800
۰
یادداشت؛

معلمان پیام‌آور نهضت قرآن و اسلام هستند

فرماندار سراوان طی یادداشتی نوشت: معلمی شغل انبیا و پیام‌آور نهضت قرآن و اسلام و به نوعی تربیت کننده نسل آینده و افرادی که قرار است آینده‌سازان این مملکت باشند است.
معلمان پیام‌آور نهضت قرآن و اسلام هستند
به گزارش پایگاه خبری شستون، سعید تجلیلی فرماندار سراوان طی یادداشتی دوازده اردیبهشت سالروز شهادت آیت‌الله مطهری فیلسوف گرانقدر و بزرگ، شهید عرصه تعلیم و تربیت را خدمت همه ملت ایران خصوصا معلمین تلاش‌گر، متعهد، صبور و جهادی که این روز در تقویم جمهوری اسلامی ایران به معلم گرامیداشت مقام معلم نامگذاری شده را تبریک و تهنیت گفت.

آیت‌الله مطهری معلمی برجسته و فیلسوفی توانمند بود که تفکر و اندیشه این عالم وارسته و ربانی در کتاب‌های مختلف مشاهده می‌شود.

معلمی شغل انبیا و پیام‌آور نهضت قرآن و اسلام و به نوعی تربیت کننده نسل آینده و افرادی که قرار است آینده‌سازان این مملکت باشند است، معلمان نباید تنها به آموزش کفایت کنند بلکه باید روح کودکان و فرزندان ما را به نوعی در خصوص اسلام و قرآن پرورش دهند و افرادی را تحویل جامعه دهند که به جز موضوع آموزش کتب درسی در واقع پرورش دهنده حوزه اسلام باشند.

معلمان در بین ایرانیان و مسلمانان از جایگاه رفیع و ارزشمند برخوردار هستند و در تفکر دینی هدایت‌بخش انسان ها و چراغ فروزان هستند به همین دلیل معلمین با پرورش دانش‌آموزان با موضوعات قرآنی و اسلامی افرادی داری تعهد و تخصص را به جامه تحویل می‌دهند.

امروز آثار استاد مطهری در همه کتب دانشگاهی و غیر دانشگاهی و کتب در دسترس همه و در بسیاری از موضوعات شیوه و منش پیامبر اسلام (ص)، ائمه اطهار (ع) و بزرگان اسلام و قرآن به خوبی برای ما تبیین شده و اگر نگاهی به این کتاب‌ها بیاندازیم و آثار آیت‌الله مطهری را مطالعه کنیم قطعا در آموزش دانش آموزان موفق‌تر عمل خواهد شد و شیوه و منش ائمه اطهار(ه) را دانش‌آموزان بهتر دریافت خواهند کرد.

امروز لازم است با توجه به دشمنی دشمنان، فشار غرب و تحولات جهان اسلام افرادی را تربیت کنیم مانند نسل قبل انقلاب که برای انقلاب جان‌فشانی و در هشت سال دفاع مقدس از خاک، ناموس و وطن دفاع کردند و امروز افتخارات فراوانی را به ارمغان آوردند.

آیت‌الله مطهری یکی از شخصیت‌های برجسته، اثرگذار و از چهره‌های ماندگار انقلاب اسلامی به شمار می‌آید که به عنوان متفکر، اندیشمند، فیلسوف از ایشان یاد می‌شود که در مسیر و سنگر روشنگری و احیای تفکر دینی گام برداشته است.

سال‌روز شهادت استاد فرزانه آیت‌الله مطهری بهانه‌ایست برای ارج نهادن، تجلیل و تکریم از معلمان تا قدردان مجاهدت‌ها و تلاش‌های این عزیزان در سنگر تعلیم و تربیت باشیم.

انتهای خبر/
چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب: 27517
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *