800
۲
امام جمعه موقت سراوان:

ضرت فاطمه الزهرا (س) اسوه دختران و زنان مسلمانان جهان است/ دفاع از حریم ولایت توسط بانوان ایرانی با الگو پذیری از حضرت فاطمه(س)

حجت الاسلام و المسلمین مختار سابکی گفت: زنان ایرانی با الگو پذیری از حضرت فاطمه الزهرا (س) در بحث حجاب و عفاف و دفاع از حریم ولایت همواره در صحنه بوده اند و مقابل ظلم از آرمان های نظام و انقلاب به ویژه خون شهدا ایستادگی می کنند.
ضرت فاطمه الزهرا (س) اسوه دختران و زنان مسلمانان جهان است/ دفاع از حریم ولایت توسط بانوان ایرانی با الگو پذیری از حضرت فاطمه(س)

حجت الاسلام و المسلمین مختار سابکی امام جمعه موقت  سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: مقام معظم رهبری فرموده اند باید با دید واقع بینانه و منطقی بنگریم همچنان که بشریت مرهون اسلام ، قرآن و تعلیمات انبیاء است؛ بشریت نیز یکجا مرهون حضرت فاطمه الزهرا (س) است.


وی افزود: هر روز اسلام و معنویت حضرت زهرا(س) آشکار تر خواهد شد واین را بشریت لمس خواهد کرد اما آنچه وظیفه داریم این است که خود را به خاندان پیامبر (ص) متصل کنیم تا در دنیا و آخرت سعادتمند شویم.


این مقام مسئول با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) در حیا، ساده زیستی، ایثار، حضور در اجتماع و خانه داری بی نظیر بود، خاطر نشان کرد: حضرت زهرا (س) در زمینه همسر داری یک نمونه بارز است که برای زنان مسلمان جهان الگوی مناسبی محسوب می شود.


حجت الاسلام و المسلمین سابکی گفت: زنان و دختران جهان به ویژه مسلمانان می توانند دخت نبی مکرم اسلام را سر لوحه زندگی خود قرار دهند و در عبادت، تقوا، همسر داری، خانه داری و تربیت فرزند از ایشان الگو بپذیرند.

 
وی اذعان کرد: حضرت زهرا (س) در عبادت خداوند متعال بی نظیر و نمونه است تا جاییکه حسن بصری یکی از عابدان معروف دنیای اسلامی می گوید به قدری دختر پیامبر (ص) در محراب به عبادت می ایستاد که پاهایشان متورم می شد.

امام جمعه موقت  سراوان بیان کرد:  حضرت فاطمه (س) از مقام عصمت کبری برخوردار بوده و در زمان خود از محبوب ترین چهره های فرهنگی، مذهبی و علمی بوده است.


حجت الاسلام و المسلمین سابکی با اشاره به اینکه دخت نبی مکرم اسلام سرآمد بانوان جهان است، تصریح کرد: زنان ایرانی با الگو پذیری از حضرت فاطمه الزهرا (س) در بحث حجاب و عفاف و دفاع از حریم ولایت همواره در صحنه بوده اند و مقابل ظلم از آرمان های نظام و انقلاب به ویژه خون شهدا ایستادگی می کنند.


انتهای پیام/
پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۰
کد مطلب: 26015
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *