800
۰

شهیدی که حضورش باعث شجاعت رزمندگان می شد

حاج قاسم میرحسینی یکی از شهدای شاخص دفاع مقدس است که رابطه نزدیکی با شهید حاج قاسم سلیمانی داشت.
شهیدی که حضورش باعث شجاعت رزمندگان می شد
به گزارش شستون؛ به نقل از اوشیدا؛ دفاع مقدس صحنه ای از رشادت ها و خلق حماسه هایی بزرگ بود که نظیر آن در دنیا وجود نداشته و نخواهد داشت.

رزمندگان اسلام با تاسی از فرهنگ عاشورا پا به میدان نبرد گذاشتند و بسیاری از آنها همانند ارباب خود یعنی سرور و سالار شهیدان به مقام شهادت نائل آمدند.

حاج قاسم میرحسینی نیز یکی از شهدای شاخص دفاع مقدس است که رابطه نزدیکی با شهید حاج قاسم سلیمانی داشت، دو دوستی که در دفاع مقدس با هم فکری هم عملیات های مختلفی را پیروزی می شدند.

شهید میرحسینی تنها فردی بود که حاج قاسم هنگام بروز مشکلات به او متوسل می شد، حاج قاسم سلیمانی در توصیف میرحسینی اینگونه می گوید که هنگامی که او وارد صحنه می شد انگار یک لشکر وارد شده روحیه مضاعفی به رزمندگان اسلام تزریق می شد.

همرزمان شهید میرحسینی خاطرات جالبی از این شهید گرانقدر تعریف می کنند که در بین آنها بلندگوی قرمزی که همیشه در دست شهید بود قابل توجه است.


 بلندگوی قرمز معروف حاج قاسم


عیسی نکوهی رزمنده هشت سال دفاع مقدس و هم رزم شهید حاج قاسم میرحسینی در هین خصوص به خبرنگار ما گفت: بلندگوی قرمز حاج قاسم میرحسینی یکی از ابزارهایی بود که در جبهه جنگ تزریق روحیه می کرد.

وی افزود: در بسیاری از عملیات های دفاع مقدس هنگامی که رزمندگان با سلاح های پیشرفته دشمن رو به رو می شدند حاج قاسم با صحبت های زیبای خود امید را در بین رزمندگان زنده می کرد.

وی ادامه داد: حاج قاسم میرحسینی یکی از تاثیرگذار ترین چهره های دفاع مقدس بود که با درایت و تیزبینی ایشان رزمندگان عملیات های مختلفی را پیروز شدند.

نکوهی گفت: در یکی از عملیات های مهم دفاع مقدس هنگامی که عراقی ها به یکی از سنگر های ما یورش بردند حاج قاسم میرحسینی با بلندگوی قرمزی که در دست داشت جزئیات دفاع از سنگر را به رزمندگان اسلام می گفت که در نهایت همین امر باعث شد تا عراقی ها به عقب رانده شوند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در عملیاتی دیگر وقتی رزمندگان در یک زمین مین گیر افتادند با درایت و تی بینی که داشت راه درست را به رزمندگان نشان داد تا از این میدان سخت عبور کنند.


انتهای پیام/
سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب: 23636
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *