهم و تأثیرگذار است.

سهرابی با بیان جایگاه و نقش‌زن در ادوار مختلف تاریخ، ادامه داد: یک برهه تاریخی مهم برای زنان ظهور اسلام است، با ظهور اسلام و الگوهایی مانند حضرت خدیجه کبری (س) به‌عنوان اولین کسی که به اسلام روی آورد، حضرت زهرا (س) به‌عنوان فرزند پیامبر و خیر خلق‌الله و حضرت سمیه (س) به‌عنوان اولین شهید تاریخ اسلام زن کرامت ویژه‌ای پیدا می‌کند که اوج این شکوه و کرامت و تعالی مقام زن را در عاشورا و مقام حضرت زینب (س) و همسران و مادران شهدا می‌بینیم.

وی انقلاب اسلامی ایران را از برهه‌های مهم برای تبیین جایگاه و ارزش زن دانست و افزود: انقلاب ما، انقلاب ارزش‌ها بود. در این زمان علاوه بر ۱۷ هزار زن شهید، جانباز و آزاده؛ مادران و همسران شهدا را داریم که عزیزان خود را در راه حفظ کشور، ولایت و دین هدیه کردند و همچنان استوار پای عقیده خود و دفاع از ارزش‌ها ایستادند.

فرمانده ناحیه  مقاومت بسیج سپاه سیب و سوران با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در بیان جایگاه و ارزش حجاب و عفاف، عنوان کرد: به بیان ایشان، حجاب، وقار، متانت و ارزش‌گذاری زن و سنگین شده کفه آبرو و احترام زن است. زن را باید خیلی قدر دانست و از اسلام باید به‌خاطر مسئله حجاب تشکر کرد. این جزو نعمت‌های الهی است.

سهرابی با اشاره به این فرمایش مقام معظم رهبری که «حجاب مایه تشخص و آزادی زن است، برخلاف تبلیغات ابلهانه و ظاهربینانه مادی‌گرایان مایه اسارت زن نیست»، اضافه کرد: امیرالمؤمنین علی (ع) در وصف صیانت زن می‌فرمایند: «صیانت زن به‌وسیله عفاف و حجاب، او را شاداب‌تر و زیبایی‌اش را پایدارتر می‌کند».

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیب و سوران در پایان گفت: امیدواریم خداوند به همه ما توفیق دهد در این مناسبت‌ها، با نگاهی تعالی‌بخش در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بابصیرت و بینش کارها را دنبال کنیم.

انتهای خبر/
پنجشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۳۵
کد مطلب: 27683
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *