800
۲
به مناسبت روز جهانی معلولین؛

همایش توانمندی های معلولین در شهرستان سراوان

شهرستان سراوان دارای 7000 معلول می باشد و بخش عمده آن را معلولین شنوایی به خود اختصاص داده است که به سبب عدم رعایت مسائل ژنتیکی و آگاهی خانواده ها نسبت به موضوع صورت می پذیرد.
همایش توانمندی های معلولین در شهرستان سراوان
هدف از برگزاری روز جهانی معلولان، به منظور ترویج درک مسائل مربوط به معلولان و حمایت از کرامت، حقوق و رفاه آنها در نظر گرفته شده است.
روز جهانی معلولان به دنبال آگاهی بخشی از دستاوردهای افراد معلول در جنبه‌های مختلف زندگی مثل سیاست، اجتماع، اقتصاد و فرهنگ است. 

به مناسبت روز جهانی معلولین همایش توانمندی های معلولین با حضور فرماندار شهرستان سراوان و جمعی از مدیران و مسئولین این شهرستان برگزار شد.
 
به گزارش شستون؛ سعید تجلیلی فرماندار شهرستان سراوان ضمن تبریک روز جهانی معلولین گفت: شهرستان سراوان دارای 7000 معلول می باشد و بخش عمده آن را معلولین شنوایی به خود اختصاص داده است که به سبب عدم رعایت مسائل ژنتیکی و آگاهی خانواده ها نسبت به موضوع صورت می پذیرد.

فرماندار سراوان خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از افزایش تعداد معلولین در این شهرستان لازم است مسئولین مربوطه و کسانی که تریبون در اختیار دارند با اطلاع رسانی به خانواده ها دقت و توجه بیشتری نسبت موضوع ژنتیک داشته باشند، که در این زمینه مشاورین ژنتیک کمک شایانی به کنترل و ایجاد این معلولیتها می کنند.

تجلیلی افزود: معلولیت محدودیت نیست، چرا که معلولین شهرستان سراوان نشان دادند که در تمامی عرصه ها به ویژه فرهنگی و هنری توانایی های بسیار خوب و شایسته تقدیر دارند.

در راستای توانمندسازی معلولین، سه مرکز توانبخشی در شهرستان سراوان در حال فعالیت هستند که عمده فعالیتها در این مراکز شامل: گفتار درمانی، کار درمانی و هنر درمانی می باشد.

بعضی از معلولین و خانواده های آنها، نگرانی هایی از جمله: نبود مدارس ویژه معلولین در شهرستان سراوان و نبود امکانات آموزشی مناسب برای معلولین و همچنین پذیرا نبودن شهر برای حضور معلولین به دلیل زیرساخت نامناسب معابر این شهرستان را داشتند، که امید است با توجه ویژه مسئولین این مشکلات رفع شود.

در حاشیه این همایش نمایشگاهی از دستاوردهای معلولین شهرستان سراوان نیز برپا شد.

انتهای پیام/


 
سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵
کد مطلب: 26011
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *