800
۰

اقدام دولت برای کاهش هزینه واردات کالاهای اساسی/ نرخ محاسباتی ارز وارداتی تغییر نکرد

رئیس‌کل گمرک گفت: دولت برای کمک به کاهش هزینه واردات کالاهای اساسی، نرخ محاسباتی ارز برای کالاهای وارداتی را بدون تغییر هر دلار بیست و هشت بیست و هشت هزار و پانصد تعیین کرد.
اقدام دولت برای کاهش هزینه واردات کالاهای اساسی/ نرخ محاسباتی ارز وارداتی تغییر نکرد
به گزارش پایگاه خبری شستون؛ به نقل ازخبرگزاری فارس؛ در مورد سخنان وزیر اقتصاد در شورای اداری استان بوشهر که در حضور رئیس‌جمهور عنوان کرد، نرخ ارز محاسباتی گمرکی برای کالاهای وارداتی همان رقم 28500 تومان است، گفت: دولت برای جلوگیری از افزایش هزینه کالاهای وارداتی به ویژه کالاهای اساسی و واسطه‌ای تصمیم گرفت نرخ محاسباتی ارز کالاهای وارداتی در گمرک همان رقم 28 هزار و 500 تومان باشد.
وی تأکید کرد: این تصمیم برای جلوگیری از افزایش هزینه واردات کالاهای اساسی و واسطه‌ای اتخاذ شده و نسبت به قبل هیچ تغییری نکرده است.
به گفته رضوانی‌فر، قرار شده بود تا با توجه به افزایش نرخ ارز در مرکز مبادلات ارزی، نرخ محاسباتی عوارض گمرکی برای کالاهای وارداتی تغییر کند که با دستور رئیس‌جمهور برای حمایت از مردم و تولیدکنندگان نرخ محاسباتی کالاهای وارداتی بدون تغییر رقم 28 هزار و 500 تومان ماند.
وی در مورد نرخ محاسباتی عوارض گمرک در سال آینده نیز گفت: باید منتظر بمانیم لایحه بودجه 1402 تعیین تکلیف و تصویب شود که در آنجا مشخص می‌شود، نرخ محاسباتی حقوق گمرکی چقدر خواهد بود.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdceof8zxjh8nwi.b9bj.html
 
شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب: 26202
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *