800
۰
امام‌جمعه موقت سراوان:

مسجد خاکریز فرهنگی است/ از جاذبه سپاه برای جذب جوانان تا هیاهوی دشمن برای تحریم

امام‌جمعه موقت سراوان گفت: سپاه یکی از نهادهای انقلابی است که باعث شده جوانان زیادی به این نهاد جذب شوند.
مسجد خاکریز فرهنگی است/ از جاذبه سپاه برای جذب جوانان تا هیاهوی دشمن برای تحریم
به گزارش شستون؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین مختار سابکی بیان کرد: در دیداری که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با فرماندهان و مسئولین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داشتند، فرمایشات بسیار راهبری را مطرح کردند؛ باید فرموده‌های رهبر انقلاب را همیشه در زندگی سرلوحه کار خود قرار دهیم. یکی از رسالت‌های ما این است که فرموده‌های مقام معظم را بیان و تبیین کنیم.

وی افزود: دشمن به دنبال این است که بحران‌آفرینی و خدشه به امنیت کشور ایجاد و زندگی مردم را مختل کند، وظیفه ما این است در پرتو وحدت ملی و مشارکت‌دادن مردم به طبقات ضعیف کمک کنیم، مسئولین باید به‌صورت جهادی و شبانه‌روزی تلاش کنند و مشکلات ایجاد شده را برطرف کنند و شوق و امید را به جامعه بازگردانند.

امام‌جمعه موقت سراوان ادامه‌داد: مسئولین تحقق اهداف انقلاب اسلامی را باید ایجاد کنند، شکست دشمن و پیروزی ملت قهرمان ایران اسلامی قطعیست، فراموش‌شدن واقعیت‌ها و عقاید انقلاب اسلامی در اذعان ملت ایران از اهداف دشمن است، دشمن به دنبال این است حقایق را از بین ببرد و حقایق و پیشرفت‌هایی که جمهوری اسلامی دارد را در ذهن مردم بد جلوه دهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سابکی اضافه‌کرد: هر مجموعه انسانی یک کمبودها و نقص دارد؛ اما در تاریخ کشور هیچ مجموعه‌ای مانند سپاه پاسداران در سلامت معنوی، سیاسی، اخلاقی و انسانی ندرخشیده است؛ سپاه پاسداران یک نهاد انقلابی است که در تمام عرصه‌ها خوش درخشیده که امروز با رویش‌هایی که داشته به کانون عظیم و بزرگ‌ترین سازمان ضدتروریستی جهان تبدیل شده است که بسیاری از ارتش‌های بزرگ‌های جهان از فعالیت‌های این مجموعه انقلابی ناتوان هستند.

وی تصریح‌کرد: امنیت پایدار و بازدارنده در ایران اسلامی مرهون خدمات نهاد انقلابی سپاه است، یکی از عملکردهایی که سپاه داشته در عرصه‌های مختلف خدمت‌رسانی کرده امنیت پایدار، قدرت بازدارندگی و توانمند در منطقه و جهان است که ایجاد کرده‌اند.

امام‌جمعه موقت سراوان خاطرنشان‌کرد: در زمینه سازندگی سپاه پاسداران خوش درخشیده و شاهد خدمت‌رسانی در اقصی‌نقاط کشور توسط سبزپوشان انقلاب بوده‌ایم، در زمان همه‌گیری ویروس منحوس کرونا حضور سپاه پاسداران در رنگ بود .

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سابکی اذعان‌کرد: اثرگذاری سپاه پاسداران و جذب جوانان در این نهاد انقلابی را شاهد هستیم، در دفاع مقدس، دفاع از حریم عناصر سربلند سپاه پاسداران در دفاع از حرم را مشاهده کردیم.

وی گفت: جاذبه‌ای را که سپاه ایجاد کرده دشمنان را نگران کرده و با دروغ افکنی و هیاهوهای پوچ به دنبال تحریم سپاه هستند؛ اما کور خوانده‌اند، این نهاد روزبه‌روز ترقی پیدا می‌کنند و قدم‌هایش را مستحکم‌تر برخواهد داشت باید قدردان این مجموعه و خدمات ارزشمند نهاد انقلابی سپاه باشیم.

امام‌جمعه موقت سراوان بیان کرد: اربعین یک نمایشگاه است با غرفه‌های متعدد از ایثار، شجاعت، اخلاص، همبستگی و وحدت؛ به‌عنوان ارادتمندان امام حسین (ع) همانند امام حسین وظیفه خود را به‌خوبی بشناسیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سابکی با اشاره به‌روز جهانی مسجد، اذعان کرد: مسجد به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب هسته مقاومت است، شاید فکر به سمت مقاومت نظامی و امنیتی رود؛ اما بالاترین مقاومت؛ مقاومت فرهنگی است، مسجد خاکریز فرهنگی است اگر این مقاومت فرهنگی از بین رفت همه چیز از دست خواهد رفت.

وی تصریح کرد: امروز دشمن قسم‌خورده ما دنبال این است و هجمه‌ها در رسانه‌ها ایجاد می‌کند تا حضور در مساجد پر رنگ نشوند؛ چون سیلی‌ها خورده‌اند؛ اما اساس و پایه انقلاب اسلامی از مسجد بوده، زلزله‌هایی که در دل شیاطین دنیا ایجاد شده از مساجد سرچشمه گرفته است، باید حضور پررنگ در مساجد داشته باشیم.

انتهای خبر/
جمعه ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۸
کد مطلب: 26718
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *